(Nro 147) Kansalliset
65. PYLKÖN HIIHDOT(V)
Pylkönmäen keskuskoululla
su 1.3.2015 klo 10.00



TULOKSET
(Laadittu 1.3.2015 klo 15.06)

M10 N10 M12 N12 M14 N14 M16 N16 M50 M35 MYL NYL N35 M20 M18 M55 N20 N18

Pojat 10 vuotta 2 km V : 2.0V

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.     5   Vilho Stenman                   Uuraisten Urheilijat                 6:30,8        +0,0
  2.     4   Antto-Ville Heinonen            Keuruun Kisailijat                   6:57,2       +26,4
  3.     7   Tuukka Kyrönlahti               Laukaan Urheilijat                   7:04,3       +33,5
  4.     8   Elmeri Konstari                 Jämsänkosken Ilves                   7:22,4       +51,6
  5.     3   Aatu  Jetsonen                  Rautalammen Urheilijat               7:30,3       +59,5
  6.     6   Markus Tiainen                  Toivakan Rivakka                     8:29,3     +1:58,5

Tytöt 10 vuotta 2 km V : 2.0V

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    18   Lotta Salonen                   Kaipolan Vire                        6:38,1
  2.    16   Heta Virkajärvi                 Kaipolan Vire                        7:05,8       +27,7
  3.    17   Anni Pesonen                    Huhtasuon Hiihto 2000                7:22,8       +44,7
  4.    11   Anni  Lindsberg                 Rautalammen Urheilijat               7:40,6     +1:02,5
  5.    12   Inka Toikkanen                  Rautalammen Urheilijat               8:17,8     +1:39,7
  6.    13   Aada Kalliokoski                Saarijärven Pullistus                9:21,1     +2:43,0
  7.    14   Sofia Moreno                    Pylkönmäen Yrittävä                 13:17,2     +6:39,1

Pojat 12 vuotta 3 km V : 3.0V

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    25   Elias Vauhkonen                 Rautalammen Urheilijat              11:23,2        +0,0
  2.    23   Tatu Kyrönlahti                 Laukaan Urheilijat                  11:28,0        +4,8
  3.    22   Santeri Kirjavainen             Keuruun Kisailijat                  11:43,1       +19,9
  4.    29   Ville Pesonen                   Huhtasuon Hiihto 2000               11:43,4       +20,2
  5.    24   Juho Kuhno                      Saarijärven Pullistus               12:37,1     +1:13,9
  6.    27   Otto Hirvilampi                 Ähtärin Urheilijat                  12:43,1     +1:19,9
  7.    28   Juho Virkajärvi                 Jämsänkosken Ilves                  13:30,9     +2:07,7

Tytöt 12 vuotta 3 km V : 3.0V

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    34   Iiris Helander                  Keuruun Kisailijat                  11:35,0        +0,0
  2.    41   Siiri Rasimus                   Huhtasuon Hiihto 2000               11:50,7       +15,7
  3.    38   Varpu-Sofia Heinonen            Keuruun Kisailijat                  12:01,2       +26,2
  4.    37   Sanni Räisänen                  Laukaan Urheilijat                  12:07,4       +32,4
  5.    40   Helka Laitila                   Seinäjoen Hiihtoseura               12:22,5       +47,5
  6.    36   Pauliina Pirinen                Huhtasuon Hiihto 2000               12:24,8       +49,8
  7.    43   Eveliina Lindsberg              Rautalammen Urheilijat              13:20,4     +1:45,4
  8.    42   Jenni Kiminkinen                Pylkönmäen Yrittävä                 13:31,8     +1:56,8
  9.    33   Anniina Ström                   Laukaan Urheilijat                  13:45,8     +2:10,8
 10.    35   Kerttu Saksala                  Uuraisten Urheilijat                15:07,1     +3:32,1
 11.    39   Riina Tiainen                   Toivakan Rivakka                    15:40,2     +4:05,2

Pojat 14 vuotta 3 km V : 3.0V

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    56   Eemil Helander                  Keuruun Kisailijat                   9:34,9        +0,0
  2.    48   Ville Muhonen                   Ähtärin Urheilijat                  10:04,9       +30,0
  3.    51   Kasperi Laeste                  Huhtasuon Hiihto 2000               10:25,4       +50,5
  4.    46   Atte Mäkelä                     Seinäjoen Hiihtoseura               10:33,0       +58,1
  5.    55   Lauri Ström                     Laukaan Urheilijat                  10:57,1     +1:22,2
  6.    50   Saku Toikkanen                  Rautalammen Urheilijat              11:44,1     +2:09,2
  7.    52   Santeri Asikainen               Laukaan Urheilijat                  12:02,3     +2:27,4
  8.    53   Tero Noronen                    Rautalammen Urheilijat              12:03,8     +2:28,9
  9.    47   Eemil Salonen                   Jämsänkosken Ilves                  13:02,4     +3:27,5

Tytöt 14 vuotta 3 km V : 3.0V

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    59   Sara Leppäsalmi                 Mutian Jyske                        10:54,1        +0,0
  2.    63   Marjaana Jussila                Honkajoen Seudun Urheilijat         11:01,4        +7,3
  3.    65   Aino Veijalainen                Huhtasuon Hiihto 2000               11:04,8       +10,7
  4.    66   Emilia Silkkola                 Rautalammen Urheilijat              11:10,9       +16,8
  5.    70   Aino Huhtanen                   Huhtasuon Hiihto 2000               11:20,4       +26,3
  6.    61   Emmi Lahtela                    Kaipolan Vire                       11:26,1       +32,0
  7.    62   Peppi Salonen                   Kaipolan Vire                       11:35,0       +40,9
  8.    69   Elena Konstari                  Jämsänkosken Ilves                  11:52,1       +58,0
  9.    64   Anna Heikkilä                   Laukaan Urheilijat                  11:56,3     +1:02,2
 10.    67   Eila Kokkinen                   Kaipolan Vire                       11:56,8     +1:02,7
 11.    68   Katri  Katajamäki               Saarijärven Pullistus               13:28,6     +2:34,5
 12.    60   Sonja Katajamäki                Saarijärven Pullistus               13:58,9     +3:04,8

Pojat 16 vuotta 5 km V : 5.0V

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    81   Joonas Leppä                    Kuoreveden Kärki                    12:47,8        +0,0
  2.    82   Jussi Jussila                   Honkajoen Seudun Urheilijat         12:49,2        +1,4
  3.    79   Tomi Kyrönlahti                 Laukaan Urheilijat                  12:50,6        +2,8
  4.    75   Arttu Kaario                    Huhtasuon Hiihto 2000               13:56,8     +1:09,0
  5.    80   Jone Myyryläinen                Pihtiputaan Tuisku                  13:58,4     +1:10,6
  6.    77   Valtteri Vauhkonen              Rautalammen Urheilijat              14:00,4     +1:12,6
  7.    74   Olli Karsikas                   Muuramen urheilijat                 14:39,0     +1:51,2
  8.    76   Oskari  Asikainen               Laukaan Urheilijat                  14:46,0     +1:58,2
  9.    83   Mika Tiainen                    Toivakan Rivakka                    14:51,2     +2:03,4
 10.    78   Juho Hämäläinen                 Huhtasuon Hiihto 2000               16:01,2     +3:13,4

Tytöt 16 vuotta 5 km V : 5.0V

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    88   Tanja Heinjoki                  Huhtasuon Hiihto 2000               15:08,4        +0,0
  2.    92   Tessa Kuorelahti                Äänekosken Huima                    15:38,9       +30,5
  3.    90   Iida-Sofia Korhonen             Rautalammen Urheilijat              15:58,7       +50,3
  4.    87   Loviisa Kalliokoski             Perhon Kiri                         16:25,6     +1:17,2
  5.    89   Riina Kankaanperä               Huhtasuon Hiihto 2000               16:47,7     +1:39,3
  6.    91   Emilia Haapaniemi               Kivijärven Kivekkäät                19:18,3     +4:09,9

Miehet 50 vuotta 50 km V : 50.0V

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    94   Arto Nissinen                   Keuruun Kisailijat                2:13:32,5        +0,0
  2.    96   Pasi Heinonen                   Keuruun Kisailijat                2:21:03,6     +7:31,1
  3.    95   Risto Haarahiltunen             Huhtasuon Hiihto                  2:52:24,4    +38:51,9

Miehet 35 vuotta 50 km V : 50.0V

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   103   Petri Kurunmäki                 Seinäjoen Hiihtoseura             2:15:12,7        +0,0
  2.   102   Jarkko Kauppinen                Iisalmen Visa                     2:18:02,7     +2:50,0
  3.   101   Tero Viik                       Äänekosken Huima                  2:22:45,8     +7:33,1
  4.   100   Kimmo Kaario                    Huhtasuon Hiihto 2000             2:29:43,5    +14:30,8

Miehet 50 km V : 50.0V

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   108   Jari  Kuhno                     Saarijärven Pullistus             2:04:06,1        +0,0
  2.   106   Mikko Harju                     Jämsänkosken Ilves                2:04:22,7       +16,6
  3.   110   Henri  Jelonen                  Jämsänkosken Ilves                2:05:15,5     +1:09,4
  4.   111   Jani Rintala                    Alajärven Ankkurit                2:06:48,0     +2:41,9
  5.   109   Raul Korolainen                 Iisalmen Visa                     2:13:36,7     +9:30,6

Naiset 20 km V : 20.0V

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   119   Sini Alusniemi                  Huhtasuon Hiihto 2000               50:55,8        +0,0
  2.   122   Elina Mäkitalo                  Himangan Urheilijat                 52:50,7     +1:54,9
  3.   118   Anne Mäkinen                    Tarvasjoen Urheilijat               53:19,3     +2:23,5
  4.   120   Heidi Lindfors                  Vaasan Hiitäjät                     53:50,0     +2:54,2
  5.   114   Terhi Pollari                   Tampereen Pyrintö                   54:49,0     +3:53,2
  6.   123   Josefin Sandvik                 IF Brahe                            55:23,6     +4:27,8
  7.   116   Lotta Tuominen                  Seinäjoen Hiihtoseura             1:00:36,1     +9:40,3
  8.   115   Tanja Laine                     Huhtasuon Hiihto 2000             1:07:08,8    +16:13,0

Naiset 35 vuotta 20 km V : 20.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   126   Mira Orell-Sipponen             Jämsänkosken Ilves                  58:08,8        +0,0
  2.   128   Anne Hyytiäinen                 Saarijärven Pullistus               59:02,1       +53,3

Miehet 20 vuotta 30 km V : 30.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   131   Olli Vertanen                   Saarijärven Pullistus             1:19:20,6        +0,0
  2.   132   Kalle Häkkinen                  Muuramen urheilijat               1:33:12,8    +13:52,2

Miehet 18 vuotta 30 km V : 30.0V

 (Lähti: 4, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   137   Oskari  Raussi                  Kuoreveden Kärki                  1:20:00,5        +0,0
  2.   135   Ravinder Kohtaniemi             Ykspihlajan Reima                 1:20:48,4       +47,9
  3.   138   Naveen  Kohtaniemi              Ykspihlajan Reima                 1:22:57,1     +2:56,6
       136   Topi Vertanen                   Saarijärven Pullistus                 Kesk.

Miehet 55 vuotta 30 km V : 30.0V

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   145   Timo Heikkilä                   Valkeakosken Haka                 1:25:15,2        +0,0
  2.   144   Keijo Poikonen                  Jämsänkosken Ilves                1:25:46,8       +31,6
  3.   141   Reijo Eskelinen                 Pieksämäen Veikot                 1:27:23,2     +2:08,0
  4.   142   Leo Poikolainen                 Koiviston Kipinä                  1:27:49,5     +2:34,3
  5.   143   Jukka Vuolle                    Tampereen Pyrintö                 1:30:36,7     +5:21,5

Naiset 20 vuotta 15 km V : 15.0V

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   148   Iina Turkki                     Jämsänkosken Ilves                  49:02,2        +0,0

Naiset 18 vuotta 15 km V : 15.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   152   Ronja Linna                     Huhtasuon Hiihto 2000               44:13,2        +0,0
  2.   151   Roosa Lindfors                  Kaipolan Vire                       50:29,9     +6:16,7