46. Pentin Olympialaiset 18.7.2020 tulokset

Pentin Olympialaiset 18.7.2020 Pylkönmen urheilukenttä
käsiajanotto, tuulimittaus pituus T/P 13 JA 15
TULOKSET
M saappaanheitto
1. Antti Ruusuvirta Kivijärvi 46,97
2. Miika Pekkala Karstula 46,39
3. Juha-Matti Paananen Pylkönmäen Yrittävä 35,78
4. Joni Palmamäki Pylkönmäen Yrittävä 34,54
5. Jani Löytömäki Pylkönmäen Yrittävä 30,28
6. Jan-Erik Mandelin 27,61
7. Eero Mäkinen Pylkönmäen Yrittävä 27,28
8. Niklas Bucht 26,67
9. Juho Nykänen Paimio 25,82
10. Riku Pietiläinen 25,67
11. Markku Uustalo Team Uustalo 22,36
12. Jarkko Lahti Tampere 21,43
M 300 m
1. Juho Nykänen Paimio 47,0
2. Jarkko Lahti Tampere 47,2
3. Teemu Nyholm Kerava 49,6
4. Tuomo Saloranta Hippoksen maratonk. 50,1
5. Tero Lehtonen Jyväskylä 60,0
P 15 300 m ei osallistujia
P 15 keihäs
1. Otto Hautanen Pylkönmäen Yrittävä 53,62
53,62   x   x   52,92   52,53   x
P 15 pituus ei osallistujia
P 13 100 m
1. Paavo Lahti Tampereen Pyrintö 14,5
2. Daniel Pollari JKU 16,2
3. Reino Hautanen Pylkönmäen Yrittävä 16,3
P 13 keihäs
1. Paavo Lahti Tampereen Pyrintö 40,77
31,40   35,88   31,08   40,77   x   38,60
2. Daniel Pollari JKU 28,36
26,62   26,94   26,44   28,36   X   26,79
3. Reino Hautanen Pylkönmäen Yrittävä 26,29
25,67   26,29   23,35   14,73   19,95   22,10
4. Matias Valtonen Karstula 24,39
19,80   22,87   24,39   24,13   24,10   19,74
5. Onni Matilainen Palokka 23,42
18,70   22,30   19,91   23,42   20,36   19,18
P 13 pituus
1. Paavo Lahti Tampereen Pyrintö 4,02/-0,2
3,86/+0,2 3,82/+0,2 4,02/-0,2 3,89/-0,1
2. Onni Matilainen Palokka 3,60/0,0
3,31/-0,2 3,42/+1,9 3,60/0,0 3,51/+0,1
3. Daniel Pollari JKU 3,41/+1,8
3,41/+1,8 2,73/+0,6 3,16/+0,5 3,27/-0,8
4. Reino Hautanen Pylkönmäen Yrittävä 2,96/+0.5
2,68/+0.4 2,92/-0,2 2,96/+0,5 2,60/0,0
P 11 100 m
1. Samuel Salo 15,3
2. Otto Kajuutti Karstulan Kiva 15,5
3. Peetu Repo Toijalan Vauhti 16,5
4. Julius Bucht 16,8
P 11 pituus
1. Otto Kajuutti Karstulan Kiva 3,97
3,91 3,97 3,96 3,90
2. Peetu Repo Toijalan Vauhti 3,09
3,09 3,08 x x
3. Julius Bucht 3,07
3,03 3,06 3,07 2,75
P 9 100 m
1. Niilo Matilainen Palokka 17,1
2. Eetu Vesiaho JKU 17,3
3. Into Jalkanen Jyväskylä 17,4
4. Peetu Jeskanen Uuraisten Urheilijat 17,7
5. Joonas Valtonen Karstula 17,8
6. Luka Liimatainen Espoo 18,2
7. Jase Sironen Pylkönmäen Yrittävä 19,4
8. Konsta Rosti Saarijärven Pullistus 19,5
9. Tobias Ojala Karstulan Kiva 19,8
10. Kimi Kemppainen Saarijärvi 20,7
Erä 1
1. Niilo Matilainen Palokka 17,1
2. Into Jalkanen Jyväskylä 17,4
3. Peetu Jeskanen Uuraisten Urheilijat 17,7
4. Tobias Ojala Karstulan Kiva 19,8
5. Kimi Kemppainen Saarijärvi 20,7
Erä 2
1. Eetu Vesiaho JKU 17,3
2. Joonas Valtonen Karstula 17,8
3. Luka Liimatainen Espoo 18,2
4. Jase Sironen Pylkönmäen Yrittävä 19,4
5. Konsta Rosti Saarijärven Pullistus 19,5
P 9 pituus
1. Eetu Vesiaho JKU 3,42
x 3,41 3,27 3,42
2. Eppu Repo Toijalan Vauhti 3,02
3,02 2,73 3,02 2,87
3. Into Jalkanen Jyväskylä 2,87
2,87 2,86 2,87 x
4. Peetu Jeskanen Uuraisten Urheilijat 2,77
2,69 2,72 2,71 2,77
5. Joonas Valtonen Karstula 2,73
2,39 2,67 2,59 2,73
6. Jaakko Hautanen Pylkönmäen Yrittävä 2,69
2,50 2,69 2,59 2,51
7. Matias Nyholm Kerava 2,62
2,39 2,46 2,27 2,62
8. Konsta Rosti Saarijärven Pullistus 2,49
2,49 2,12 2,15 1,47
9. Tobias Ojala Karstulan Kiva 2,26
2,23 2,09 2,18 2,26
10. Luka Liimatainen Espoo 2,16
2,06 2,16 2,13 2,11
P 7 60 m
1. Eppu Repo Toijalan Vauhti 11,2
2. Matias Nyholm Kerava 11,3
3. Lucas Ojala Karstulan Kiva 11,4
4. Jimi Hannula 11,7
5. Eeli Rantala Karstulan Kiva 12,1
6. Joonatan Haapaniemi Tampere 12,3
7. Paavo Vihanninjoki Pylkönmäen Yrittävä 12,4
8. Juho Timperi Multia 12,6
9. Aleksi Heimonen Myllymäki 13,3
10. Leevi Ahlgren Pylkönmäen Yrittävä 13,7
11. Mikael Pöntinen Alajärvin Ankkurit 13,8
12. Verneri Viitanen Pylkönmäen Yrittävä 13,9
13. Eino Vesterinen Karstulan Kiva 15,0
14. Onni Tarvainen Karstulan Kiva 15,1
15. Matias Parviainen Pylkönmäen Yrittävä 15,7
16. Niki Kemppainen Saarijärvi 16,0
17. Teo Kolosalmi 16,7
P 5 60 m
1. Samuel Malinen Jyväskylä 14,0
2. Väinö Oikari Karstulan Kiva 14,7
3. Voitto Liimatainen Kangasala 15,2
4. Eino Matilainen Palokka 15,3
5. Konsta Kotanen Jyväskylä 16,1
6. Pietari Heimonen Myllymäki 16,8
P 4 60 m
1. Aukusti Hietaniemi Seinäjoki 15,8
2. Antton Riihimäki Uuraisten Urheilijat 16,2
3. Eemil Ravonmaa 17,0
4. Urho Jalkanen Jyväskylä 18,0
5. Viljo Väyrynen Kuopio 18,5
6. Otto Tarvainen Karstulan Kiva 18,8
P 3 40 m
1. Klaus Kallionsivu Tampere 13,4
2. Oiva Päivärinta Palokka 14,4
3. Anton Poikolainen Jyväskylä 14,5
4. Jose Pietiläinen Äänekoski 15,6
5. Urho Pajunen Pylkönmäki 19,0
6. Reino Oikari Karstulan Kiva 19,6
7. Noel Pietiläinen Tampere 20,4
8. Viljami Pasanen Laukaa 20,5
9. Niklas Heinänen 20,6
10. Matias Ruuth Jyväskylä 21,3
11. Kaius Nieminen Vimpelin Veto 22,1
12. Aaro Peltonen 22,3
13. Otso Vuorinen 22,4
14. Eino Väyrynen Kuopio 27,3
15. Vilho Kulju Vantaa 27,9
16. Antti Peltoluoto 29,7
17. Vilho Nykänen Paimio 34,7
N saappaanheitto
1. Kaisa-Leena Juvonen 22,86
2. Henriikka Vehviläinen 15,17
3. Sanna Nykänen Paimio 14,15
4. Heidi Laine 13,65
5. Saara Juvonen 12,62
N 300 m
1. Miia Hietaniemi Seinäjoki 52,2
2. Päivi Salo Espoo 52,3
3. Viivi Kulju Jyväskylä 53,8
T 15 100 m
1. Netta Kallio Pylkönmäen Yrittävä 14,2
2. Sofia Moreno Pylkönmäen Yrittävä 14,6
3. Aurora Pollari JKU 15,3
T 15 keihäs
1. Aurora Pollari JKU 21,25
20,55   17,30   20,16   18,62   20,25
T 15 pituus
1. Netta Kallio Pylkönmäen Yrittävä 4,35/+0,2
4,35/+0,2 x 4,32/+0,1 4,26/-1,2
2. Sofia Moreno 4,22/+0,4
4,22/+0,4 4,20/-2,2 4,16/+1,3 4,02/+0,2
3. Aurora Pollari JKU 3,31/-0,4
3,31/-0,4 3,11/+0,4 2,45/+0,5 3,23/+1,2
T 13 100 m
1. Iida Sironen Pylkönmäen Yrittävä 14,8
2. Aamu Hietaniemi Seinäjoki 15,1
3. Melissa Korhola SC Vantaa 16,1
T 13 keihäs
1. Pinja Heino JKU 30,78
30,78   29,44   28,97   29,99   29,95   27,99
T 13 pituus
1. Iida Sironen Pylkönmäen Yrittävä 4,38/+1,2
4,02/-2,1 4,38/+1,2 4,05/-0,7 4,26/+0,8
2. Aamu Hietaniemi Seinäjoki 3,77/+1,0
3,74/-0,6 3,77/+1,0 3,71/+1,2 3,35/+1,1
T 11 100 m
1. Vilma Kokkinen Kannonkosken Kiho 16,0
2. Essi Parkatti Lieto 17,4
3. Milja Väätänen Helsinki 17,8
4. Saga Bucht 18,7
T 11 pituus
1. Vilma Kokkinen Kannonkosken Kiho 3,13
3,03 3,12 2,92 3,13
2. Essi Parkatti Lieto 2,95
2,95 2,95 2,77 2,94
3. Saga Bucht 2,57
2,52 2,42 2,57 2,48
T 9 100 m
1. Iina Parkatti Lieto 17,6
2. Anna Hietaniemi Seinäjoki 18,2
3. Aino Lehtonen Jyväskylä 18,4
4. Veera Viitanen Pylkönmäen Yrittävä 19,4
5. Milja Ahlgren Pylkönmäen Yrittävä 19,7
6. Sini Halttunen Saarijärvi 20,2
7. Tinja Vihanninjoki Pylkönmäen Yrittävä 20,3
8. Minni Parkkila Jyväskylä 20,4
9. Aino Etula Seinäjoki 22,2
10. Aada Lahti 24,1
11. Neea Pöntinen Alajärven Ankkurit 24,3
Erä 1
1. Iina Parkatti Lieto 17,6
2. Aino Lehtonen Jyväskylä 18,4
3. Sini Halttunen Saarijärvi 20,2
4. Aino Etula Seinäjoki 22,2
5. Aada Lahti 24,1
Erä 2
1. Anna Hietaniemi Seinäjoki 18,2
2. Milja Ahlgren Pylkönmäen Yrittävä 19,7
3. Tinja Vihanninjoki Pylkönmäen Yrittävä 20,3
4. Minni Parkkila Jyväskylä 20,4
5. Neea Pöntinen Alajärven Ankkurit 24,3
Erä 3
1. Veera Viitanen Pylkönmäen Yrittävä 19,4
T 9 pituus
1. Iina Parkatti Lieto 2,89
2,49 2,89 2,80 2,76
2. Anna Hietaniemi Seinäjoki 2,84
2,76 2,62 2,56 2,84
3. Ella Vesiaho JKU 2,77
2,64 2,59 2,64 2,77
4. Aino Lehtonen Jyväskylä 2,72
x 2,56 2,72 2,58
5. Sini Halttunen 2,28
2,28 x 2,19 2,28
6. Minni Parkkila Jyväskylä 2,27
2,22 x 2,07 2,27
7. Krista Parviainen Pylkönmäen Yrittävä 2,05
2,01 1,98 2,05 2,02
T 7 60 m
1. Ella Vesiaho JKU 11,6
2. Eeva Lehtonen Jyväskylä 11,7
3. Vilma Kortelainen Palokka 11,9
4. Pihla Vesterinen Karstulan Kiva 12,5
5. Iines Parkkila Jyväskylä 13,3
6. Amelia Keisanen Pylkönmäen Yrittävä 14,6
7. Senni Vaajasaari 15,0
T 5 60 m
1. Meea Pekkanen Karstula 13,5
2. Elsa Rosti Saarijärven Pullistus 13,8
3. Vivia Sironen Pylkönmäen Yrittävä 14,8
4. Amalia Timperi Multia 15,5
5. Julien Rahali Kivijärvi 16,6
6. Viola Viitanen Pylkönmäen Yrittävä 17,7
7. Taika Lahti 18,3
8. Emma Etula Seinäjoki 18,6
T 4 40 m
1. Vivian Virtanen 10,2
2. Saana Pitkänen 10,6
3. Judith Ristniemi Äänekoski 11,1
4. Anni Nykänen Paimio 12,0
5. Iina Kaihlanen Pylkönmäki 12,2
6. Kerttu Hautanen Pylkönmäen Yrittävä 12,8
7. Marissa Nieminen Pylkönmäen Yrittävä 20,0
8. Milli Nevasalmi Espoo 27,8
T 3 40 m
1. Moona Pekkanen Karstula 13,3
2. Josefina Ristniemi Äänekoski 14,9
3. Sadelilja Malinen Jyväskylä 16,3
4. Iida Jokinen Saarijärvi 22,4
5. Armi Poikonen Karstula 27,9
6. Minea Palmamäki Pylkönmäki 31,3
7. Neea Saloranta Jyväskylä 33,6
8. Iida Alapiha Saarijärvi 39,2
9. Amanda Liimatainen Espoo 39,6
10. Stella Pietiläinen Äänekoski 41,7
11. Hertta Liimatainen Ruutana 42,1
12. Aada Kaihlanen Pylkönmäki 1.10,2

Comments are closed.