Archive for the ‘Tuloksia’ Category

Pylkön Hiihdot lauantaina 27.2.2010 tulokset

 

 tulokset : http://www.pylkonmaki.fi/index.php?id=56

 

KANSALLISET 61. PYLKÖN HIIHDOT P

Keski-Suomen pitkien matkojen mestaruushiihdot

 Pylkönmäen keskuskoululla

Lauantaina 27.2.2010 klo 10

 

Hiihtotyyli: perinteinen

Sarjat ja matkat:

 M 50 km                       N 20 km

M 35 : 50 km               N 35:  20 km

M 45:  50 km               N 20:  15 km

M 50:  50 km               N 18:  15 km

M 55 : 30 km               N 16:  5 km

M 20 : 30 km               N 14:  3 km

M 18 : 30 km                N 12:  3 km

M 16:  5 km                  N 10:  2 km

M 14:  3 km

M 12:  3 km

M 10 : 2 km

 

Ilmoittautumiset: Kirjallisesti lisenssinumeroineen

17.2.2009 mennessä osoitteella:

Juha Länkinen, Kuoppalantie 511, 43440 PYLKÖNMÄKI

sähköposti: juha.lankinen@metso.mhy.fi

Osanottomaksut: 10 €, alle 16-v 6 €

Tili: K-S OP 537609 – 43507

Maksun saaja: Pylkönmäen Yrittävä / hiihtojaosto

 

tiedustelut: internet: http://www.pylkonmaenyrittava.fi  ja  http://www.pylkonmaki.fi/index.php?id=53

Pentti Särkioja 0400 759 368

Juha Länkinen: 040 568 9152

 

TERVETULOA PYLKÖNMÄELLE KAMPPAILEMAAN

TUNNETUSTI HYVISTÄ PALKINNOISTA!

Pylkönmäen Yrittävä ry

 

 

 

Saarijärven kyläkoulujen yleisurheilukisojen 10.9.2009 tulokset

SAARIJÄRVEN KYLÄKOULUJEN YU-KISAT 10.09.2009

TULOKSET

 

T3 60m loppukilpailu

1.Noora Lahtinen Linna 10,7

2.Jenna Kokkinen Pyhähäkki 10,8

3.Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 10,9

4.Millariina Kuusela Kolkanlahti 11,6

5.Helmi Ikonen Kalmari 11,6

6.Katriina Manninen Mahlu 11,6

7.Anna-Leena Heinämäki Tarvaala 11,7

8.Veera Tuittu Mahlu 11,9

 

T3 60m alkuerät

Noora Lahtinen Linna 10,4

Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 10,6

Jenna Kokkinen Pyhähäkki 10,8

Helmi Ikonen Kalmari 11,2

Millariina Kuusela Kolkanlahti 11.5

Katriina Manninen Mahlu 11,6

Veera Tuittu Mahlu 11,7

Anna-Leena Heinämäki Tarvaala 11,7

Veera Talvilahti Lannevesi 12,0

Noora Pasanen Mahlu 12,1

Selina Mäkiranta Tarvaala 12,2

Janica Konttinen Lannevesi 12,3

Roosa Kyyrä Lannevesi 12,3

Emma Hoppula Tarvaala 12,4

Meri Oksanen Lannevesi 13,1

 

P3 60m loppukilpailu

1.Juho Kauppinen Kolkanlahti 9,6

2.Tuukka Sironen Pylkönmäki 9,8

3.Lauri Melgin Kolkanlahti 10,4

4.Jani Jämsen Pylkönmäki 10,6

5.Atte Suonvieri Lannevesi 10,6

6.Mika Peura Kalmari 10,7

7.Kimmo Viitanen Pylkönmäki 10,9

8.Topi Korkeamäki Lannevesi 11,1

 

P3 60m alkuerät

Tuukka Sironen Pylkönmäki 9,9

Juho Kauppinen Kolkanlahti 9,9

Lauri Melgin Kolkanlahti 10,2

Jani Jämsen Pylkönmäki 10,3

Kimmo Viitanen Pylkönmäki 10,5

Mika Peura Kalmari 10,6

Topi Korkeamäki Lannevesi 10,6

Atte Suonvieri Lannevesi 10,9

Karri Viitanen Pylkönmäki 11,0

Werner Hänninen Tarvaala 11,0

Aatu Vilkkinen Kolkanlahti 11,1

Roni Mönttinen Kolkanlahti 11,2

Leo Tamminen Linna 11,3

Ossi Tarvainen Kalmari 11,4

Leevi Toivanen Mahlu 11,6

Sami Temonen Linna 11,7

Jerry Hyytiäinen Linna 11,9

Riku Tuohimetsä Pyhähäkki 11,9

Elmeri Lehtomäki Lannevesi 11,9

Aaro Liimatainen Pyhähäkki 12,2

Maunu Perus Tarvaala 12,3

Riku Piironen Lannevesi 12,5

Tomi Kalliokoski Lannevesi 14,0

 

T4 60m loppukilpailu

1.Noora Korkeamäki Kalmari 10,3

2.Minttu Kuusela Kolkanlahti 10,6

3.Riina Anttila Pyhähäkki 10.7

4.Annukka Markkula Kolkanlahti 10,7

5.Johanna Jämsen Lannevesi 10,7

6.Emma Rosenström Lannevesi 10,9

7.Sofia Muittari Kalmari 11,1

8.Emilia Leppämäki Mahlu 11,1

 

T4 60m alkuerät

Noora Korkeamäki Kalmari 10,2

Minttu Kuusela Kolkanlahti 10,6

Johanna Jämsen Lannevesi 10,6

Riina Anttila Pyhähäkki 10,8

Annukka Markkula Kolkanlahti 10,7

Sofia Muittari Kalmari 10,8

Emma Rosenström Lannevesi 11,0

Emilia Leppämäki Mahlu 11,0

Rosa Wuorela Lannevesi 11,1

Jenna Jokinen Lannevesi 11,2

Jenna Kauppinen Kolkanlahti 11,4

Sonja Oinonen Lannevesi 11,4

Hanna-Riikka Mikonmäki Mahlu 11,5

Sanni Rummakko Lannevesi 11,6

Marjaana Temonen Lannevesi 11,7

Julia Vesiaho Mahlu 11,9

Heli Hänninen Lannevesi 12,0

 

P4 60m loppukilpailu

1.Henrik Peränen Pylkönmäki 9,5

2.Niko Pyykkinen Linna 9,8

3.Eemeli Etelämäki Lannevesi 10,1

4.Tino Kiminkinen Kalmari 10,2

5.Petteri Kovanen Tarvaala 10,3

6.Joel Parhiala Linna 10,7

7.Atte Sauranen Linna 10,8

8.Mikko Nyrönen Lannevesi 10,9

 

P4 60m alkuerät

Henrik Peränen Pylkönmäki 9,5

Niko Pyykkinen Linna 9,8

Tino Kiminkinen Kalmari 10,2

Eemeli Etelämäki Lannevesi 10,3

Petteri Kovanen Tarvaala 10,5

Atte Sauranen Linna 10,6

Joel Parhiala Linna 10,6

Mikko Nyrönen Lannevesi 10,7

Eetu Mäkinen Pylkönmäki 10,8

Miiko Parhiala Kalmari 10,8

Tero Turtinen Tarvaala 11.0

Tommi Kynnäs Lannevesi 11,0

Eetu Humppi Pylkönmäki 11.5

Eelis Minkkinen Tarvaala 12,0

Aleksi Matilainen Lannevesi 12,2

Niko Temonen Lannevesi 12,4

Teemu Soukka Pyhähäkki 12,5

Roope Järvenpää Lannevesi 14,6

 

T5 60m loppukilpalu

1.Laura Rautiainen Linna 9,2

2.Viivi Berg Kolkanlahti 10,1

3.Petra Hänninen Tarvaala 10,2

4.Suvi Muittari Kolkanlahti 10,2

5.Anni Anttonen Linna 10,2

6.Aada Mäkinen Lannevesi 10,6

7.Karoliina Lönnblad Kalmari 10,7

8.Vilma Honkonen Lannevesi 10,8

 

T5 60m alkuerät

Laura Rautiainen Linna 9,1

Anni Pirttiniemi Kalmari 10,7

Viivi Berg Kolkanlahti 10,0

Petra Hänninen Tarvaala 10,2

Aada Mäkinen Tarvaala 10,4

Karoliina Lönnblad Kalmari 10,4

Anni Anttonen Linna 10,6

Vilma Honkonen Lannevesi 10,6

Suvi Muittari Kolkanlahti 10,6

Marika Karttunen Lannevesi 10,7

Saara Talvilahti Lannevesi 10,8

Saara Saarela Linna 10,9

Sini Miettinen Pylkönmäki 11,1

Johanna Marjoniemi Kolkanlahti 11,1

Sofia Toivonen Mahlu 11,1

Eveliina Roikonen Tarvaala 11,2

Kielo Perälä Linna 11,2

Jenni Hakala Tarvaala 11,4

Lotta Tollola Kalmari 12,1

Emmi Niskanen Pyhähäkki 12,4

Sara Pasanen Mahlu 13,1

Maria Kärki Linna 13,4

Vilma Riihinen Tarvaala 13,4

Minna Jalkanen Pyhähäkki 13,9

Jenna Kekki Pyhähäkki 14,5

P5 60m loppukilpailu

1.Henri Liupakka Tarvaala 9,1

2.Topi Vertanen Tarvaala 9,1

3.Teemu Upla Pylkönmäki 9,2

4.Tuukka Kotanen Pylkönmäki 9,6

5.Pekka Talaskivi Mahlu 9,8

6.Jaakko Saavalainen Mahlu 10,0

7.Taneli Suomäki Mahlu 10,2

8.Topi Asikainen Pyhähäkki 10,4

 

P5 60m alkuerät

Topi Vertanen Tarvaala 9,1

Henri Liupakka Tarvaala 9,2

Teemu Upla Pylkönmäki 9,4

Tuukka Kotanen Pylkönmäki 9,5

Pekka Talaskivi Mahlu 9,8

Jaakko Saavalainen Mahlu 10,2

Taneli Suomäki Mahlu 10,2

Topi Asikainen Pyhähäkki 10,5

Pyry Mäkinen Pylkönmäki 10,5

Timo Rinneaho Mahlu 10,6

Kauri Isoviita Linna 10,7

Heikki Backman Kolkanlahti 10,7

Jarkko Rautava Kalmari 10,7

Lassi Tuohimetsä Pyhähäkki 11,2

Sami Peura Kalmari 11,6

Jani Temonen Linna 11,6

Leevi Anttonen Linna 11,6

Janne Pokela Mahlu 11,8

Jere Jokela Mahlu 11,9

Vesa Miettinen Mahlu 12,0

Arttu Reini Kolkanlahti 12,8

 

T6 60m loppukilpailu

1.Kaisa Koskimäki Mahlu 9,3

2.Janika Ahola Lannevesi 9,4

3.Sini Salonen Tarvaala 9,8

4.Tiina Tarvainen Tarvaala 9,8

5.Janika Jokinen Lannevesi 9,9

6.Aino Salminen Mahlu 10,0

7.Kati Reipas Kolkanlahti 10,0

8.Teea Tenosalmi Pyhähäkki 10,6

 

T6 60m alkuerät

Janika Ahola Lannevesi 9,7

Kaisa Koskimäki Mahlu 9,8

Janika Jokinen Lannevesi 9,9

Kati Reipas Kolkanlahti 9,9

Aino Salminen Mahlu 9,9

Sini Salonen Tarvaala 10,1

Tiina Tarvainen Tarvaala 10,2

Teea Tenosalmi Pyhähäkki 10,2

Ira Hyytiäinen Linna 10,3

Miina Risikko Linna 10,3

Emmi-Lotta Kinnunen Tarvaala 10,4

Sara Reipas Kolkanlahti 10,4

Seela Räsänen Tarvaala 10,6

Anna Viertamo Linna 10,6

Janika Koskinen Lannevesi 10,7 Emmi Anttonen Linna 10,8

Jonna Rentola Pylkönmäki 10,9

Jemima Autonen Pylkönmäki 11.0

Roosa Järvenpää Lannevesi 11,0

Anniina Mikonmäki Mahlu 11,0

Katriina Sorri Pylkönmäki 11,2

Kirsi Kalenius Mahlu 11,2

Sonja Salokivi Mahlu 11,3

Julia Ahola Lannevesi 11,8

Helena Temonen Lannevesi 11,8

Jutta Hakala Tarvaala 12,0

Riina Tarvainen Pyhähäkki 12,6

Taija Soukka Pyhähäkki 13,7

 

P6 60m loppukilpailu

1.Niklas Valuri Pyhähäkki 9,3

2.Konsta Minkkinen Tarvaala 9,5

3.Patrik Heinänen Kolkanlahti 9,6

4.Paavo Vertanen Pyhähäkki 10,1

5.Taito Pohjonen Kalmari 10,1

6.Niki Lakonen Tarvaala 10,2

7.Henry Parhiala Kalmari 10,4

8.Arsi Liimatainen Pyhähäkki 10,4

P6 60m alkuerät

Niklas Valuri Pyhähäkki 9,1

Konsta Minkkinen Tarvaala 9,3

Patrik Heinänen Kolkanlahti 9,5

Henry Parhiala Kalmari 9,9

Paavo Vertanen Pyhähäkki 9,9

Niki Lakonen Tarvaala 9,9

Taito Pohjonen Kalmari 10,5

Arsi Liimatainen Pyhähäkki 10,6

Roy Mustamäki Kalmari 10,7

Miika Pollari Tarvaala 11,1

Juho Luotola Lannevesi 11,1

Matias Karhila Pylkönmäki 11,9

Niilo Miettinen Pylkönmäki 12,6

 

T3 pituus

1.Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 284

2.Noora Lahtinen Linna 272

3.Jenna Kokkinen Pyhähäkki 264

4.Noora Pasanen Mahlu 244

5.Helmi Ikonen Kalmari 239

6.Meri Oksanen Lannevesi 230

7.Jenica Konttinen Lannevesi 229

8.Veera Tuittu Mahlu 218

9.Emma Hoppula Tarvaala 212

10.Anni Jousmäki Tarvaala 210

11.Roosa Kyyrä Lannevesi 197

12.Noora Rautiainen Lannevesi 174

13.Selina Mäkiranta Tarvaala 156

 

P3 pituus

1.Tuukka Sironen Pylkönmäki 337

2.Juho Kauppinen Kolkanlahti 325

3.Lauri Melgin Kolkanlahti 309

4.Aatu Vilkkinen Kolkanlahti 304

5.Mika Peura Kalmari 300

6.Atte Suonvieri Lannevesi 292

7.Jani Jämsen Pylkönmäki 282

8.Topi Korkeamäki Lannevesi 281

9.Ossi Tarvainen Kalmari 277

10.Leevi Toivanen Mahlu 273

11.Roni Mönttinen Kolkanlahti 267

12.Sami Temonen Linna 267

13.Jerry Hyytiäinen Linna 266

14.Elmeri Lehtomäki Lannevesi 260

15.Leo Tamminen Linna 259

16.Tomi Kalliokoski Lannevesi 257

17Werner Hänninen Tarvaala 257

18.Riku Tuohimetsä Pyhähäkki 255

19.Jami Parkkonen Tarvaala 255

20.Aaro Liimatainen Pyhähäkki 250

21.Ilmari Perälä Linna 239

22.Riku Piironen Lannevesi 237

23.Maunu Perus Tarvaala 227

24.Niilo Pohjonen Kalmari 220

25.Aku Tarvainen Kalmari 200

 

T4 kuula

1.Riina Anttila Pyhähäkki 5.55

2.Amanda Suomäki Mahlu 5.17

3.Emma Rosenström Lannevesi 5.05

4.Kristiina Ahonen Linna 4.99

5.Sofia Muittari Kalmari 4.97

6.Julia Vesiaho Mahlu 4.84

7.Johanna Jämsen Lannevesi 4.73

8.Emilia Leppämäki Mahlu 4.72

9.Hanna-Riikka Mikonmäki Mahlu 4.69

10.Jenna Jokinen Lannevesi 4.37

11.Elisa Anttonen Pylkönmäki 4.33

12.Sanni Rummakko Lannevesi 4.27

13.Noora Lampinen Mahlu 4.14

14.Heli Hänninen Lannevesi 3.82

15.Rosa Wuorela Lannevesi 3.79

16.Kaisa Penttilä Kalmari 3.75

17.Hilla Lompolojärvi Kalmari 3.15

18.Seija Toikka Pylkönmäki 2.90

19.Jasmin Rissanen Pylkönmäki 2.12

 

P4 kuula

1.Juha-Matti Paananen Pylkönmäki 7.58

2.Miiko Parhiala Kalmari 6.86

3.Joel Parhiala Linna 6.75

4.Niko Pyykkinen Linna 6.42

5.Aukusti Moilanen Mahlu 6.28

6.Jani Piirainen Linna 6.91

7.Eetu Hoppula Tarvaala 5.83

8.Eemeli Etelämäki Lannevesi 5.71

9.Atte Sauranen Linna 5.52

10.Mikko Miettinen Mahlu 5.52

11.Mikael Harju Mahlu 5.41

12.Iiro Kalenius Mahlu 5.35

13.Petteri Kovanen Tarvaala 5.00

14.Eetu Humppi Pylkönmäki 4.62

15.Tino Kiminkinen Kalmari 4.84

16.Tero Turtinen Tarvaala 4.82

17.Roope Järvenpää Lannevesi 4.71

18.Niko Ollinen Pylkönmäki 4.62

19.Tommi Kynnäs Lannevesi 4.46

20.Niko Temonen Lannevesi 4.35

21.Teemu Soukka Pyhähäkki 4.09

22.Mikko Nyrönen Lannevesi 3.60

23.Aleksi Matilainen Lannevesi 3.45

 

T5 korkeus

1.Laura Rautiainen Linna 115

2.Marika Karttunen Lannevesi 110

3.Vilma Honkonen Lannevesi 105

4.Karoliina Lönnblad Kalmari 105

5.Aada Mäkinen Lannevesi 95

6.Viivi Berg Kolkanlahti 90

6.Johanna Marjoniemi Kolkanlahti 90

8.Anni Pirttiniemi Kalmari 90

9.Iida Rautiainen Lannevesi 85

10.Saara Saarela Linna 85

11.Sini Miettinen Pylkönmäki 85

12.Suvi Muittari Kolkanlahti 80

13.Riia Mäkinen Kalmari 80

14.Sara Pasanen Mahlu 80

 

P5 korkeus

1.Pekka Talaskivi Mahlu 120

2.Jaakko Saavalainen Mahlu 115

3.Valtteri Kovanen Tarvaala 110

4.Ilja Ruhlman Tarvaala 110

5.Arttu Kinnunen Tarvaala 110

6.Teemu Upla Pylkönmäki 105

7.Tuukka Kotanen Pylkönmäki 105

8.Aleksi Väisänen Mahlu 100

9.Topi Asikainen Pyhähäkki 100

10.Taneli Suomäki Mahlu 95

11.Janne Pokela Mahlu 90

12.Timo Rinneaho Mahlu 90

13Jere Jokela Mahlu 85

 

T6 keihäs

1.Sara Reipas Kolkanlahti18.98

2.Kati Reipas Kolkanlahti18.25

3.Aino Salminen Mahlu 17.72 4.Janika Koskinen Lannevesi 14.52

5.Anniina Mikonmäki Mahlu 14.29

6.Janika Jokinen Lannevesi 13.52

7.Tiina Tarvainen Tarvaala 12.70

8.Julia Ahola Lannevesi 11.17

9.Kaisa Koskimäki Mahlu 10.84

10.Roosa Järvenpää Lannevesi 10.80

11.Katariina Rekonen Pyhähäkki 10.50

12.Sonja Salokivi Mahlu 10.11

13.Helena Temonen Lannevesi 9.54

14.Kirsi Kalenius Mahlu 8.10

 

P6 keihäs

1.Niklas Valuri Pyhähäkki29.92

2.Henry Parhiala Kalmari 27.48

3.Taito Pohjonen Kalmari 24.80

4.Aleksi Mustajärvi Tarvaala 23.93

5.Taneli Rautiainen Mahlu 20.96

6.Patrik Heinänen Kolkanl 20.91

7.Eetu Rasinkangas Kolkanl 19.75

8.Arttu Karttunen Lannevesi 18.69

9.Joonas Sironen Pylkönm 18.49

10.Jeremias Kannasoja Mahlu 17.81

11.Roy Mustamäki Kalmari 17.37

12.Sami Kinnunen Kalmari 16.90

13.Juho Pyykkinen Linna 16.80

14.Matias Karhila Pylkönm 11.65

15.Juho Luotola Lannevesi 9.82

16.Niilo Miettinen Pylkönm 9.13

17.Janne Sironen Pylkönm 7.88

 

T3 600m

1.Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 2.32

2.Noora Lahtinen Linna 2.34

 

P3 600m

1.Kimmo Viitanen Pylkönmäki 2.22

2.Topi Korkeamäki Lannevesi 2.24

3.Roni Mönttinen Kolkanlahti 2.31

4.Atte Suonvieri Lannevesi 2.35

5.Juho Kauppinen Kolkanlahti 2.39

6.Aatu Vilkkinen Kolkanlahti 2.40

7.Jami Parkkonen Tarvaala 2.42

8.Leevi Toivanen Mahlu 2.45

9.Lauri Melgin Kolkanlahti 2.49

10.Elmeri Lehtomäki Lannevesi 2.51

11.Tomi Kalliokoski Lannevesi 2.52

12.Riku Tuohimetsä Pyhähäkki 2.53

13.Werner Hänninen Tarvaala 2.56

14.Maunu Perus Tarvaala 2.57

15.Riku Piironen Lannevesi 3.13

 

T4 600m

1.Noora Korkeamäki Kalmari 2,22

2.Johanna Jämsen Lannevesi 2.23

3.Sofia Muittari Kalmari 2.32

4.Riina Anttila Pyhähäkki 2.35

5.Emilia Leppämäki Mahlu 2.38

6.Jenna Jokinen Lannevesi 2.41

7.Sanni Rummakko Lannevesi 2.43

8.Heli Hänninen Lannevesi 2.47

9.Rosa Wuorela Lannevesi 2.50

10.Amanda Suomäki Mahlu 2.51

 

 

 

 

P4 600m

1.Miiko Parhiala Kalmari 2.20

2.Henrik Peränen Pylkönmäki 2.22

3.Tommi Kynnäs Lannevesi 2.25

4.Eetu Hoppula Tarvaala 2.29

5.Tino Kiminkinen Kalmari 2.31

6.Niko Pyykkinen Linna 2.31

7.Eemeli Etelämäki Lannevesi 2.32

8.Mikko Nyrönen Lannevesi 2.34

9.Joel Parhiala Linna 2.36

10.Mikael Harju Mahlu 2.37

11.Jani Piirainen Linna 2.39

12.Eetu Humppi Pylkönmäki 2.45

13.Roope Järvenpää Lannevesi 2.59

14.Tero Turtinen Tarvaala 3.23

 

T5 600m

1.Laura Rautiainen Linna 2.16

2.Sofia Toivonen Mahlu 2.24

3.Saara Saarela Linna 2.26

4.Marika Karttunen Lannevesi 2.42

5.Petra Hänninen Tarvaala 2.33

6.Viivi Berg Kolkanlahti 2.45

7.Suvi Muittari Kolkanlahti 2.48

 

P5 600m

1.Topi Vertanen Tarvaala 2.07

2.Tuukka Kotanen Pylkönmäki 2.15

3.Taneli Suomäki Mahlu 2.16

4.Aleksi Väisänen Mahlu 2.22

5.Valtteri Kovanen Tarvaala 2.23

6.Pyry Mäkinen Pylkönmäki 2.29

7.Topi asikainen Pyhähäkki 2.29

8.Timo Rinneaho Mahlu 2.30

9.Jaakko Saavalainen Mahlu 2.32

10.Pekka Talaskivi Mahlu 2.33

11.Heikki Backman Kolkanlahti 2.48

12.Lassi Tuohimetsä Pyhähäkki 2.50

13.Sami Peura Kalmari 2.53

14.Vesa Miettinen Mahlu 3.51

 

T6  600m

1.Emmi-Lotta Kinnunen Tarvaala 2.16

2.Kaisa Koskimäki Mahlu 2.19

3.Miina Risikko Linna 2.21

4.Anna Viertamo Linna 2.21

5.Kirsi Kalenius Mahlu 2.24

6.Kati Reipas Kolkanlahti 2.24

7.Sini Salonen Tarvaala 2.34

8.Sara Reipas Kolkanlahti 2.35

9.Anniina Mikonmäki Mahlu 2.37

10.Seela Räsänen Tarvaala 2.47

11.Aino Salminen Mahlu 2.50

12.Roosa Järvenpää Lannevesi 2.50

13.Julia Ahola Lannevesi 2.58

14.Jutta Hakala Tarvaala 3.05

 

P6 600m

1.Niklas Valuri Pyhähäkki 1.59

2.Patrik Heinänen Kolkanlahti 2.08

3.Paavo Vertanen Pyhähäkki 2.08

4.Taneli Rautiainen Mahlu 2.15

5.Henry Parhiala Kalmari 2.26

6.Arsi Liimatainen Pyhähäkki 2.28

7.Taito Pohjonen Kalmari 2.31

8.Juho Luotola Lannevesi 2.32

 

 

 

SUKKULAVIESTI

1.LINNA 1.28,7

Noora Lahtinen, Leo Tamminen, Kristiina Ahonen, Niko Pyykkinen Laura Rautiainen, Kauri Isoviita, Ira Hyytiäinen, Juho Pyykkinen

 

2.KOLKANLAHTI 1.28,7

Millariina Kuusela, Juho Kauppinen, Minttu Kuusela, Annukka Markkula,

Viivi Berg, Heikki Backman, Kati Reipas, Patrik Heinänen

 

3.PYLKÖNMÄKI 1,29,3

Kimmo Viitanen, Tuukka Sironen, Seija Toikka, Henrik Peränen,

Sini Miettinen, Tuukka Kotanen, Jonna Rentola, Joonas Sironen

 

4.TARVAALA 1.30,8

5.MAHLU 1.32,0

6.KALMARI 1.33,0

7.LANNEVESI 1.33,5

8.PYHÄHÄKKI 1.36,8

 

Vip-cup lopputulokset!!!

Pylkönmäen Yrittävän nuoret pärjäsivät erinomaisesti kesän kisoissa!!! Onnitelut kaikille!!!

Vip cup kokonaispistetilanne

Pisteiden lasku: Pisteitä kertyy sijoituksen mukaan siten, että 1. sijasta saa 10 pistettä, 2. sijasta 9, 3. sijasta 8 jne. 10. sija tai huonommin sijoittuminen antaa 1 osallistumispisteen. Juoksuissa sama aika antaa saman sijoituksen ja pisteet. Kesän aikana lasketaan urheilijan  kuuden parhaan lajin  sijoituspisteet kaikista VIP-cupeista yhteen.  Maksimissaan urheilijan on siis mahdollista saada 60 pistettä. Kauden loputtua palkitaan 3 parasta yhteispisteiden mukaan sarjoittain pokaalein ja osallistumismitallit jaetaan kaikille, jotka ovat osallistuneet vähintään kuuteen lajiin kesän aikana.

Kuudessa osakilpailussa kilpaili lähes 300 nuorta urheilijaa kesän aikana.

Kokonaispistetilanne Saarijärven osakilpailun jälkeen (19.8.2009)

P15

1.  Tuukka Salonen  KarsKi 6/59  (6 parasta sijoitusta, joista pisteitä 59)

2.  Hannes Laitinen KarsKi  6/57

3.  Aleksi Honkavuori SaarPu 3/31

P13

1.  Topias Laitinen KarsKi 6/60

2.  Janne Autio KannKi 6/53

3.  Eetu Berg  KarsKi 5/35

P11

1. Valtteri Parkkonen  KyijKy 6/60

2.  Tuukka Kotanen PylkYr 6/57

3.  Niko Pietinen  KarsKi 6/56

 Henrik Peränen PylkYr 6/52

P9

1.  Tuukka Sironen PylkYr 6/57

2. Juho Järvinen KarsKi 6/53

3.  Samu Tuominen PylkYr 6/51

3.  Matti Piispanen KarsKi 6/51

Elias Laitinen KarsKi 6/40,  Lauri Ollila KarsKi 6/38, Jani Jämsen PylkYr 6/33, Ilmari Kivipelto PylkYr 6/26, Jani Autio KannKi 6/23, Veeti Kotanen PylkYr 6/21

P7

1.  Joona Tuominen  PylkYr 6/60

1.  Santeri Sironen PylkYr 6/60

3.  Kalle Sorri PylkYr 6/50

3.  Miro Muhonen KarsKi 6/50

Mikko Villman KarsKi 6/38,  Aatu Kynnäs SaarPu 6/37, Saku Leppänen KarsKi 6/23, Toivo Laitinen KarsKi 6/23

P5

1.  Viljami Kivipelto PylkYr 6/60

2.  Elias Kyyrä KannKi 6/57

3.  Vilko Berg KarsKi 6/51

Roni Muhonen KarsKi 6/49, Sami Villman KarsKi 6/45, Otso Paajanen KarsKi 6/29

Poikien sarjoissa kesän aikana kilpaili 122 urheilijaa

T15

1.  Jenna-Mari Paloniemi KyijKy 6/60 (6 parasta sijoitusta, joista pisteitä 60)

2.  Sini Poikonen  KannKi 6/57

3.  Heidi Hietala KannKi 6/52

Sara Pitkänen SaarPu 6/49

T13

1.  Katja Meriläinen KarsKi 6/59

2.  Inna Anttila KarsKi 6/56

3. Noora Ruuska KannKi 6/51

T11

1.  Janika Ståhl SaarPu  6/60

2.  Vilma Ruuska KannKi 6/57

3.  Lotta Kyyrä KannKi 6/48

Emma Kyyrä KannKi 6/33, Nea Pietinen KarsKi 6/30

T9

1.  Kaisla Paajanen KarsKi 6/59

2.  Silja Leppänen KarsKi 6/50

3.  Helmi Kantonen PylkYr 6/49

Ellanoora Lehtonen PylkYr 6/45,  Venla Berg KarsKi  6/43, Netta Hyökyvaara PylkYr 6/39, Katri Katajämäki SaarPu 6/39

T7

1.  Helmi Paajanen KarsKi 6/60

2.  Sonja Katajamäki SaarPu 6/53

3.  Veera Ollila KarsKi 6/52

Eveliina Aumanen KyijKy 6/50

T5

1.  Emilia Malinen KarsKi 6/60

2.  Riikka Sorri PylkYr 6/58

3.  Helmiina Kynnäs SaarPu 6/53

Nella Pietinen KarsKi 6/38, Petra Ollila KarsKi 6/31

Tyttöjen sarjoissa kesän aikana kilpaili 146 urheilijaa

Sakun Hölkkä Tulokset

Tulokset 18. Sakun Hölkkä 14.8.2009 Pylkönmäki

Miehet 7 km

1. Kalle Kulmala Keuruun Kisailijat 23.54

2. Antti Peltonen Tampereen Pyrintö 25.22

3. Harri Kallioniemi Äänekoski 26.14

4. Simeon Hyyppä Vimpelin HS 27.32

5. Kimmo Heljasvuo Keuruun Kisailijat 27.56

Miehet 35: 7 km

1. Markku Lehtelä HH-2000 32.37

2. Esko Hyyppä Vimpelin HS 34.53

Miehet 45: 7 km

1. Pasi Heinonen Keuruun Kisailijat 25.10

2. Tapio Piesanen Stamina Tc 25.56

3. Arto Alaspää Seinäjoki 29.14

4. Tuomo Ahonen Keuruun Kisailijat 30.30

5. Erkki Savolainen Äänekoski 30.58

6. Tarmo Kinnunen Suolahden Urho 32.50

7. Pekka Puukkoniemi Virtain Urh. 33.19

Pojat 12: 3 km

1. Jussi Eskola Vaajakosken Kuohu 10.22

2. Tuukka Kotanen Yrittävä 16.18

Benjamin Hyyppä Vimpelin Hs 8.32 (1,7 km)

Pojat 10: 1,7 km

1. Tuukka Kallioniemi Äänekosken Huima 7.26

2. Henrik Peränen Yrittävä 8.19

Pojat 8: 1,7 km

1. Kalle Sorri Yrittävä 8.35

2. Veeti Kotanen Yrittävä 9.14

Naiset 7 km

1. Saara Patama Sapu 32.43

2. Anne Messala Sapu 33.10

3. Laura Peltonen Karstula 49.54

Naiset 45: 7 km

1. Anna-Maija Jokiautio Keuruun Kisailijat 35.31

2. Sinikka Hyvönen Kiva 39.25

Tytöt 12: 3 km

1. Milla Kiminkinen JKU 10.29

Tytöt 10: 1,7 km

1. Elina Nieminen Suolahden Urho 7.13

2. Linda Savolainen Äänekoski 8.37

Tytöt 8: 1,7km

1. Ellanoora Lehtonen Yrittävä 8.14

2. Venla Berg Kiva 8.40

3. Riikka Sorri Yrittävä 11.43

Hölkkä 7 km

1. Samuel Hyyppä Vimpelin Hs 28.53

2. Pentti Virmalainen Vaajakosken Kuohu 30.41

3. Eero Mäkinen Yrittävä 31.01

4. Markku Karhu Suolahden Urho 32.01

5. Jukka Malinen Jyväskylä 33.28

6. Pentti Kujala Savu 33.48

7. Jouni Malinen Jyväskylä 35.23

8. Erkki Häkkinen Suolahden Urho 35.48

9. Jukka Pirttinen Kiva 35.49

10. Kirsi Lampinen Saarijärvi 36.03

11. Hanna Lampinen Saarijärvi 36.04

12. Mikko Raitanen Yrittävä 39.00

13. Reima Luoma Ähtäri 39.42

14. Pirjo Lehtonen Yrittävä 43.22

15. Juha Lehtonen Yrittävä 43.22

16. Juhani Vainio Yrittävä 57.50

Pentin Olympialaiset tulokset

Pentin Olympialaiset
Pylkönmäki
18.7.2009

TULOKSET

P3 40 m

1. Aaron Krok                              Karstula                            11,7
2. Elias Saarinen                          Jyväskylä                           13,5
3. Iiro Koskela                            Multia                              13,9
4. Luka Lampinen                           Kiva                                14,1
5. Lauri Saarinen                          Kiva                                14,4
6. Oskari Nurmi                            HKI                                 14,9
7. Oliver Halmesaari                       Kiva                                15,2
8. Santtu Kynnäs                           Sapu                                17,0
9. Mikael Behm                             Vantaa                              18,1
10. Maxviljam Humppi                        Kiva                                18,3
11. Jesse Koiramäki                         Ähtäri                              18,8
12. Patrik Kinnunen                                                             19,7
13. Antti Jylhä                             Tikkakoski                          20,3
14. Eetu Saramäki                           Petpet                              21,4
15. Leevi Olkkola                           Toholampi                           22,3
16. Otso Rantanen                           Saarijärvi                          22,8
17. Topi Löytömäki                          Pylkönmäen Yrittävä                 24,3
18. Konsta Mäkinen                          Jyväskylä                           26,4
18. Remu Tuominen                           Pylkönmäen Yrittävä                 26,4
20. Ossi Pohjosaho                          Kiva                                26,7
21. Ukko Kilponen                           Ähtäri                              27,7
22. Daniel Katajamäki                       Sapu                                30,5
23. Valtteri Viitanen                       Pylkönmäki                          41,9
24. Aaro Rantanen                           Nurmo                               43,8
25. Viljami Viitanen                        Pylkönmäki                          45,0
26. Immo Jokinen                            Kiva                                47,6

P4 40 m

1. Roni Muhonen                            Karstulan Kiva                       9,5
2. Leo Harju                               Palokka                             10,3
3. Konsta Kantonen                         Yrittäjä                            10,7
4. Otto Hänninen                           Jämsä                               11,3
5. Mirko Kautto                            Äänekoski                           11,4
6. Matias Kortelainen                      Jyväskylä                           11,8
7. Jan Kulmala                             Tre                                 12,8
8. Mosku Kilponen                          Ähtäri                              13,3
9. Niko Mentu                              Salo                                13,9
10. Jarkko Pola                             Jyväskylä                           14,6

P5 60 m

1. Anton Kahma                             Oulun pyrintö                       13,5
2. Elias Kyyrä                             Kiho                                14,1
3. Vilko Berg                              Kiva                                14,2
4. Arttu Kallio                            Karstula                            14,6
5. Valtteri Lehtinen                       Tampere                             14,8
5. Viljami Kivipelto                       Yrittävä                            14,8
7. Santeri Behm                            Vantaa                              14,9
8. Jesse Ranja                             Tampere                             15,4
8. Konsta Viitanen                         Yrittävä                            15,4
10. Aapo Lahti                              Yrittävä                            15,6
11. Ossi Silvonen                           Soini                               15,8
12. Arttu Rantanen                          Saarijärvi                          15,9
13. Miro Gröhn                              Saarijärvi                          16,3
14. Luka Leppäkynnäs                        Yrittävä                            16,6
15. Joni Viljasalo                          Karstula                            16,8
15. Joonas Pyykönen                         Säynätsalo                          16,8
17. Joel Viljanen                           Orimattila                          16,9
18. Atte Paattakainen                       Tre                                 17,4
18. Arttu Mäkinen                           Yrittävä                            17,4
20. Mikko Jokinen                           Kiva                                18,6

P6 60 m

1. Miika Tanner                            Jyväskylä                           12,5
2. Niko Vartiainen                         Yrittävä                            14,0
3. Leevi Laine                             Oulu                                14,9
4. Vili Miettinen                          Jyväskylä                           15,0
5. Otto Rasmussen                          Norja                               15,1
6. Mikael Kalenius                         Saarijärven ponsi                   16,7
7. Aatu Leppä                              Vehunkylä                           17,1
8. Toni Honkonen                           Kiva                                17,5

P7 60 m

1. Jonatan Kinnunen                        Sapu                                11,2
2. Joona Tuominen                          Yrittävä                            11,6
2. Kristian Kahma                          Oulun pyrintö                       11,6
2. Olli Nieminen                           Toijalan Vauhti                     11,6
5. Miro Muhonen                            Karstulan Kiva                      11,9
6. Joel Koiramäki                          Ähtäri                              12,1
7. Kalle Sorri                             Yrittävä                            12,3
7. Santeri Sironen                         Pylkönmäen Yrittävä                 12,3
9. Vesa Liupakka                           Saarijärvi                          12,7
10. Mikael Gröhn                            Saarijärvi                          12,9
11. Joona Ranja                             Tampere                             13,4
11. Noah Selva                              Keravan urheilijat                  13,4
13. Aatu Kynnäs                             Sapu                                13,5
14. Henry Vartiainen                        Yrittävä                            13,6

P8 60 m

1. Samu Tuominen                           Yrittävä                            10,4
2. Ville Vesa                              Palokka                             10,8
3. Juho Järvinen                           Kiva                                10,9
4. Levi Simi-Maher                         Viipurin Urheilijat                 11,8
5. Ilmari Kivipelto                        Yrittävä                            12,0
5. Juuso Kananen                           Äänekoski                           12,0
7. Bönjamin Tallus                         Kontulan urheilijat                 12,1
8. Eetu Piironen                           Kaarina                             12,7
8. Veeti Kotanen                           Yrittävä                            12,7

P9 100 m

1. Miska Heino                             Jämsänkoski                         16,8
2. Tuukka Sironen                          Pylkönmäen Yrittävä                 17,2
3. Aleksi Honkonen                         Kiva                                17,9
3. Miro Tanner                             Jyväskylä                           17,9
5. Jukko Otto                              Hjk                                 18,2
6. Juho Järvinen                           Kiva                                18,4
7. Lauri Ollila                            Kiva                                19,0
7. Matti Piispanen                         Kiva                                19,0
9. Benjamin Siltasalmi                     Norja                               19,7
10. Leo Tamminen                            Saarijärvi                          19,9

P9 Pituus

1. Miska Heino                             Jämsänkosken Ilves                   373
3,73

2. Juuso Jahkola                           Jämsänkosken Ilves                   352
3,52

3. Tuukka Sironen                          Pylkönmäen Yrittävä                  330
3,30

4. Aleksi Honkonen                         Kiva                                 324
3,24

5. Matti Piispanen                         Kiva                                 309
3,09

6. Samu Tuominen                           Yrittävä                             303
3,03

7. Lauri Ollila                            Kiva                                 294
2,94

8. Juho Järvinen                           Kiva                                 281
2,81

9. Joona Tuominen                          Yrittävä                             273
2,73

10. Karri Viitanen                          Yrittävä                             266
2,66

11. Santeri Sironen                         Yrittävä                             255
2,55

12. Veeti Kotanen                           Yrittävä                             230
2,30

P11 100 m

Tuuli: NWND

1. Juho Rantala                            Ähtäri                              15,7
2. Mikko Mäkinen                           Kiva                                16,0
3. Jasu Koljonen                           Jyväskylä                           16,1
4. Henri Liupakka                          Saarijärvi                          16,3
5. Henrik Peränen                          Yrittävä                            16,4
6. Markus Kröger                           Jkl                                 16,8
7. Ville Manne                             Jyväskylä                           16,9
8. Tuukka Kotanen                          Yrittävä                            17,0
9. Samuli Siltasalmi                       Porvoo                              17,3
9. Joonas Sipilä                           Saarijärvi                          17,3
11. Niko Pyykkinen                          Sapu                                17,4
12. Eetu Humppi                             Yrittävä                            18,3
13. Jani Lehtonen                           Palokka                             18,9
14. Atte Lahtela                            Kaipolan vire                       19,7

P11 Pituus

1. Juho Rantala                            Ähtäri                               372
3,72

2. Tuukka Kotanen                          Yrittävä                             367
3,67

3. Mikko Mäkinen                           Kiva                                 360
3,60

4. Jasu Koljonen                           Jyväskylä                            358
3,58

5. Henri Liupakka                          Saarijärvi                           357
3,57

6. Olli Leppänen                           Äänekosken urheilijat                349
3,49

7. Henrik Peränen                          Yrittävä                             344
3,44

8. Niko Pyykkinen                          Sapu                                 340
3,40

9. Samuli Siltasalmi                       Porvoo                               317
3,17

10. Ville Manne                             Jyväskylä                            287
2,87

11. Eetu Humppi                             Yrittävä                             280
2,80

12. Joonas Sipilä                           Saarijärvi                           270
2,70

13. Aleksi Yli-Ketelä                       Lempäälä                             269
2,69

14. Jani Lehtonen                           Palokka                              262
2,62

15. Atte Lahtela                            Kaipolan Vire                        259
2,59

P13 300 m

1. Vili Kokkinen                           Jku                                 52,7
2. Derek Viitanen                          Espoo                               56,6
2. Philippe Chautems                       Sveitsi                             56,6
4. Riku Pietiläinen                        Äänekoski                         1.01,9
5. Levi Simi-Maher                         Viipurin urheilijat               1.15,9
6. Joshua Selva                            Kerava                            1.27,4

P13 Pituus

1. Taavi Moisio                            Kaipolan Vire                        436
4,36

2. Vili Kokkinen                           Jku                                  419
4,19

3. Eetu Lahtela                            Kaipolan Vire                        349
3,49

4. Philippe Chateums                       Sveitsi                              321
3,21

P13 Keihäs

1. Juho Matilainen                         Hank. Hanka                        44,14
44,14
2. Lasse Saarinen                          Keuruun kisailijat                 43,02
43,02
3. Taavi Moisio                            Kaipolan Vire                      34,27
34,27
4. Vili Kokkinen                           JKU                                30,82
30,82
5. Harri Ahonen                            Yrittävä                           30,65
30,65
6. Eetu Lahtela                            Kaipolan Vire                      30,46
30,46
7. Jirko Kinnunen                          ÄU                                 26,09
26,09

P15 300 m

1. Patrik Chautems                         Sveitsi                             54,6

P15 Pituus

1. Patrick Chautems                        Sveitsi                              367
3,67

T3 40 m

1. Sanni Salo                              Helsinki                            13,0
2. Iisa Silvonen                           Soini                               15,3
3. Marjaana Malinen                        Kiva                                15,4
4. Aino Leppä                              Vehunkylä                           15,6
5. Lina Kanerva                            Petäjävesi                          16,5
6. Oona Tarvainen                          Pylkönmäki                          16,9
7. Henna Saramäki                          Pet Pet                             17,4
8. Senni Haapakoski                        Saarijärvi                          18,0
9. Aliisa Lehtomäki                        Kiimasen Savu                       18,3
10. Sofia Moreno                            Yrittävä                            19,8
11. Petra Ollila                            Kiva                                21,2
12. Aada Jalkanen                           Jyväskylä                           21,5
13. Taru Kaasalainen                        Leppävesi                           22,4
14. Julia Kiminkinen                        Saarijärven Pullistus               27,3
15. Janna Lehtonen                          Yrittävä                            36,2
16. Petra Koskela                           Multia                              36,8
17. Liinu Laine                             Oulu                                37,3
18. Menni Mäkelä                            Jyväskylä                           46,3
19. Venla Majava                            Jyväskylä                           52,5
20. Iida Sironen                            Pylkönmäen Yrittävä                 56,0
21. Vilma Hautanen                          Yrittävä                            57,0

T4 40 m

1. Elli Piironen                           Kaarina                             10,8
2. Maisa Moisio                            Kaipolan Vire                       11,1
3. Pihla Suuronen                          Saarijärvi                          12,1
4. Elina Hiekkavirta                       Tampere                             12,2
5. Sofia Kivelä                            Saarijärvi                          12,9
6. Anni Honkonen                           Karstula                            13,5
7. Iida Upla                               Yrittävä                            13,8
8. Nea Laine                               Yrittävä                            14,1
9. Maija Hauta                             Ruotsi                              17,1

T5 60 m

1. Riikka Sorri                            Yrittävä                            12,9
2. Jenni Kiminkinen                        Sapu                                13,3
2. Helmiina Kynnäs                         Saarijärvi                          13,3
4. Emilia Malinen                          Kiva                                13,9
5. Aino Jylhä                              Tikkakoski                          14,0
6. Saara Päivärinta                        Tampereen pyrintö                   14,8
7. Elsa Päivärinta                         Ilmajoki                            14,9
7. Aada Honkonen                           Karstula                            14,9
9. Eerika Krok                             Karstula                            15,2
10. Aada Rantanen                           Nurmo                               15,7
10. Suvi Seppälä                            Yrittävä                            15,7
12. Janina Tamminen                         Saarijärvi                          15,9
13. Sara Kaasalainen                        Leppävesi                           16,1
14. Krista Peltonen                         Jyväskylä                           16,8
15. Tiia Lepikko                            Lahti                               17,8
16. Siiri Nurmi                             Saarijärvi                          18,1
16. Elmiina Lehtomäki                       Kiimasen Savu                       18,1
18. Sanni Lehtonen                          Kaarina                             19,4
19. Jenni Honkonen                          Kiva                                57,3
Emmi Kananen                            Äänekoski                            DNS

T6 60 m

1. Vera Siikamäki                          Saarijärvi                          12,3
2. Sanni Mäkinen                           Äänekosken huimat                   12,4
3. Tessa Moisio                            Kaipolan Vire                       12,6
4. Emmi Kanerva                            Petäjäveden petäjäiset              12,7
5. Ronja Honkonen                          Kiva                                13,1
6. Tiia Niinikoski                         Karstulan Kiva                      13,2
7. Veera Jokinen                           Kiva                                13,3
8. Hanna Hänninen                          Saarijärvi                          13,4
9. Venla Saarinen                          Karstulan Kiva                      13,6
10. Anne-Lucia Chautems                     Sveitsi                             13,8
11. Katariina Sillantaus                    Saapu                               13,9
12. Pipsa Nieminen                          Toijalan Vauhti                     14,2
13. Lilja Kalin                             Tampere                             15,6
14. Siiri Halonen                           Jku                                 15,8
15. Pinja Tallus                            Kontulan Urheilijat                 16,9
16. Emmi Kyrö                               Sammatti                            17,3
17. Sylvi Halonen                           Jku                                 19,4

T7 60 m

1. Tanja Malinen                           Saarijärvi                          11,4
2. Johanna Kulmala                         Keuruu                              11,8
3. Emmi Lahtela                            Kaipolan Vire                       12,2
4. Sonja Katajamäki                        Saapu                               12,5
5. Hertta Saramäki                         Pet pet                             12,7
6. Sara Lampinen                           Kiva                                12,8
6. Nea Vartiainen                          yrittävä                            12,8
8. Amali Shimati                           Jyväskylä                           12,9
9. Noora Mentu                             Salo                                13,0
10. Veera Ollila                            Kiva                                13,3
11. Nelli Pohjosaho                         Kiva                                13,5
12. Elina Lehtonen                          Kaarina                             14,0
13. Matilda Lehtinen                        Tampere                             14,5
14. Katariina Viljanen                      Orimattila                          14,8
15. Enna Humppi                             Yrittävä                            14,9
16. Camilla Peltonen                        Jyväskylä                           19,0

T8 60 m

1. Kia Pasanen                             Muuramen Yritys                     11,0
2. Venla Berg                              Kiva                                11,4
3. Iiris Kalin                             Tampere                             12,0
4. Netta Hyökyvaara                        Yrittävä                            12,1
4. Johanna Paananen                        Yrittävä                            12,1
6. Ellanoora Lehtonen                      Yrittävä                            12,2
7. Katri Katajamäki                        Saapu                               13,2
8. Fanni Yli-Ketelä                        Lempäälä                            13,4
9. Iina-Annukka Rasmussen                  Norja                               14,4

T9 100 m

1. Priscilla Viitanen                      Espoo                               16,6
2. Susanna Niinikoski                      Kiva                                17,5
3. Noora Siikamäki                         Saarijärvi                          17,6
3. Kia Pasanen                             Muuramen Yritys                     17,6
5. Anniina Sillantaus                      Sapu                                18,6
6. Helmi Kantonen                          Yrittävä                            18,7

T9 Korkeus

1.Priscilla Viitanen                      Espoo                                105

2.  Susanna Niinikoski                      Kiva                                 100

3.  Anniina Sillantaus                      Sapu                                  85

4.  Netta Hyökyvaara                        Yrittävä                              85

5.  Ella-Noora Lehtonen                     Yrittävä                              75

Helmi Kantonen                          Yrittävä                              NH

T11 100 m

1. Netta Humalamäki                        Ähtärin urheilijat                  15,4
2. Laura Rautiainen                        Saarijärven pullistus               15,7
3. Lotta Kyyrä                             Kannonkosken Kiho                   15,9
4. Sanna-Kaisa Suurtamo                    Jypk                                16,5
5. Inga Wilen                              Nokia                               16,7
6. Vilma Moisio                            Kaipolan Vire                       17,0
7. Isabella Sironen                        Tampereen pyrintö                   17,1
8. Roosa Kalin                             Tampere                             18,1
8. Nella Humalamäki                        Ähtärin urheilijat                  18,1
10. Emma Kyyrä                              Kannonkosken Kiho                   19,1
11. Sofia Kalin                             Tampere                             20,2
12. Viivi Lepistö                           Tampereen pyrintö                   21,8

T11 Korkeus

1. Netta Humalamäki                        Ähtärin Urheilijat                   110

2. Laura Rautiainen                        Sapu                                 105

3. Nella Humalamäki                        Ähtärin Urheilijat                   90

4. Viivi Piispanen                         Kiva                                  80

Sofia Kalin                             Tampere                               NH

T13 300 m

1. Laura Kyyrä                             Kannonkosken kiho                   50,7
2. Janina Jahkola                          Jämsänkosken Ilves                  51,8
3. Iida Wilen                              Nokia                               55,8
4. Elina Vesa                              Jku                                 56,6
5. Sara Kröger                             Jyväskylä                           58,1
6. Kiia Marttinen                          Jyväskylä                         1.10,6

T13 Korkeus

1.  Janina Jahkola                          Jämsänkosken Ilves                   125

2.  Julia Sulin                             Kaarina                               75

T13 Keihäs

1. Vilma Moisio                            Kaipolan Vire                      18,32
18,32
2. Ilona Lehtonen                          Kaarinan Ura                       16,88
16,88

T15 300 m

1. Sara Jukko                              Torpan Pojat                        54,6
2. Hanna Liupakka                          Sapu                                55,5

T15 Korkeus

1. Hanna Liupakka                          Sapu                                 133