Eskareiden ja viheralueiden 1-2 luokkien yu-kisa tulokset

Pylkönmäen eskareiden ja Saarijärven viheralueen 1-2 luokkien yleisurheilukisat 1.9.2010 Pylkönmäellä

 

Tulokset

 

Eskari pojat 60m

 

  1. Asser Moisio 13.2

  2. Luka Leppäkynnäs 13.3

  3. Vihtori Mäkinen 14.8

  4. Aapo Lahti 15.3

  5. Konsta Viitanen 15.5

  6. Daniel Mämmi 15.7

 

Eskari pojat pituus

 

  1. Luka Leppäkynnäs 2.09

  2. Asser Moisio 1.94

  3. Konsta Viitanen 1.92

  4. Aapo Lahti 1.76

  5. Daniel Mämmi 1.55

  6. Vihtori Mäkinen 1.31

 

Eskari pojat pallo

 

  1. Konsta Viitanen 12.40

  2. Asser Moisio 11.57

  3. Daniel Mämmi 10.73

  4. Vihtori Mäkinen 9.95

  5. Aapo Lahti 9.26

  6. Luka Leppäkynnäs 8.89

 

Eskari tytöt 60 m

 

  1. Jenni Kiminkinen 12.0

  2. Riikka Sorri 13.7

  3. Eerika Kujala 14.2

  4. Ronja Rautasaari 15.4

  5. Suvi Seppälä 16.1

  6. Nea Sironen 16.2

 

Eskari tytöt pituus

 

  1. Jenni Kiminkinen 2.45

  2. Ronja Rautasaari 2.35

  3. Riikka Sorri 2.28

  4. Eerika Kujala 1.79

  5. Suvi Seppälä 1.66

  6. Nea Sironen 1.19

 

 

 

Eskari tytöt pallo

 

  1. Ronja Rautasaari 10.78

  2. Jenni Kiminkinnen 9.95

  3. Suvi Seppälä 8.66

  4. Eerika Kujala 8.55

  5. Riikka Sorri 6.26

  6. Nea Sironen 4.43

 

1 luokka pojat 60m

 

  1. Jaakko Vuorenmaa Linna 12.0

  2. Erno Perus Tarvaala 12.1

  3. Juho Kuhno Linna 12.3

  4. Jaro Parhiala Kalmari 12.6

  5. Artturi Autio Kalmari 12.7

  6. Ronipekka Salmelin Kalmari 12.8

  7. Miro Kinnunen Mahlu 12.9

  8. Niko Rautiainen Kolkanlahti 13.0

  9. Leevi Anttila Pyhähäkki 13.5

  10. Juho Haapasalmi Tarvaala 13.8

  11. Niko Vartiainen Pylkönmäki 13.9

  12. Veeti Roikonen Tarvaala 14.1

  13. Veikka Virtanen Pyhähäkki 14.2

  14. Markus Toikka Pylkönmäki 14.8

  15. Joona Mämmi Pylkönmäki 15.5

  16. Joni Kömmi Pyhähäkki 15.8

  17. Jussi Jokela Mahlu 20.9

 

1 luokka pojat pituus

 

  1. Juho Kuhno Linna 2.48

  2. Jaakko Vuorenmaa Linna 2.48 (toinen hyppy huonompi)

  3. Jaro Parhiala Kalmari 2.22

  4. Erno Perus Tarvaala 2.20

  5. Niko Vartiainen Pylkömäki 2.19

  6. Veeti Roikonen Tarvaala 2.13

  7. Juho Haapasalmi Tarvaala 2.13 (toinen hyppy huonompi)

  8. Veikka Virtanen Pyhähäkki 2.05

  9. Leevi Anttila Pyhähäkki 2.01

  10. Artturi Autio Kalmari 2.00

  11. Niko Rautiainen Kolkanlahti 1.96

  12. Joona Mämmi Saarijärvi 1.83

  13. Ronipekka Salmelin Kalmari 1.78

  14. Markus Toikka Pylkönmäki 1.53

  15. Miro Kinnunen Mahlu 1.40

  16. Jussi Jokela Mahlu 138

  17. Joni Kömmi Pyhähäkki 1.10

 

 

 

 

1 luokka pojat pallo

 

  1. Jaakko Vuorenmaa Linna 25.23

  2. Juho Kuhno Linna 19.40

  3. Niko Rautiainen Kolkanlahti 18.12

  4. Juho Haapasalmi Tarvaala 17.13

  5. Jaro Parhiala Kalmari 16.70

  6. Joni Kömi Pyhähäkki 14.80

  7. Veeti Roikonen Tarvaala 13.55

  8. Niko Vartiainen Pylkönmäki 13.35

  9. Veikka Virtanen Pyhähäkki 12.65

  10. Joona Mämmi Pylkönmäki 10.93

  11. Artturi Autio Kalmari 10.84

  12. Erno Perus Tarvaala 10.80

  13. Jussi Jokela Mahlu 10.21

  14. Miro Kinnunen Mahlu 9.96

  15. Ronipekka Salmelin Kalmari 9.90

  16. Leevi Anttila Pyhähäkki 9.11

  17. Markus Toikka Pylkönmäki 5.94

 

1 luokka tytöt 60m

 

  1. Vera Siikamäki Mahlu 12.2

  2. Nora Turtinen Tarvaala 12.5

  3. Elina Hoppula Tarvaala 12.7

  4. Kati Vertanen Tarvaala 12.8

  5. Marika Lahtinen Linna 13.1

  6. Emili Raggas Mahlu 13.2

  7. Janette Kokkonen Mahlu 14.4

  8. Noora Savela Kolkanlahti 14.5

  9. Kiia Kallio Pylkönmäki 14.6

  10. Jenna Kuusela Linna 14.8

  11. Terja Utter Tarvaala 14.9

  12. Aino Tulla Kolkanlahti 15.1

  13. Anna Rautakumpu Pylkönmäki 15.2

  14. Kukka-Marikki Tarvainen Kalmari 16.4

  15. Ellinoora Keskinen Tarvaala 16.6

 

1 luokka tytöt pituus

 

  1. Vera Siikamäki Mahlu 2.30

  2. Kati Vertanen Tarvaala 2.27

  3. Nora Turtinen Tarvaala 2.08

  4. Elina Hoppula Tarvaala 2.07

  5. Emili Raggas Mahlu 1.92

  6. Kiia Kallio Pylkönmäki 1.86

  7. Aino Tulla Kolkanlahti 1.81

  8. Marika Lahtinen Linna 1.78

  9. Noora Savela Kolkanlahti 1.76

  10. Jenna Kuusela Linna 1.65

  11. Anna Rautakumpu Pylkönmäki 1.72

  12. Terja Utter Tarvaala 1.64

  13. Ellinoora Keskinen Tarvaala 1.55

  14. Janette Kokkonen Mahlu 1.42

  15. Kukka-Marikki Tarvainen Kalmari 1.20

 

1 luokka tytöt pallo

 

  1. Janette Kokkonen Mahlu 10.18

  2. Kati Vertanen Tarvaala 10.07

  3. Vera Siikamäki Mahlu 9.62

  4. Noora Savela Kolkanlahti 9.57

  5. Marika Lahtinen Linna 9.31

  6. Elina Hoppula Tarvaala 9.05

  7. Emili Raggas Mahlu 9.02

  8. Aino Tulla Kolkanlahti 8.60

  9. Kukka-Marikki Tarvainen Kalmari 8.03

  10. Jenna Kuusela Linna 7.90

  11. Nora Turtinen Tarvaala 7.75

  12. Ellinoora Keskinen Tarvaala 6.86

  13. Terja Utter Tarvaala 6.56

  14. Anna Rautakumpu Pylkönmäki 6.39

  15. Kiia Kallio Pylkönmäki 5.81

 

2 luokan pojat 60 m

 

  1. Joona Tuominen Pylkönmäki 11.2

  2. Santeri Sironen Pylkönmäki 11.6

  3. Ville Lähteenmäki Linna 11.7

  4. Iivari Kujala Pylkönmäki 11.9

  5. Kalle Sorri Pylkönmäki 12.0

  6. Vesa Liupakka Tarvaala 12.1

  7. Lasse Silvennoinen Tarvaala 12.2

  8. Miika Kokkinen Pyhähäkki 12.3

  9. Max Kiminkinen Kalmari 12.4

  10. Henry Vartiainen Pylkönmäki 12.5

  11. Roni Kinnunen Mahlu 12.6

  12. Henri Tamminen Kalmari 12.7

  13. Aatu Mäkinen Tarvaala 12.8

  14. Onni Tuomi Tarvaala 12.9

  15. Tuukka Rekonen Pyhähäkki 13.0

  16. Onni Notkola Tarvaala 13.1

  17. Jani Kalenius Linna 13.3

  18. Aleksi Manninen Mahlu 13.4

  19. Eeli Räsänen Tarvaala 13.5

  20. Ville Hölttä Tarvaala 13.8

  21. Aatu Kynnäs Kolkanlahti 14.0

  22. Eevert Vähälä Linna 14.4

  23. Toni Mönttinen Kolkanlahti 14.8

  24. Asko Mäkelä Kolkanlahti 15.2

 

 

 

 

2 luokan pojat pituus

 

  1. Joona Tuominen Pylkönmäki 2.84

  2. Kalle Sorri Pylkönmäki 2.78

  3. Santeri Sironen Pylkönmäki 2.54

  4. Jani Kalenius Linna 2.52

  5. Ville Lähteenmäki Linna 2.50

  6. Aatu Mäkinen Tarvaala 2.42

  7. Onni Notkola Tarvaala 2.40

  8. Lasse Silvennoinen Tarvaala 2.39

  9. Henry Vartiainen Pylkönmäki 2.36

  10. Onni Tuomi Tarvaala 2.20

  11. Miikka Kokkinen Pyhähäkki 2.20 (toinen hyppy huonompi)

  12. Eeli Räsänen Tarvaala 2.20 (toinen hyppy huonompi)

  13. Tuukka Rekonen Pyhähäkki 2.18

  14. Iivari Kujala Pylkönmäki 2.15

  15. Aleksi Manninen Mahlu 2.12

  16. Vesa Liupakka Tarvaala 2.10

  17. Aatu Kynnäs Kolkanlahti 2.08

  18. Max Kiminkinen Kalmari 2.05

  19. Roni Kinnunen Mahlu 2.05 (toinen hyppy huonompi)

  20. Ville Hölttä Tarvaala 2.02

  21. Eevert Vähälä Linna 1.95

  22. Henri Tamminen Kalmari 1.93

  23. Asko Mäkelä Kolkanlahti 1.72

  24. Toni Mönttinen Kolkanlahti 1.68

 

2 luokan pojat pallo

  1. Santeri Sironen Pylkönmäki 27.94

  2. Miika Kokkinen Pyhähäkki 22.12

  3. Tuukka Rekonen Pyhähäkki 21.93

  4. Kalle Sorri Pylkönmäki 21.06

  5. Lasse Silvennoinen Tarvaala 20.68

  6. Henry Vartiainen Pylkönmäki 19.73

  7. Iivari Kujala Pylkönmäki 19.23

  8. Aatu Mäkinen Tarvaala 19.21

  9. Joona Tuominen Pylkönmäki 18.59

  10. Aleksi Manninen Mahlu 18.40

  11. Aatu Kynnäs Kolkanlahti 17.50

  12. Jani Kalenius Linna 17.45

  13. Onni Notkola Tarvaala 16.96

  14. Roni Kinnunen Mahlu 15.98

  15. Toni Mönttinen Kolkanlahti 15.10

  16. Asko Mäkelä Kolkanlahti 14.95

  17. Max Kiminkinen Kalmari 14.01

  18. Vesa Liupakka Tarvaala 13.82

  19. Eeli Räsänen Tarvaala 12.69

  20. Ville Lähteenmäki Linna 12.59

  21. Ville Hölttä Tarvaala 12.46

  22. Eevert Vähälä Linna 11.84

  23. Henri Tamminen Kalmari 11.53

  24. Onni Tuomi Tarvaala 10.66

2 luokan tytöt 60m

 

  1. Sonja Katajamäki Pylkönmäki 11.7

  2. Ella Kauppinen Kolkanlahti 12.0

  3. Nea Vartiainen Pylkönmäki 12.2

  4. Suvi Lehtonen Kalmari 12.4

  5. Maria Mikonmäki Mahlu 12.6

  6. Iia Vilkkinen Kolkanlahti 12.8

  7. Jessica Vesiaho Mahlu 12.9

  8. Merika Kyyrä Tarvaala 13.0

  9. Alina Pohjonen Kalmari 13.2

  10. Maria Hiironen Kalmari 13.7

  11. Noora Tuittu Mahlu 14.1

 

2 luokan tytöt pituus

 

  1. Sonja Katajamäki Pylkönmäki 2.30

  2. Maria Mikonmäki Mahlu 2.18

  3. Ella Kauppinen Kolkanlahti 2.18 (toinen hyppy huonompi)

  4. Jessica Vesiaho Mahlu 2.12

  5. Merika Kyyrä Tarvaala 2.08

  6. Suvi Lehtonen Kalmari 2.04

  7. Iia Vilkkinen Kolkanlahti 2.00

  8. Nea Vartiainen Pylkönmäki 1.94

  9. Maria Hiironen Kalmari 1.92

  10. Alina Pohjonen Kalmari 1.90

  11. Noora Tuittu Mahlu 1.70

 

2 luokan tytöt pallo

 

  1. Maria Mikonmäki Mahlu 16.51

  2. Sonja Katajamäki Pylkönmäki 14.18

  3. Ella Kauppinen Kolkanlahti 13.01

  4. Nea Vartiainen Pylkönmäki 12.35

  5. Suvi Lehtonen Kalmari 12.25

  6. Iia Vilkkinen Kolkanlahti 11.91

  7. Jessica Vesiaho Mahlu 11.86

  8. Alina Pohjonen Kalmari 11.28

  9. Merika Kyyrä Tarvaala 10.93

  10. Noora Tuittu Mahlu 8.89

  11. Maria Hiironen Kalmari 8.69

 

 

Comments are closed.