Pentin 40v Olympialaisten tulokset 12.7.2014

Tulokset Pentin 40. Olympialaiset 12.7.2014 Pylkönmäki

 

ei eräjakoja, ei tuulilukemia

 

P 15 300m

 

  1. Joakim Vacklin Pantterit 59.1

 

P15 Pituus

 

  1. Joakim Vacklin Pantterit 3.70

 

Keihäs

 

  1. Lauri Ollila Kiva 34.52
  2. Tuukka Sironen Pylkyr 31.92

 

P 13 300m

 

  1. Väinö Tapper HKU 48.5
  2. Jonatan Kinnunen SaPu 48.9
  3. Samu Tuominen PylkYr 51.5
  4. Veeti Kotanen PylkYr 54.6
  5. Joona Tuominen PylkYr 56.5
  6. Hugo Schoug Ruotsi 58.4

 

P 13 Pituus

 

  1. Jonatan Kinnunen SaPu 434
  2. Samuel Valkeejärvi JKL 418
  3. Juho Järvinen Kiva 405
  4. Samu Tuominen PylkYr 360
  5. Santeri Sironen PylkYr 355
  6. Joona Tuominen PylkYr 337
  7. Hugo Schoug Ruotsi 307

 

P 13 Keihäs

 

  1. Juho Jäärvinen KarstKi 48.39
  2. Santeri Sironen PylkYr 30.06
  3. Aatu Kynnäs SaPu 27.22
  4. Miro Muhonen KarstKi 23.56
  5. Joona Tuominen PylkYr 21.09
  6. Tuukka Vehkala SuolU 20.55
  7. Leo-Matti Heinänen SuolU 19.21
  8. Santtu Vehkala SuolU 18.63

 

P 11 100m

 

  1. Francis Doumbouya Saarijärvi 15.9
  2. Santtu Vehkala SuolU 16.9
  3. Urho Tapper Hki 17.6
  4. Arttu Mäkinen PylkY 17.9
  5. Tuukka Vehkala SuolU 18.0
  6. Kristan Moreno PyllkYr 18.9

Ukko Hertell Nurmijärvi 18.9

  1. Aapo Lahti PylkYr 19.7

 

P 11 Pituus

 

  1. Francis Doumbouya Saarijärvi 3.61
  2. Santtu Vehkala SuolU 3.50
  3. Tuukka Vehkala SuolU 3.33
  4. Urho Tapper Hki 3.28
  5. Max Schoug Ruotsi 3.14
  6. Arttu Mäkinen PylkYr 2.99
  7. Ukko Hertell Nurmijärvi 2.64
  8. Aapo Lahti PylkYr 2.55

 

P 9 100m

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 16.1
  2. Joona Kokkonen Jyväskylä 16.2
  3. Otto Hämäläinen KarstKi 16.8
  4. Vilho Stenman UurUrh 17.0
  5. Vertti Hannula ViipUr 17.1
  6. Matias Viikilä SaPu 17.2
  7. Juho Mikkonen SaPu 17.3
  8. Matias Kortelainen Palokka 17.9
  9. Leo-Matti Heinänen SuolU 18.1
  10. Vili Kalliokoski SaPu 19.6

 

P 9 Pituus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 3.85
  2. Otto Hämäläinen KarstKi 3.45
  3. Joona Kokkonen Jyväskylä 3.43
  4. Vilho Stenman UurU 3.32
  5. Matias Viikilä SaPu 3.14
  6. Leo-Matti Heinänen SuolU 3.01
  7. Juho Mikkonen SaPu 2.95, 287, 284
  8. Patrik Kinnunen SaPu 2.95, 287, 281
  9. Santtu Kynnäs SaPu 2.70

 

P 8 60m

 

  1. Aaron Krok KarstKi 10.8
  2. Elias Saarinen Vihtavuori 11.0
  3. Oskari Hyytinen Palokka 11.1
  4. Santtu Kynnäs SaPu 11.3
  5. Jere Rautakumpu PylkYr 12.0

 

 

 

P 7 60 m

 

  1. Patrik Kinnunen SaPu 11.2
  2. Joona Hänninen Vantaa 11.8
  3. Mikael Behm Porvoo 11.8
  4. Aatu Silvonen SoinSi 11.9
  5. Onni Niinikoski ÄänHui 12.0
  6. Viljami Poikonen Jyväskylä 12.3
  7. Topi Löytömäki PylkYr 13.4
  8. Janne Kettunen PylkYr 13.8
  9. Joel Mikkonen SaPu 14.1
  10. Matias Mikonmäki SaPu 16.8

 

P 6 60m

  1. Ossi Pohjosaho KarstKi 13.1
  2. Oskari Katajamäki Alavus 13.2
  3. Ukko -Pekka Tuomainen Vantaa 13.6
  4. Onni Matinen Palokka 13.7
  5. Timi Saariniemi KarstKi 13.8
  6. Otto Lahti PylkYr 13.9
  7. Mikael Aaltonen Jämsä 14.2
  8. Eeli Suuronen Saarijärvi 14.3
  9. Ossi Leivoaro SaPu 14.4
  10. Elias Kinnunen Kangasala 15.6
  11. Leo Wahlsten Hollola 15.7
  12. Leo Hilditch Espoo 15.8

 

P 5 60m

 

  1. Vertti Poikonen Jyväskylä 13.0
  2. Samuel Salo Espoo 13.3
  3. Joonatan Kulmala KeurKis 13.8
  4. Aleksi Koskinen Vihtavuori 14.4
  5. Aaro Varvikko Espoo 14.6
  6. Elmeri Hyytinen Palokka 14.8
  7. Viljami Kortelainen Palokka 14.9
  8. Ropi Hämäläinen Vantaa 15.0
  9. Albert Krok KarstKi 15.1
  10. Eetu Kotka Tampere 15.2
  11. Markus Kaasalainen Vihtavuori 15.6
  12. Kristian Leppälä PylkYr 16.5
  13. Nino Pietiläinen Jyväskylä 19.2

 

P 4 60m

 

  1. Eetu Villman KarstKi 10.3
  2. Albert Saxberg Muurame 11.3
  3. Jimi Rautiainen Saarijärvi 11.9
  4. Aku Ahonen KarstKi 12.0
  5. Markus Aaltonen Jämsä 13.4
  6. Aatu Päivärinta Palokka 14.5
  7. Emil Kanerva Petäjävesi 17.1

 

P 3 40m

 

  1. Eetu Kalliokoski Saarijärvi 13.4
  2. Eetu Sivula Palokka 14.7
  3. Niilo Matilainen Palokka 15.1
  4. Samuel Nazareno Jyväskylä 18.9
  5. Kero Hämäläinen Vantaa 19.1
  6. Alvar Äijälä Helsinki 19.6
  7. Roope Moreno PylkYr 19.8
  8. Viljami Tuomainen Vantaa 22.5
  9. Kimi Kemppainen SaPu 22.8
  10. Joa Kivistö PylkYr 27.0
  11. Aleksanteri Vehviläinen PylkYr 30.4
  12. Jesse Leppä Vaajakoski 35.3
  13. Eemi Päivärinta Palokka 38.6
  14. Enso Silvonen SoiSi 1.11.4
  15. Niilo Niemelä LiesjLu 1.11.8

T 15 300m

  1. Jenni Koivula KarKat 51.7

  2. Kaisa Korpela Vaajakoski 58.1

T 15 Keihäs

  1. Hanna-Riikka Mikonmäki SaPu 27.33

  2. Jenni Koivula KarKat 20.31

T 15 Korkeus

  1. Jenni Koivula KarKat 138

  2. Hanna-Riikka Mikonmäki SaPu 120

T 13 300m

  1. Johanna Kulmala KeuKis 48.8

  2. Taija Malinen SaPu 53.3

  3. Ella Raatikka Espoo 54.1

  4. Maiju Koivula KarKat 54.8

  5. Inka Hämäläinen KarstKi 56.0

  6. Anniina Viljanen Espoo 56.1

  7. Jenni Kiminkinen PylkYr 56.4

  8. Netta Hyökyvaara PylkYr 59.9

  9. Katri Mikkonen SaPu 1.10.4

  1. Jonna Saaristo SaPu 138

  2. Netta Hyökyvaara PylkYr 132

  3. Taija Malinen Sapu 130

  4. Inka Hämäläinen Kiva 120

  5. Katri Mikkonen SaPu 110

T 13 Keihäs

  1. Johanna Paananen PylkYr 22.20

  2. Taija Malinen SaPu 20.65

  3. Inka Hämäläinen KarstKi 17.56

T 11 100m

  1. Jenni Kiminkienn PylkYr 16.3

  2. Helmiina Kynnäs Sapu 16.7

  3. Saara Päivärinta Tampere 17.3

  4. Siiri Puronummi TUL 17.6

  5. Emmi Parhiala VantSa 17.7

  6. Laura Korpela Vaajakoski 17.8

  7. Ann-Lucie Chautems Sveitsi 17.9

  8. Jenni Honkonen SaPu 18.0

  9. Elsa Päivärinta IlmJKis 18.2

  10. Riikka Sorri PylkYr 18.5

  11. Sara Kaasalainen Vihtavuori 18.7

  12. Aada Honkonen KarstKi 18.8

  13. Eerika Krok KarstKi 18.9

  14. Tiia Lepikko Lahti 19.0

  15. Annika Vakoniemi Konginkangas 19.3

T 11 Korkeus

  1. Siiri Puronummi TUL 120

  2. Riikka Sorri PylkYr 113

  3. Helmiina Kynnäs SaPu 111

  4. Jenni Honkonen SaPu 105

  5. Elsa Päivärinta Ilmajoki 100

  6. Saara Päivärinta Tampere 100

  7. Veera Jokinen KarstKi 95

  8. Aada Honkonen KarstKi 95

T 9 100m

  1. Netta Kallio PylkYr 16.9

  2. Tuuli Järvinen KeuKis 17.2

  3. Sofia Moreno PylkYr 17.3

  4. Leeni Raatikka Espoo 17.7

  5. Sini Vesisenaho SaPu 18.0

  6. Iida Upla PylkYr 18.4

  7. Hertta Tapper Helsinki 18.5

  8. Nea Laine PylkYr 19.4

  9. Pilha Suuronen Saarijärvi 19.5

  10. Anni Honkonen KarstKi 19.8

  11. Meri Koskinen Vihtavuori 21.8

  12. Iida Niinikoski ÄänHuima 22.8

T 9 Korkeus

  1. Tuuli Järvinen KeuKis 122

  2. Anni Honkonen KarstKi 90

  3. Nea Laine PylkYr 90

  4. Veera Puronummi TUL 85

  5. Iida Sironen PylkYr 85

  6. Netta Kallio PylkYr 70

T 8 60m

  1. Sofia Moreno PylkYr 10.3

  2. Sanni Salo Espoo 11.0

  3. Iisa Silvonen SoiSi 11.3

  4. Minttu Järvinen KeuKis 11.8

  5. Lauren Lehtovuori Vantaa 12.7

  6. Anna Korpela Vaajakoski 13.0

  7. Petra Ollila KarstKi 13.2

  8. Jenna Nieminen SaPu 13.4

  9. Aino Leppä Ähtäri 15.6

T 7 60m

  1. Iida Sironen PylkYr 11.0

  2. Senni Haapakoski SaPu 11.3

  3. Julia Kiminkinen PylkYr 12.2

  4. Salla Päivärinta Tampere 13.0

  5. Taru Kaasalainen Vihtavuori 13.1

T 6 60m

  1. Meea Oikari KarstKi 12.0

  2. Sofia Valkeejärvi Jyväskylä 12.1

  3. Martta Stenman UurUrh 12.8

  4. Helmiina Malinen UurUr 13.0

  5. Essi Hautakoski Jyväskylä 13.3

  6. Olivia Lehtonen Ylöjärvi 13.4

  7. Venla Päivärinta Ilmajoki 13.5

  8. Hertta Hannula Helsinki 13.6

  9. Netta Paananen Saarijärvi 13.7

  10. Lilja Löytömäki PylkYr 14.0

  11. Vilma Hautanen PylkYr 14.1

  12. Siiri Mäkinen Parola 14.9

  13. Veera Hakala Jyväskylä 15.0

  14. Hilda Viikilä SaPU 15.5

  15. Aada Seppälä PylkYr 15.6

T5 60m

  1. Elsi Leppä Vaajakoski 14.3

  2. Olivia Neuvonen Uurainen 14.8

  3. Hilma Tamminen Äänekoski 15.1

  4. Sara Haapakoski SaPu 15.2

  5. Venla Kauppinen Uurainen 16.2

  6. Juliana Lehtovuori Tikkurila 16.3

  7. Emmi Hautanen PylkYr 17.1

  8. Saimi Tarvainen Kannonkoski 17.7

  9. Kiira Ollila KarstKi 48.4

T 4 40 m

  1. Tinja Saariniemi KarstKi 10.4

  2. Peppi Kärkkäinen Saarijärvi 11.0

  3. Noora Pohjosaho KarstKi 11.1

  4. Aada Poikonen Karstula 11.2

  5. Enni Vilander Karstula 11.6

  6. Elisa Hilditch Espoo 12.8

  7. Neelia Oikari KarstKi 13.2

  8. Eevi Saarinen Vihtavuori 13.8

  9. Mona Peränen PylkYr 14.0

  10. Inka Pekkarinen PylkYr 15.0

  11. Ronja Päivärinta Kangasala 16.0

T 3 40m

  1. Milja Saarinen KarstKi 13.9

  2. Iina Varvikko Espoo 14.2

  3. Aino Mäkinen Parola 17.5

  4. Katriina Katajamäki AlavU 17.7

  5. Nella Seppälä PylkYr 18.3

  6. Anniina Löytömäki Soini 18.9

  7. Dilan Coban Jyväskylä 21.1

  8. Julia Tarvainen Saarijärvi 23.9

  9. Milja Ahlgren PylkYr 24.6

  10. Tinja Vihanninjoki Äänekoski 24.9

  11. Rebekka Koivisto Uurainen 27.5

  12. Selma Tamminen Äänekoski 30.6

  13. Mona Nicklen Espoo 33.6

  14. Kerttu Puroniemi Aura 43.0

  15. Helmi Ruotsalainen Palokka 47.9

  16. Silja Pohjosaho KarstKi 1.18.8

Tulokset Pentin 40. Olympialaiset 12.7.2014

 

Isät 300m

 

  1. Mika Kivistö Pylkönmäki 47.8
  2. Tommi Koivula KarKat 48.2
  3. Turi Nicklen Espoo 50.8
  4. Mikko Seppälä PylkYr 56.5

 

Äidit 300m

 

  1. Miia Raatikka Espoo 1.03.3
  2. Niina Puronummi Aura 1.04.4
  3. Tuire Viljanen Hollola 1.20.3
  4. Katri Tuomainen Vantaa 1.20.4
  5. Jenna Nicklen Espoo 1.20.5

 

Saappaanheitto Miehet

 

  1. Jyri Lehtonen Yrittävä 30.36
  1. Tomi Hyökyvaara Yrittävä 29.03
  2. Sami Puronummi Aura 27.58
  3. Mikko Seppälä Yrittävä 26.76
  4. Eero Mäkinen Yrittävä 26.14
  5. Willi Nazareno Jyväskylä 25.80
  6. Esa Viikilä Saarijärvi 25.46
  7. Marko Viljanen Hove 25.31
  8. Aatu Pietiläinen Yrittävä 24.97
  9. Riku Pietiläinen Yrittävä 24.55
  10. Jukka Kinnunen Multia 23.99
  11. Juho Järvinen Kiva 23.80
  12. Juss Hänninen Yrittävä 23.40
  13. Lasse Hänninen SaPu 20.20
  14. Jaakko Taipale Seinäjoki 19.20
  15. Juhani Sorri Yrittävä 18.00
  16. Esko Valtamäki Yrittävä 14.55

 

Saapaanheitto Naiset

 

  1. Satu Honkonen Kiva 20.45
  2. Katja Honkonen Yrittävä 18.10
  3. Maarit Nazareno Jyväskylä 17.18
  4. Marianne Honkonen Kiva 16.74
  5. Niina Puronummi Aura 15.79
  6. Minna Hänninen Turku 15.65
  7. Sari Niinisaari Vantaa 15.18
  8. Sanna Hautanen Yrittävä 15.11
  9. Mirja Kiminkinen Yrittävä 13.86
  10. Lea Pohjaranta SuolU 12.53

 

 

Comments are closed.