Archive for the ‘Tuloksia’ Category

Tulokset 42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016

Tulokset 42. Pentin Olympialaiset Pylkönmäki 16.7.2016

 

käsiajat, ei eräjakoja

 

P15 300m

 

  1. Samu Tuominen PylkYr 48,4
  2. Hugo Schoug Ruotsi 53,7
  3. Aatu Sammalisto Tikkakoski 1.05,3

 

P15 keihäs

 

  1. Juho Järvinen KarstKi 60.11
  2. Heikki Marin PihtipTui 56.14
  3. Jonatan Kinnunen SaarijPu 35.06
  4. Eetu Marin PihtipTui 33.31

 

P15 Pituus, tuulimittaus

 

  1. Jonatan Kinnunen SaarijPu 565 (+1,6)
  2. Samu Tuominen PylkYr 472 (+1,5)
  3. Joona Tuominen PylkYr 460 (-0,9)
  4. Hugo Schoug Ruotsi 393 (+0,9)
  5. Aatu Sammalisto Tikkakoski 290 (-2,4)

 

P13 300m

 

  1. Francis Doumboya SaarijPu 54,3
  2. Joona Kokkonen Jyväskylä 60,0
  3. Kristian Moreno PylkYr 1.10,6

 

P13 Pituus, tuulimittaus

 

  1. Francis Doumboya SaarijPu 344 (+2,8)
  2. Kristian Moreno PylkYr 301 (+2,1)

 

P 13 Keihäs

 

  1. Matias Viikilä SaarijPu 26,88

 

P13 Korkeus

 

  1. Kristian Moreno PylkYr 110

 

P11 100m

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 15,2
  2. Otto Hautanen PylkYr 15,3
  3. Vilho Stenman UurUrh 15,9
  4. Juho Mikkonen SaarijPu 16,5
  5. Elias Saarinen ViPa 16,7
  6. Aksel Jakosuo Jyväskylä 16,8
  7. Miska Filppula Hämeenlinna 18,3
  8. Joni-Pekka Kallio Vammala 21,4

 

P11 Pituus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 430
  2. Otto Hautanen PylkYr 383
  3. Vilho Stenman UurUr 380
  4. Juho Mikkonen SaarijPu 356
  5. Matias Viikilä SaarijPu 353
  6. Viljami Salmelin Saarijärvi 337
  7. Aksel Jakosuo Jyväskylä 314
  8. Miska Filppula Hämeenlinna 303
  9. Elias Saarinen ViPa 294

 

P11 Korkeus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 140
  2. Juho Mikkonen SaarijPu 110
  3. Otto Hautanen PylkYr 100
  4. Oliver Hautanen Dallas Texas ei tulosta

 

P9 100m

 

  1. Mikael Behm Porvoo 17,3
  2. Oliver Hautanen Dallas Texas 17,4
  3. Aatu Silvonen SoiSi 17,5
  4. Joona Hänninen Vantaa 17,6
  5. Patrik Kinnunen SaarijPu 17,6
  6. Viljami Poikonen Jyväskylä 17,7
  7. Ramin Yousefi KaiplVi 17,8
  8. Frans Parhiala SaarijPu 18,6
  9. Leevi Olkkola ToholUr 19,2
  10. Topi Löytömäki PylkYr 19,4
  11. Hessu Alanen KarstKi 19,9
  12. Miro Lehtonen KarstKi 20,2
  13. Janne Kettunen PylkYr 20,6
  14. Remu Tuominen PylkYr 21,9

 

P9 Pituus

 

  1. Patrik Kinnunen SaarijPu 344
  2. Viljami Poikonen Jyväskylä 325
  3. Joona Hänninen Vantaa 321
  4. Aatu Silvonen SoiSi 301
  5. Frans Parhiala SaarijPu 291
  6. Oliver Hautanen Dallas Texas 280
  7. Timi Saariniemi KarstKi 274
  8. Joonatan Kinnunen PylkYr 274
  9. Leevi Olkkola ToholUr 267
  10. Miro Lehtonen KarstKi 265
  11. Hessu Alanen KarstKi 262
  12. Ramin Yousefi KaipolVi 261
  13. Onni Matilainen Palokka 257
  14. Marcel Kiminkinen Ruotsi 255
  15. Remu Tuominen PylkYr 246
  16. Topi Löytömäki PylkYr 226
  17. Ukko-Pekka Tuomainen Vantaa 225
  18. Reino Hautanen PylkYr 215
  19. Olli Ylitalo Palokka 98

 

P8 60m

 

  1. Onni Matilainen Palokka 11,1
  2. Oskari Katajamäki Alavus 11,2
  3. Ukko-Pekka Tuomainen Vantaa 11,6
  4. Toivo Saksala UurUrh 11,7
  5. Timi Saariniemi KarstKi 12,0
  6. Otto Lahti PylkYr 12,1
  7. Reino Hautanen PylkYr 12,4
  8. Marcel Kiminkinen Ruotsi 12,6
  9. Aatu Hakala Vaasa 13,0
  10. Leo Hilditch Espoo 13,1
  11. Olli Ylitalo Palokka 18,2

 

P7 60m

 

  1. Anton Lingren KarstKi 10,9
  2. Ramin Yousefi KaipVi 11,0
  3. Elias Liettya Jyväskylä 11,2
  4. Joonatan Kulmala PylkYr 11,2
  5. Samuel Salo Espoo 11,4
  6. Vertti Poikonen Jyväskylä 11,6
  7. Ropi Hämäläinen Vantaan Erä 12,3
  8. Viljami Kortelainen Palokka 12,5
  9. Markus Kaasalainen ViPa 12,9
  10. Antti Nyholm Kerava 12,9
  11. Hugo Joenpolvi Leppävesi 13,5

 

P6 60m

 

  1. Eetu Villman KarstKi 13,1
  2. Valtteri Valkola SaarijPu 13,2
  3. William Siminson Karstula 13,9
  4. Jimi Rautiainen Saarijärvi 14,0
  5. Aatu Päivärinta JKU 15,8
  6. Eemil Saxell Tukholma 16,4

 

P5 60m

 

  1. Luciano Hautanen Dallas Texas 14,3
  2. Niilo Matilainen Palokka 14,4
  3. Eetu Sivula Jyväskylä 14,5
  4. Enso Silvonen SoiSi 14,6
  5. Kaapo Sormunen Rajamäki 16,6
  6. Kimi Kemppainen PylkYr 18,1
  7. Jaakko Hautanen PylkYr 38,6

 

P4 40m

 

  1. Kero Hämäläinen Vantaan Erä 10,9
  2. Viljami Tuomainen Vantaa 11,0
  3. Peetu Jeskanen Uurainen 11,5
  4. Arttu Rantala KarstKi 11,6
  5. Marco Kallionsivu PylkYr 11,7
  6. Roope Moreno PylkYr 11,9
  7. Jesse Leppä Jyväskylä 12,3
  8. Eemi Päivärinta Jyväskylä 13,0
  9. Joa Kivistö Pylkönmäki 16,9
  10. Sakari Hilditch Espoo 20,7

 

P3 40m

 

  1. Matias Nyholm Kerava 13,2
  2. Verneri Viitanen PylkYr 14,4
  3. Roni Hänninen ToholUr 14,8
  4. Eeli Rantala Karstki 16,0
  5. Nooa Virtanen Helsinki 16,1
  6. Manu Jalasaho Jyväskylä 17,2
  7. Leevi Ahlgren PylkYr 18,7
  8. Rikhard Koivisto Uurainen 20,6
  9. Paavo Vihanninjoki Pylkönmäki 21,1
  10. Sakari Moreno PylkYr 24,3
  11. Leonard Virtanen Helsinki 35,4
  12. Niki Kemppainen PylkYr 1.04,0

 

 

T15 300m

 

  1. Johanna Kulmala PylkYr 49,9
  2. Aliina Lehtonen TampVoim 51,4
  3. Katri Mikkonen SaarijPu 57,9

 

T15 Korkeus

 

  1. Aliina Lehtonen TampVoim 135

 

T13 300m

 

  1. Jenni Kiminkinen PylkYr 47,9
  2. Kerttu Saksala UuraisUr 52,9
  3. Riikka Sorri PylkYr 54,7
  4. Emilia Malinen PylkYr 56,8
  5. Jonna Urpilainen Karstki 58,4
  6. Jenni Honkonen SaarijPu 58,7
  7. Sara Kaasalainen Vihtavuori 1.05,3

 

T13 Korkeus

 

  1. Riikka Sorri PylkYr 130
  2. Jenni Honkonen SaarijPu 125 (2:lla)
  3. Emilia Malinen PylkYr 125 (3:lla)
  4. Jonna Urpilainen KarstKi 115

 

T13 Pituus

 

  1. Jenni Kiminkinen PylkYr 419 (+0,7)
  2. Riikka Sorri PylkYr 402 (-1,3)
  3. Jenni Honkonen SaarijPu 369 (+1,3)
  4. Kerttu Saksala UurUrh 368 (+2,2)
  5. Emilia Malinen PylkYr 365 (+0,6)

 

T13 Keihäs

 

  1. Jenni Honkonen SaarijPu 19.94
  2. Emilia Malinen PylkYr 16.63
  3. Suvi Seppälä PylkYr 10.48

 

T11 100m

 

  1. Netta Kallio PylkYr 15,2
  2. Sofia Moreno PylkYr 15,9
  3. Sanni Salo Espoo 16,1
  4. Eevi Ylitalo Jkl 16,5Peppi Perkiö SaarijPu 16,5
  5. Nea Laine PylkYr 16,8
  6. Iisa Silvonen SoiSi 16,9
  7. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 17,2
  8. Jutta Urpilainen KarstKi 17,3
  9. Peppi Alapiha Karstki 17,7
  10. Anna Korpela Jkl 17,9
  11. Marjaana Malinen PylkYr 18,6

 

T11 Pituus

 

  1. Netta Kallio PylkYr 395
  2. Sofia Moreno PylkYr 380
  3. Iida Sironen PylkYr 350
  4. Eevi Ylitalo Jkl 347
  5. Peppi Perkiö SaarijPu 346
  6. Julia Kiminkinen PylkYr 326
  7. Nea Laine PylkYr 324
  8. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 320
  9. Marjaana Malinen PylkYr 314
  10. Peppi Alapiha KarstKi 296

 

 

 

T11 Korkeus

 

  1. Nea Laine PylkYr 110
  2. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 107
  3. Jutta Urpilainen KarstKi 100 (1:llä)
  4. Peppi Alapiha KarstKi 100 (2:lla)

 

T9 100m

 

  1. Iida Sironen PylkYr 16,6
  2. Julia Kiminkinen PylkYr 17,8
  3. Senni Haapakoski SaarijP u 17,9
  4. Neela Kuokkanen JKU 18,5
  5. Taru Kaasalainen Vihtavuori 18,9

 

T9 Korkeus

 

  1. Iida Sironen PylkYr 105
  2. Aino-Maria Valkola SaarijPu 90 (al.kor 75)
  3. Meea Oikari KarstKi 90 (al.kor 70)
  4. Julia Kiminkinen PylkYr 90 (3:lla)
  5. Senni Haapakoski SaarijPu 85
  6. Vilma Järvinen KarstKi 75 (1:lla)
  7. Lilli Alapiha KarstKi 75 (2:lla)

 

T 8 60m

 

  1. Aino-Maria Valkola SaarijPu 10,4
  2. Helmiina Malinen Uurainen 11,3
  3. Meea Oikari KarstKi 11,4
  4. Olivia Lehtonen Raholan Pyrk 11,5
  5. Lilli Alapiha KarstKi 11,6
  6. Sofia Valkeejärvi Jkl 11,7
  7. Vilma Hautanen PylkYr 12,0
  8. Vilma Järvinen Karstki 12,2
  9. Lilja Löytömäki PylkYr 12,5
  10. Siiri Mäkinen Hämeenlinna 12,8

 

T7 60m

 

  1. Elsi Leppä Jyväskylä 12,3
  2. Lumi Salovaara Kirkkonummi 12,5
  3. Sara Haapakoski SaarijPu 12,6
  4. Pihla Saxell Tukholma 12,9
  5. Hilma Tamminen Äänekoski 13,1Savanna Mäkinen Kalif.USA 13,1
  6. Vilja Sormunen Rajamäki 13,4
  7. Emmi Hautanen PylkYr 14,4
  8. Edith Ylisaari Helsinki 17,1

 

 

 

T6 60m

 

  1. Peppi Kärkkäinen SaarijPu 13,0
  2. Sinni Kärkkäinen SaarijPu 13,1
  3. Tinja Saariniemi KarstKi 13,2
  4. Neelia Oikari KarstKi 13,9
  5. Elisa Hilditch Espoo 15,1
  6. Kiia Askinen KarstKi 16,6
  7. Aada Lahti Mahlu 19,1

 

T5 60m

 

  1. Kati Paananen Jyväskylä 13,2
  2. Lilja Hautakangas JKU 13,3
  3. Veera Viitanen PylkYr 15,8
  4. Aino Mäkinen Hämeenlinna 15,9
  5. Katriina Katajamäki Alavus 16,6

 

T4 40m

 

  1. Säde Lingren KarstKi 10,2
  2. Sofia Rautiainen Saarijärvi 11,0
  3. Aino Lehtonen Jyväskylä 11,4
  4. Rebekka Koivisto Uurainen 11,5
  5. Elisabeth Siminson Karstula 11,8
  6. Selma Tamminen Äänekoski 12,1
  7. Milja Ahlgren PylkYr 12,3
  8. Miisa Kärkkäinen Saarijärvi 13,6
  9. Aino Eetula Seinäjoki 14,2
  10. Vilma Länkinen Pylkönmäki 17,9
  11. Tinja Vihanninjoki Pylkönmäki 23,0

 

T3 40m

 

  1. Vilma Kortelainen Palokka 15,5
  2. Julia Kivistö PylkYr 20,8
  3. Amelia Kuisma Mikkeli 27,0
  4. Emilia Saariniemi Karstula 29,9
  5. Vanessa Pekkanen Jyväskylä 30,0
  6. Venla Jalasaho Jkl 39,7
  7. Eeva Lehtonen Jyväskylä 1.02,7
  8. Jade Lehtonen Ähtäri 1.05,2
  9. Linnea Peltonen Hämeenlinna 1.15,6

 

Äidit 300m

 

  1. Veronica Ivanova Venäjä 57,0
  2. Satu Nyberg-Shoug Ruotsi 1.00,8
  3. Kristina Petrova Venäjä 1.13,5

 

42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016 saappaanheiton tulokset

 

Miehet (miesten saapas nro 43)

 

  1. Antti Ruusuvirta KivKiv 55.60
  2. Miika Pekkala KivKiv 44.16
  3. Toni Hyökyvaara Yrittävä 39.52
  4. Antti Rantala Kiva 36.38
  5. Jyri Lehtonen Yrittävä 36.24
  6. Pyry Nissinen Muurame 30.90
  7. Francis Zaninger Ranska 30.25
  8. Tuomo Toivanen Kiva 25.59
  9. Sami Ylisaari Helsinki 22.05

 

Naiset (miesten saapas nro43)

 

  1. Katja Honkonen Yrittävä 22.04
  2. Kaisa-Leena Juvonen Vantaa 20.73
  3. Satu Honkonen Kiva 20.35
  4. Satu Nyberg-Shoug Ruotsi 19.93
  5. Sanna Hautanen Yrittävä 18.59
  6. Eveliina Lehtonen Rahola 16.15
  7. Anja Filppula Hattula 12.13
  8. Karoliina Alapiha Yrittävä 11.85
  9. Saara Juvonen Helsinki 9.92
  10. Edit Ylisaari Helsinki 3.34
  11. Aino Päivärinta Jyväskylä 2.58

 

 

 

Sisulisä pm-maastot 23.5.2015 tulokset

Tulokset Keski-Suomen Pm- sisulisämaastot 9-15 v.
Pylkönmäki 23.5.2015

sähköinen ajanotto

P 15 3 km

1. Patrik Siekkinen JKU 12.49,8
2. Lauri Koivisto KaipVi 12.55,5
3. Oskari Marjakoski KaipVi 13.33,3

P 14 3km

1. Valtteri Konttinen JKU 12.51,9
2. Heikki Marin PihtTu 12.56,9

P 13 2 km

1. Eetu Marin PihtipTui 7.42,8

P 12 2 km

1. Markus Saaranen ViitVi 7.27,1
2. Leevi Jermoranta MuurY 7.37,4
3. Juho Kuhno Sapu 8.08,7

P 11 1,5 km

1. Kosti Pusaaniemi ViitVie 6.18,5
2. Juho Virkajärvi KaipVi 6.39,4
3. Kalle Siekkinen PihtpTui 6.44,0
4. Viljami Kivipelto Sapu 6.49,4
5. Kristian Moreno PylkY 9.00,5
6. Aapo Lahti PylkY 9.15,9

P 10 1 km

1. Anssi Mustonen KoivKip 5.20,4
2. Jere Kuusela Sapu 5.27,2
3. Vilho Stenman UurUrh 5.35,8

P 9 1 km

1. Antto- Ville Heinonen JKU 5.20,2
2. Aapo Virkajärvi KaipVi 5.21,1
3. Santtu Kynnäs Sapu 6.24,5
4. Seeti Puusaaniemi JKU 6.33,3
5. Henri Hiironen PihtpTui 6.52,6
6. Olli Mäkäläinen JKU 7.26,9

T 15 3 km

1. Julia Ijäs JKU 12.37,1
2. Heidi Haapamäki JKU 13.23,2

T 14 3 km

1. Mariella Hietapakka ViitVie 14.23,4
2. Peppiina Holm ViitVie 17.04,5
3. Roosa Loukasmäki PylkmY 19.36,9

T 13 2 km

1. Venla Marjanen KaipVi 7.37,1
2. Johanna Kulmala PylkmY 7.38,6
3. Emmi Pennanen JKU 7.46,6

T 12 2 km

1. Venla Saari JKU 7.30,8
2. Sini Rahkonen ViitVi 7.43,5
3. Varpu-Sofia Heinonen JKU 7.50,5
4. Iiris Helander JKU 7.52,5
5. Elvi Warwick KaipVi 8.26,6
6. Nita Rasi PihtpTu 8.41,2
7. Maria Yijälä KaipVi 8.57,2
8. Jenna Kuusela Sapu 9.04,1
9. Siiri Loukasmäki PylkmY 11.50,1

T 11 1,5km

1. Kiia Paavola Sapu 6.38,1
2. Jenni Kiminkinen PylkmY 6.41,2
3. Helmiina Kynnäs Sapu 7.03,4
4. Siiri Yrjälä KaipVi 7.09,4
5. Kerttu Saksala UurUr 7.13,1
6. Roosa Marin PihtTu 7.13,9
7. Emmi Sihvonen JKU 7.31,4
8. Riina Palonen ViitVi 7.40,4
9. Emilia Malinen PylkmY 7.52,2
10. Nelli Pajula JKU 8.08,3
11. Riikka Sorri PylkmY 8.30,7
12. Emilia Immonen JKU 8.36,4

T 10 1 km

1. Tea Konttinen JKU 5.39,2
2. Mette Jermoranta MuurY 5.44,4
3. Saga Koppeli JKU 5.48,6
4. Tuuli Järvinen KeurKi 5.49,3
5. Emmi Mäkäläinen JKU 6.07,4
6. Silja Peltola JämskI 6.16,2
7. Alisa Marin PihtpTu 6.35,5
8. Ellen Immonen JKU 6.42,8
9. Iida Upla PylkmY 6.48,1
10. Netta Kallio PylkmY 7.08,1
11. Nea Laine PylkmY 7.44,6

T 9 1 km

1. Sofia Moreno PylkömY 5.54,5
2. Nea Koppeli JKU 6.03,6
3. Eerika Siekkinen PihtpTui 6.11,4
4. Viivi Arnberg ViitasVie 6.14,0
5. Rosa Siekkinen PihtpTui 6.21,8
6. Iida Sironen PylkömY 6.39,2
7. Pirkko Järvikylä SuolU 6.41,3
8. Selma Möller SuolU 6.44,8
9. Karoliina Hirvelä JämskIlv 6.47,7
10. Ella Paananen PihtipTui 6.56,5
11. Minttu Järvinen KeurKis 6.59,4
12. Julia Kiminkinen PylkmY 7.07,4
13. Katri Yijälä KaipVi 7.19,0

23. Sakun hölkän tulokset 8.8.2014

 

Tulokset 23. Sakun hölkkä 8.8.2014 Pylkönmäki

M 7 km

  1. Antti Ranta-aho Vaasa 24.03

  2. Antti Hyttinen Vaajakosken kuohu 25.19

  3. Jukka Turunen Laukaa 26.29

  4. Jarmo Kuorinki Huima 26.38

  5. Verneri Poikonen Huima 27.27

  6. Harri Lamminsivu HuhtasHiihto2000 28.09

  7. Tuomo Saloranta Hippoksen Marat.ker 28.57

M 40 7 km

  1. Keijo Sivill Uuraisten Urheilijat 27.12

  2. Seppo Putkonen JKU 28.34

  3. Jukka Eskelinen Vaajakosken Kuohu 28.43

M 50 7 km

  1. Tarmo Kinnunen Suolahden Urho 34.58

M 60 7 km

  1. Antti Vilkkilä Yrittävä 33.54

  2. Martti Lehmonen Yrittävä 40.37

P 12 3 km

  1. Ilmari Kivipelto Sapu 13.35

P 10 1,7 km

  1. Viljami Kivipelto Sapu 7.02

  2. Kristian Moreno Yrittävä 8.39

  3. Aapo Lahti Yrittävä 8.56

P 8 1,7 km

  1. Joona Savukoski KeuKis 6.22

  2. Daniel Eskelinen Laukaa 8.41

  3. Roope Korhonen Laukaa 9.10

  4. Topi Löytömäki Yrittävä 16.14

N 7 km

  1. Marika Savukoski KeuKis 30.12

  2. Saara Patama Sapu 32.27

N 40 7 km

  1. Vuokko Luoma Ähtäri 40.18

  2. Pia Rutanen Yrittävä 43.02

N 50 7 km

  1. Anitta Nurmisto-Perä HippokMarker 29.50

  2. Anu Vatanen JKU 33.32

  3. Sirpa Ropponen HippokMarKer 34.02

  4. Maire Posio Karstula 36.47

  5. Iiris Muhonen Karstula 40.33

T 10 1,7 km

  1. Jenni Honkonen Sapu 8.35

  2. Suvi Seppälä Yrittävä 10.50

Hölkkäsarja 7 km

  1. Kimmo Lähteinen Häjyt 29.45

  2. Simeon Hyyppä Vimpelin HS 31.29

  3. Timo Seitc Saksa 31.44

  4. Jouni Vatanen KS-liikunta 33.06

  5. Samuel Leppämäki KS-PL 34.43

  6. Eero Poikonen ÄäHuima 35.15

  7. Markku Karhu Suol.Urho 35.21

  8. Vesa Heikkilä Jyväskylä 35.53

  9. Esko Hyyppä VimpelinHS 36.22

  10. Jouko Ranta-aho Vaasa 39.00

  11. Maija Vilkkilä Yrittävä 39.11

  12. Raimo Kekälinen MultianJyske 40.20

  13. Anja Seitc Saksa 41.07

  14. Sinikka Hyvönen Kiva 41.21

  15. Rima Luoma Ähtäri 45.49

  16. Riitta Raitanen Yrittävä 46.14

  17. Mikko Raitanen Yrittävä 46.15

  18. Katja Honkonen Yrittävä 46.26

  19. Sanna Hautanen Yrittävä 46.26

    ei aikaa

    Juhani Vainio

    Margit Vainio

    Raili Vesimäki

    Jorma Vesimäki

    Margaret Vainio

Hölkkässarja 3 km

  1. Eero Mäkinen Yrittävä 12.02

  2. Satu Honkonen Kiva 15.58

  3. Osmo Sippola Varstaajat ry 16.02

Pentin 40v Olympialaisten tulokset 12.7.2014

Tulokset Pentin 40. Olympialaiset 12.7.2014 Pylkönmäki

 

ei eräjakoja, ei tuulilukemia

 

P 15 300m

 

  1. Joakim Vacklin Pantterit 59.1

 

P15 Pituus

 

  1. Joakim Vacklin Pantterit 3.70

 

Keihäs

 

  1. Lauri Ollila Kiva 34.52
  2. Tuukka Sironen Pylkyr 31.92

 

P 13 300m

 

  1. Väinö Tapper HKU 48.5
  2. Jonatan Kinnunen SaPu 48.9
  3. Samu Tuominen PylkYr 51.5
  4. Veeti Kotanen PylkYr 54.6
  5. Joona Tuominen PylkYr 56.5
  6. Hugo Schoug Ruotsi 58.4

 

P 13 Pituus

 

  1. Jonatan Kinnunen SaPu 434
  2. Samuel Valkeejärvi JKL 418
  3. Juho Järvinen Kiva 405
  4. Samu Tuominen PylkYr 360
  5. Santeri Sironen PylkYr 355
  6. Joona Tuominen PylkYr 337
  7. Hugo Schoug Ruotsi 307

 

P 13 Keihäs

 

  1. Juho Jäärvinen KarstKi 48.39
  2. Santeri Sironen PylkYr 30.06
  3. Aatu Kynnäs SaPu 27.22
  4. Miro Muhonen KarstKi 23.56
  5. Joona Tuominen PylkYr 21.09
  6. Tuukka Vehkala SuolU 20.55
  7. Leo-Matti Heinänen SuolU 19.21
  8. Santtu Vehkala SuolU 18.63

 

P 11 100m

 

  1. Francis Doumbouya Saarijärvi 15.9
  2. Santtu Vehkala SuolU 16.9
  3. Urho Tapper Hki 17.6
  4. Arttu Mäkinen PylkY 17.9
  5. Tuukka Vehkala SuolU 18.0
  6. Kristan Moreno PyllkYr 18.9

Ukko Hertell Nurmijärvi 18.9

  1. Aapo Lahti PylkYr 19.7

 

P 11 Pituus

 

  1. Francis Doumbouya Saarijärvi 3.61
  2. Santtu Vehkala SuolU 3.50
  3. Tuukka Vehkala SuolU 3.33
  4. Urho Tapper Hki 3.28
  5. Max Schoug Ruotsi 3.14
  6. Arttu Mäkinen PylkYr 2.99
  7. Ukko Hertell Nurmijärvi 2.64
  8. Aapo Lahti PylkYr 2.55

 

P 9 100m

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 16.1
  2. Joona Kokkonen Jyväskylä 16.2
  3. Otto Hämäläinen KarstKi 16.8
  4. Vilho Stenman UurUrh 17.0
  5. Vertti Hannula ViipUr 17.1
  6. Matias Viikilä SaPu 17.2
  7. Juho Mikkonen SaPu 17.3
  8. Matias Kortelainen Palokka 17.9
  9. Leo-Matti Heinänen SuolU 18.1
  10. Vili Kalliokoski SaPu 19.6

 

P 9 Pituus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 3.85
  2. Otto Hämäläinen KarstKi 3.45
  3. Joona Kokkonen Jyväskylä 3.43
  4. Vilho Stenman UurU 3.32
  5. Matias Viikilä SaPu 3.14
  6. Leo-Matti Heinänen SuolU 3.01
  7. Juho Mikkonen SaPu 2.95, 287, 284
  8. Patrik Kinnunen SaPu 2.95, 287, 281
  9. Santtu Kynnäs SaPu 2.70

 

P 8 60m

 

  1. Aaron Krok KarstKi 10.8
  2. Elias Saarinen Vihtavuori 11.0
  3. Oskari Hyytinen Palokka 11.1
  4. Santtu Kynnäs SaPu 11.3
  5. Jere Rautakumpu PylkYr 12.0

 

 

 

P 7 60 m

 

  1. Patrik Kinnunen SaPu 11.2
  2. Joona Hänninen Vantaa 11.8
  3. Mikael Behm Porvoo 11.8
  4. Aatu Silvonen SoinSi 11.9
  5. Onni Niinikoski ÄänHui 12.0
  6. Viljami Poikonen Jyväskylä 12.3
  7. Topi Löytömäki PylkYr 13.4
  8. Janne Kettunen PylkYr 13.8
  9. Joel Mikkonen SaPu 14.1
  10. Matias Mikonmäki SaPu 16.8

 

P 6 60m

  1. Ossi Pohjosaho KarstKi 13.1
  2. Oskari Katajamäki Alavus 13.2
  3. Ukko -Pekka Tuomainen Vantaa 13.6
  4. Onni Matinen Palokka 13.7
  5. Timi Saariniemi KarstKi 13.8
  6. Otto Lahti PylkYr 13.9
  7. Mikael Aaltonen Jämsä 14.2
  8. Eeli Suuronen Saarijärvi 14.3
  9. Ossi Leivoaro SaPu 14.4
  10. Elias Kinnunen Kangasala 15.6
  11. Leo Wahlsten Hollola 15.7
  12. Leo Hilditch Espoo 15.8

 

P 5 60m

 

  1. Vertti Poikonen Jyväskylä 13.0
  2. Samuel Salo Espoo 13.3
  3. Joonatan Kulmala KeurKis 13.8
  4. Aleksi Koskinen Vihtavuori 14.4
  5. Aaro Varvikko Espoo 14.6
  6. Elmeri Hyytinen Palokka 14.8
  7. Viljami Kortelainen Palokka 14.9
  8. Ropi Hämäläinen Vantaa 15.0
  9. Albert Krok KarstKi 15.1
  10. Eetu Kotka Tampere 15.2
  11. Markus Kaasalainen Vihtavuori 15.6
  12. Kristian Leppälä PylkYr 16.5
  13. Nino Pietiläinen Jyväskylä 19.2

 

P 4 60m

 

  1. Eetu Villman KarstKi 10.3
  2. Albert Saxberg Muurame 11.3
  3. Jimi Rautiainen Saarijärvi 11.9
  4. Aku Ahonen KarstKi 12.0
  5. Markus Aaltonen Jämsä 13.4
  6. Aatu Päivärinta Palokka 14.5
  7. Emil Kanerva Petäjävesi 17.1

 

P 3 40m

 

  1. Eetu Kalliokoski Saarijärvi 13.4
  2. Eetu Sivula Palokka 14.7
  3. Niilo Matilainen Palokka 15.1
  4. Samuel Nazareno Jyväskylä 18.9
  5. Kero Hämäläinen Vantaa 19.1
  6. Alvar Äijälä Helsinki 19.6
  7. Roope Moreno PylkYr 19.8
  8. Viljami Tuomainen Vantaa 22.5
  9. Kimi Kemppainen SaPu 22.8
  10. Joa Kivistö PylkYr 27.0
  11. Aleksanteri Vehviläinen PylkYr 30.4
  12. Jesse Leppä Vaajakoski 35.3
  13. Eemi Päivärinta Palokka 38.6
  14. Enso Silvonen SoiSi 1.11.4
  15. Niilo Niemelä LiesjLu 1.11.8

T 15 300m

  1. Jenni Koivula KarKat 51.7

  2. Kaisa Korpela Vaajakoski 58.1

T 15 Keihäs

  1. Hanna-Riikka Mikonmäki SaPu 27.33

  2. Jenni Koivula KarKat 20.31

T 15 Korkeus

  1. Jenni Koivula KarKat 138

  2. Hanna-Riikka Mikonmäki SaPu 120

T 13 300m

  1. Johanna Kulmala KeuKis 48.8

  2. Taija Malinen SaPu 53.3

  3. Ella Raatikka Espoo 54.1

  4. Maiju Koivula KarKat 54.8

  5. Inka Hämäläinen KarstKi 56.0

  6. Anniina Viljanen Espoo 56.1

  7. Jenni Kiminkinen PylkYr 56.4

  8. Netta Hyökyvaara PylkYr 59.9

  9. Katri Mikkonen SaPu 1.10.4

  1. Jonna Saaristo SaPu 138

  2. Netta Hyökyvaara PylkYr 132

  3. Taija Malinen Sapu 130

  4. Inka Hämäläinen Kiva 120

  5. Katri Mikkonen SaPu 110

T 13 Keihäs

  1. Johanna Paananen PylkYr 22.20

  2. Taija Malinen SaPu 20.65

  3. Inka Hämäläinen KarstKi 17.56

T 11 100m

  1. Jenni Kiminkienn PylkYr 16.3

  2. Helmiina Kynnäs Sapu 16.7

  3. Saara Päivärinta Tampere 17.3

  4. Siiri Puronummi TUL 17.6

  5. Emmi Parhiala VantSa 17.7

  6. Laura Korpela Vaajakoski 17.8

  7. Ann-Lucie Chautems Sveitsi 17.9

  8. Jenni Honkonen SaPu 18.0

  9. Elsa Päivärinta IlmJKis 18.2

  10. Riikka Sorri PylkYr 18.5

  11. Sara Kaasalainen Vihtavuori 18.7

  12. Aada Honkonen KarstKi 18.8

  13. Eerika Krok KarstKi 18.9

  14. Tiia Lepikko Lahti 19.0

  15. Annika Vakoniemi Konginkangas 19.3

T 11 Korkeus

  1. Siiri Puronummi TUL 120

  2. Riikka Sorri PylkYr 113

  3. Helmiina Kynnäs SaPu 111

  4. Jenni Honkonen SaPu 105

  5. Elsa Päivärinta Ilmajoki 100

  6. Saara Päivärinta Tampere 100

  7. Veera Jokinen KarstKi 95

  8. Aada Honkonen KarstKi 95

T 9 100m

  1. Netta Kallio PylkYr 16.9

  2. Tuuli Järvinen KeuKis 17.2

  3. Sofia Moreno PylkYr 17.3

  4. Leeni Raatikka Espoo 17.7

  5. Sini Vesisenaho SaPu 18.0

  6. Iida Upla PylkYr 18.4

  7. Hertta Tapper Helsinki 18.5

  8. Nea Laine PylkYr 19.4

  9. Pilha Suuronen Saarijärvi 19.5

  10. Anni Honkonen KarstKi 19.8

  11. Meri Koskinen Vihtavuori 21.8

  12. Iida Niinikoski ÄänHuima 22.8

T 9 Korkeus

  1. Tuuli Järvinen KeuKis 122

  2. Anni Honkonen KarstKi 90

  3. Nea Laine PylkYr 90

  4. Veera Puronummi TUL 85

  5. Iida Sironen PylkYr 85

  6. Netta Kallio PylkYr 70

T 8 60m

  1. Sofia Moreno PylkYr 10.3

  2. Sanni Salo Espoo 11.0

  3. Iisa Silvonen SoiSi 11.3

  4. Minttu Järvinen KeuKis 11.8

  5. Lauren Lehtovuori Vantaa 12.7

  6. Anna Korpela Vaajakoski 13.0

  7. Petra Ollila KarstKi 13.2

  8. Jenna Nieminen SaPu 13.4

  9. Aino Leppä Ähtäri 15.6

T 7 60m

  1. Iida Sironen PylkYr 11.0

  2. Senni Haapakoski SaPu 11.3

  3. Julia Kiminkinen PylkYr 12.2

  4. Salla Päivärinta Tampere 13.0

  5. Taru Kaasalainen Vihtavuori 13.1

T 6 60m

  1. Meea Oikari KarstKi 12.0

  2. Sofia Valkeejärvi Jyväskylä 12.1

  3. Martta Stenman UurUrh 12.8

  4. Helmiina Malinen UurUr 13.0

  5. Essi Hautakoski Jyväskylä 13.3

  6. Olivia Lehtonen Ylöjärvi 13.4

  7. Venla Päivärinta Ilmajoki 13.5

  8. Hertta Hannula Helsinki 13.6

  9. Netta Paananen Saarijärvi 13.7

  10. Lilja Löytömäki PylkYr 14.0

  11. Vilma Hautanen PylkYr 14.1

  12. Siiri Mäkinen Parola 14.9

  13. Veera Hakala Jyväskylä 15.0

  14. Hilda Viikilä SaPU 15.5

  15. Aada Seppälä PylkYr 15.6

T5 60m

  1. Elsi Leppä Vaajakoski 14.3

  2. Olivia Neuvonen Uurainen 14.8

  3. Hilma Tamminen Äänekoski 15.1

  4. Sara Haapakoski SaPu 15.2

  5. Venla Kauppinen Uurainen 16.2

  6. Juliana Lehtovuori Tikkurila 16.3

  7. Emmi Hautanen PylkYr 17.1

  8. Saimi Tarvainen Kannonkoski 17.7

  9. Kiira Ollila KarstKi 48.4

T 4 40 m

  1. Tinja Saariniemi KarstKi 10.4

  2. Peppi Kärkkäinen Saarijärvi 11.0

  3. Noora Pohjosaho KarstKi 11.1

  4. Aada Poikonen Karstula 11.2

  5. Enni Vilander Karstula 11.6

  6. Elisa Hilditch Espoo 12.8

  7. Neelia Oikari KarstKi 13.2

  8. Eevi Saarinen Vihtavuori 13.8

  9. Mona Peränen PylkYr 14.0

  10. Inka Pekkarinen PylkYr 15.0

  11. Ronja Päivärinta Kangasala 16.0

T 3 40m

  1. Milja Saarinen KarstKi 13.9

  2. Iina Varvikko Espoo 14.2

  3. Aino Mäkinen Parola 17.5

  4. Katriina Katajamäki AlavU 17.7

  5. Nella Seppälä PylkYr 18.3

  6. Anniina Löytömäki Soini 18.9

  7. Dilan Coban Jyväskylä 21.1

  8. Julia Tarvainen Saarijärvi 23.9

  9. Milja Ahlgren PylkYr 24.6

  10. Tinja Vihanninjoki Äänekoski 24.9

  11. Rebekka Koivisto Uurainen 27.5

  12. Selma Tamminen Äänekoski 30.6

  13. Mona Nicklen Espoo 33.6

  14. Kerttu Puroniemi Aura 43.0

  15. Helmi Ruotsalainen Palokka 47.9

  16. Silja Pohjosaho KarstKi 1.18.8

Tulokset Pentin 40. Olympialaiset 12.7.2014

 

Isät 300m

 

  1. Mika Kivistö Pylkönmäki 47.8
  2. Tommi Koivula KarKat 48.2
  3. Turi Nicklen Espoo 50.8
  4. Mikko Seppälä PylkYr 56.5

 

Äidit 300m

 

  1. Miia Raatikka Espoo 1.03.3
  2. Niina Puronummi Aura 1.04.4
  3. Tuire Viljanen Hollola 1.20.3
  4. Katri Tuomainen Vantaa 1.20.4
  5. Jenna Nicklen Espoo 1.20.5

 

Saappaanheitto Miehet

 

  1. Jyri Lehtonen Yrittävä 30.36
  1. Tomi Hyökyvaara Yrittävä 29.03
  2. Sami Puronummi Aura 27.58
  3. Mikko Seppälä Yrittävä 26.76
  4. Eero Mäkinen Yrittävä 26.14
  5. Willi Nazareno Jyväskylä 25.80
  6. Esa Viikilä Saarijärvi 25.46
  7. Marko Viljanen Hove 25.31
  8. Aatu Pietiläinen Yrittävä 24.97
  9. Riku Pietiläinen Yrittävä 24.55
  10. Jukka Kinnunen Multia 23.99
  11. Juho Järvinen Kiva 23.80
  12. Juss Hänninen Yrittävä 23.40
  13. Lasse Hänninen SaPu 20.20
  14. Jaakko Taipale Seinäjoki 19.20
  15. Juhani Sorri Yrittävä 18.00
  16. Esko Valtamäki Yrittävä 14.55

 

Saapaanheitto Naiset

 

  1. Satu Honkonen Kiva 20.45
  2. Katja Honkonen Yrittävä 18.10
  3. Maarit Nazareno Jyväskylä 17.18
  4. Marianne Honkonen Kiva 16.74
  5. Niina Puronummi Aura 15.79
  6. Minna Hänninen Turku 15.65
  7. Sari Niinisaari Vantaa 15.18
  8. Sanna Hautanen Yrittävä 15.11
  9. Mirja Kiminkinen Yrittävä 13.86
  10. Lea Pohjaranta SuolU 12.53

 

 

Tulokset Viispiikkinen Cup Pylkönmäki 3.7.2014

Viispiikkinen Cup Pylkönmäki 3.7.2014

ei eräjakoja, ei tuulilukemia

P 15 300m

1. Joakin Waklin     Pantterit    59.4

P 15 Keihäs

1. Matti Piispanen    KarstKi    45.40

P 13 300m

1. Juho Järvinen         KarstKi    1.57.8
2. Veeti Kotanen        PylkönmY    2.08.8
3. Samu Tuominen    PylkönmY    2.09.2
4. Kalle Sorri        PylkönmY    2.22.3

P 13 Keihäs

1. Juho Järvinen        KarstKi    49.94
2. Santeri Sironen    PylkönmY    30.47
3. Aatu Kynnäs        SaPu        28.00
4. Miro Muhonen    KarstKi    24.94

kilpailun ulkopuolella

Johanna Paananen     PylkönmY    26.44
Ellanoora Lehtonen      PylkönmY    21.13

P 11 600 m

1. Juho Kuhno        SaPu        2.12.4
2. Joona Penttinen    MultJysk.    2.18.4
3. Kristian Moreno    PylkönmY    2.27.9

P 11 Keihäs

1. Otto Hämäläinen     KarstKi    25.15
2. Juho Kuhno        SaPu        23.73
3. Joona Penttinen    MultJysk    22.92

P 9 300m

1. Roni Muhonen    KarstKi    1.03.3
2. Otto Hämäläinen    KarstKi    1.03.9
3. Juho Mikkonen    SaPu        1.05.7
4. Matias Viikilä        SaPu        1.07.5
5. Lukas Ahonen        SaPu        1.13.8
6. Santtu Kynnäs        SaPu        1.14.5

P 9 Kuula

1. Otto Hämäläinen    KarstKi    7.30
2. Matias Viikilä        SaPu        7.18
3. Roni Muhonen    KarstKi    6.10
4. Juho Mikkonen    SaPu        5.10
5. Santtu Kynnäs        SaPu        4.47
6. Lukas Ahonen        SaPu        4.29

P 7 100m

1. Oliver Hautanen    Dallas Texas USA    20.5
2. Topi Löytömäki     PylkönmY        21.6
3. Onni Laitinen        KarstKi        22.2
4. Otto Lahti        PylkönmY        23.1
5. Oskari Katajamäki    AlavudUr        23.2
6. Timi Saariniemi    KarstKi        23.4
7. Veeti Taipale        KarstKi        23.6
8. Joel Mikkonen    SaPu            24.0

P 7 Pituus

1. Oliver Hautanen    Dallas Texas USA    2.75
2. Topi Löytömäki     PylkönmY        2.34
3. Veeti Taipale        KarstKi        2.10
4. Timi Saariniemi    KarstKi        1.87
5. Joel Mikkonen    SaPu            1.86
6. Onni Laitinen        KarstKi        1.73

P 5 40m

1. Joonatan Kulmala    KeuKis    9.7
2. Valtteri Valkola    SaPu        11.1
3. Aku Ahonen        KarstKi    12.5
4. Antti Leppänen    SaPu        13.7

P 5 Pituus

1. Joonatan Kulmala    KeuKis    2.04
2. Antti Leppänen    SaPu        1.31
3. Valtteri Valkola    SaPu        1.20
4. Aku Ahonen        KarstKi    0.86

N 17 Kuula

1. Mirjam Savola    SaPu    10.87

T 15 300m

1. Jenni Koivula        KarhKat    48.4
2. Johanna Kulmala    KeurKis    50.6
3. Emilia Haapaniemi    KivKiv    59.0
T 15 Kuula

1. Hanna-Riikka Mikonmäki    SaPu        8.44
2. Jenni Koivula            KarhKat    7.61
3. Emilia Haapaniemi        KivKiv    6.62

T 13 600m

1. Ellanoora Lehtonen    PylkönmY    2.11.3
2. Taija Malinen        SaPu        2.12.1
3. Inka Hämäläinen    KarstKi    2.21.2
4. Netta Hyökyvaara    PylkönmY    2.28.8
5. Katri Mikkonen    SaPu        2.38.8

T 13 Kuula

1. Maiju Koivula        KarhKat    7.41
2. JohannaPaananen    PylkönmY    7.23
3. Taija Malinen        SaPu        6.38
4. Netta Hyökyvaara    PylkönmY    6.28
5. Ellanoora Lehtonen    PylkönmY    6.25
6. Inka Hämäläinen     KarstKi    6.18
7. Katri Mikkonen    SaPu        5.11

T 11 600m

1. Jenni Kiminkinen    PylkönmY    2.11.7
2. Helmiina Kynnäs    SaPu        2.17.2
3. Jenni Honkonen    SaPu        2.25.6
4. Pipsa Nieminen    KarstKi    2.26.2
5. Aada Honkonen    KarstKi    2.26.7
6. Jenna Lahti        SuolUr        2.30.0
7. Riikka Sorri        PylkönmY    2.33.3

T 11 Kuula

1. Aada Honkonen    KarstKi    5.82
2. Pipsa Nieminen    KarstKi    5.67
3. Helmiina Kynnäs    SaPu        5.61
4. Jenni Honkonen    SaPu        5.50
5. Riikka Sorri        PylkönmY    5.04
6. Jenna Lahti        SuolUr        4.90

T 9 300m

1. Sofia Moreno        PykönmY    1.02.4
2. Vilma Riina Valkola    SaPu        1.04.0
3. Netta Kallio        PylkönmY    1.07.8
4. Iida Upla        PylkönmY    1.07.9
5. Marjaana Malinen    PylkönmY    1.10.8
6. Anni Honkonen    KarstKi    1.11.1
7. Nea Laine        PylkönmY   1.12.0
T 9 Kuula

1. Anni Honkonen    KarstKi    4.70
2. Vilma-Riina Valkola    SaPu        4.56
3. Netta Kallio        PylkönmY    4.20
4. Marjaana Malinen    PylkönmY    3.64
5. Sofia Moreno        PylkönmY    3.35

T 7 100m

1. Iida Sironen         PylkönmY    18.6
2. Senni Haapakoski    SaPu        19.7
3. Aino-Maria Valkola    SaPu        20.5
4. Julia Kiminkinen    PylkönmY    20.7
5. Meea Oikari        KarstKi    21.8
6. Lilja Löytömäki    PylkönmY    22.1
7. Vilma Järvinen    KarstKi    23.9
8. Annika Leppänen    SaPu        24.3
9. Hilda Viikilä        SaPu        27.0
10. Vilma Hautanen    PylkönmY    29.0

T 7 Pituus

1. Iida Sironen        PylkönmY    2.74
2. Aino-Maria Valkola    SaPu        2.43
3. Julia Kiminkinen    PylkönmY    2.33
4. Senni Haapakoski    SaPu        2.29
5. Meea Oikari        KarstKi    2.20
6. Annika Leppänen    SaPu        2.02
7. Lilja Löytömäki    PylkönmY    1.90
8. Vilma Järvinen    KarstKi    1.88
9. Hilda Viikilä        SaPu        1.65
10. Vilma Hautanen    PylkönmY    1.22

T 5 40m

1. Sara Haapakoski    SaPu        9.9
2. Tinja Saariniemi    KarstKi    10.5
3. Emmi Hautanen    PylkönmY    11.4
4. Neelia Oikari        KarstKi    13.3

T 5 Pituus

1. Sara Haapakoski    SaPu        1.28
2. Tinja Saariniemi    KarstKi    1.25
3. Neelia Oikari        KarstKi    0.80

Koululaisten hiihtokilpailut Pylkönmäki 12.3 2010 tulokset

   

Hiihtokilpailut Pylkönmäellä 12.3.2010

       
             
             

Sijoitus

     

Lähtöaika

Maaliaika

Aika

   

Eskarit 1 km

       

1

1

Kallio Kiia

 

0:00

13:21

13:21

2

3

Mämmi Joona

 

1:00

14:30

13:30

3

4

Puura Liisa

 

1:30

15:35

14:05

4

7

Vartiainen Niko

 

3:00

18:04

15:04

5

6

Toikka Markus

 

2:30

18:27

15:57

6

5

Rautakumpu Anna

 

2:00

30:33

28:35

 

2

Lahti Tiia

 

0:30

0:00

0:00

             
   

1 luokka tytöt 1 km

       

1

12

Katajamäki Sonja

Pylkönmäki

2:00

8:43

6:43

2

13

Vaesiaho Jessica

Mahlu

2:30

12:48

10:18

3

8

Peteri Hilla-Sofia

Mahlu

0:00

11:40

11:40

4

10

Humppi Enna

Pylkönmäki

1:00

12:57

11:57

5

15

Vartiainen Nea

Pylkönmäki

3:30

15:37

12:07

6

11

Tuittu Noora

Mahlu

1:30

13:39

12:09

7

9

Mikonmäki Maria

Mahlu

0:30

14:24

13:54

 

14

Lahti Kiia

Pylkönmäki

3:00

0:00

0:00

             
   

1 luokka pojat 1 km

       

1

17

Kujala Iivari

Pylkönmäki

0:30

7:47

7:17

2

16

Manninen Aleksi

Mahlu

0:00

8:59

8:59

3

18

Kokkinen Miika

Pyhähäkki

1:00

10:28

9:28

4

22

Sorri Kalle

Pylkönmäki

3:00

12:31

9:31

5

23

Tuominen Joona

Pylkönmäki

3:30

13:31

10:01

6

20

Sironen Santeri

Pylkönmäki

2:00

13:08

11:08

7

24

Vartiainen Henry

Pylkönmäki

4:00

15:42

11:42

8

19

Päiviö Roni

Mahlu

1:30

14:33

13:03

9

21

Kömi Jani

Pyhähäkki

2:30

38:05

35:35

             
   

2 luokka tytöt 1km

       

1

28

Katajamäki Katri

Pylkönmäki

6:00

11:46

5:46

2

30

Lehtonen Ellanoora

Pylkönmäki

7:00

13:48

6:48

3

25

Väisänen Emilia

Mahlu

4:30

12:44

8:14

4

32

Paananen Johanna

Pylkönmäki

7:30

17:17

9:47

5

26

Hyökyvaara Netta

Pylkönmäki

5:00

15:00

10:00

6

27

Blom Anna

Pyhähäkki

5:30

16:09

10:39

7

29

Kallio Janina

Pylkönmäki

6:30

17:12

10:42

8

31

Mäkelä Tara

Pylkönmäki

7:30

18:33

11:03

             
   

2 luokka pojat 1km

       

1

35

Anttila Roni

Pyhähäkki

1:00

8:31

7:31

2

39

Talaskivi Tomi

Mahlu

3:00

11:56

8:56

3

36

Peteri Visa

Mahlu

1:30

10:27

8:57

4

37

Tuominen Samu

Pylkönmäki

2:00

11:41

9:41

5

34

Kotanen Veeti

Pylkönmäki

0:30

10:14

9:44

6

38

Rekonen Tuukka

Pyhähäkki

2:30

13:23

10:53

7

33

Jokela Juuso

Mahlu

0:00

11:54

11:54

             
   

3 luokka tytöt 2 km

       

1

44

Siikamäki Nora

Mahlu

2:00

12:57

10:57

2

42

Kokkinen Jenna

Pyhähäkki

1:00

13:38

12:38

3

43

Pasanen Noora

Mahlu

1:30

14:50

13:20

4

40

Manninen Katariina

Mahlu

0:00

13:22

13:22

5

45

Tuittu Veera

Mahlu

2:30

18:05

15:35

6

41

Katajamäki Laura

Pylkönmäki

0:30

16:25

15:55

             
 <%2

Saarijärven koululaisten hiihtokilpailut, tulokset

SAARIJÄRVEN KOULULAISTEN HIIHTOKILPAILUT

9.3.2010 Kusiaismäessä

 

TULOKSET (V)

 

T3 1,2km

1. Reeta Mattila Herajärvi 6.00

2 .Sanna Martikainen Herajärvi 6.27

3. Helmi Ikonen Kalmari 7.07

4. Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 7.15

5. Rosa-Liina Pölkki Herajärvi 7.19

6. Matilda Salminen Herajärvi 7.23

7. Noora Kemppainen Herajärvi 7.57

8. Ella Manninen Herajärvi 7.58

9. Sanni Heinänen Herajärvi 8.14

10. Venna Aada Hyvämäki Herajärvi 8.25

11. Iina Ahonen Herajärvi 8.34

12. Hilma Päiviö Herajärvi 8.36

13. Kaisa Kalenius Herajärvi 9.44

14. Jenna Manninen Herajärvi 10.07

15. Viia Vahtera Herajärvi 10.09

 

P3 1,2km

1.Pasi Autio Herajärvi 5.39

2. Otto Kuusimäki Herajärvi 7.15

3. Aatu Vilkkinen Kolkanlahti 7.18

4. Juho Kauppinen Kolkanlahti 7.31

5. Lauri Melgin Kolkanlahti 7.59

6. Jarkko Hänninen Herajärvi 8.06

7. Tuukka Sironen Pylkönmäki 8.08

8. Roni Mönttinen Kolkanlahti 8.14

9. Kalle Hölttä Herajärvi 8.31

10. Nico Lähteenmäki Herajärvi 8.34

11. Niilo Pohjonen Kalmari 8.35

12. Miska Ruotsalainen Herajärvi 8.45

13. Toni Jauhiainen Herajärvi 9.01

14.Tommi Peltola Herajärvi 9.34

15. Niko Pajatie Herajärvi 9.39

16. Aleksi Laajalahti Herajärvi 11.00

17. Jesse Erkkilä Herajärvi 11.12

 

T4 1,2km

1. Sofia Muittari Kalmari 6.27

1. Mari Tamminen Herajärvi 6.27

3. Susa Koskinen Herajärvi 7.06

4. Noora Korkeamäki Kalmari 7.22

5. Kia Hartikka Herajärvi 7.26

6. Pinja Kauppinen Herajärvi 7.32

7. Tilda Rauhanen Heräjärvi 7.36

8. Kaisa Penttilä Kalmari 8.02

 

P4 1,2km

1. Miiko Parhiala Kalmari 5.30

2. Nuutti Soininen Herajärvi 5.52

3. Saku Liponen Herajärvi 5.54

4. Joel Parhiala Linna 6.33

5. Johannes Pasanen Herajärvi 6.38

6. Henrik Peränen Pylkönmäki 6.58

7. Toni Puurunen Herajärvi 7.55

8. Lassi Lehtonen Herajärvi 8.38

9. Niko Kulo Herajärvi 9.44

 

T5 2km

1. Minttu Rinne Herajärvi 8.17

2. Marika Mattila Herajärvi 8.56

3. Laura Rautiainen Linna 9.17

4. Veera Järvinen Herajärvi 10.41

5. Viivi Berg Kolkanlahti 12.26

6. Suvi Muittari Kolkanlahti 13.32

7. Karoliina Lönnblad Kalmari 13.54

8. Johanna Marjoniemi Kolkanlahti 14.15

9. Anni Pirttiniemi Kalmari 14.17

 

 

 

 

 

P5 2km

1. Topi Vertanen Tarvaala 7.11

2. Samuli Ratinen Herajärvi 9.36

3. Jaakko Saavalainen Mahlu 9.43

4. Aleksi Väisänen Mahlu 9.51

5. Ville Piispanen Herajärvi 11.25

6. Taneli Suomäki Mahlu 11.35

7. Roope Karhila Herajärvi 11.51

8. Timo Rinneaho Mahlu 12.51

9. Kasperi Kalenius Herajärvi 13.18

10. Niko Kaski Herajärvi 13.32

11. Jarkko Rautava Kalmari 17.21

 

 

T6 2km

1. Suvi Lähdemäki Herajärvi 7.43

2. Emmi-Lotta Kinnunen Tarvaala 10.52

3. Kirsi Kalenius Mahlu 11.09

4. Sara Reipas Kolkanlahti 11.17

5. Kaisa Koskimäki Mahlu 11.35

6. Kati Reipas Kolkanlahti 11.50

7. Emilia Ronkainen Herajärvi 12.22

6. Anna Viertamo Linna 13.29

 

P6 2km

1. Mikko Rauhanen Herajärvi 7.35

2. Aatu Kaihlajärvi Herajärvi 8.32

3. Patrik Heinänen Kolkanlahti 8.42

4. Valtteri Hemminki Herajärvi 9.12

5. Petro Salminen Herajärvi 9.59

6. Juhani Hemminki Herajärvi 10.14

7. Henry Parhiala Kalmari 10.23

8. Ville Vahtera Herajärvi 11.00

9. Niki Lakonen Tarvaala 11.40

10. Santeri Kotamäki Herajärvi 12.12

11. Taito Pohjonen Kalmari 12.59

 

 

 

Pylkön iltahiihdot (v) torstaina 4.3.2010 tulokset

N10 2 km

1. Katajamäki Katri Sapu 9:11:00

2. Katajamäki Sonja Sapu 10:40:00

3. Lehtonen Ellanoora Sapu 11:02:00

M16 5 km

1. Säteri Roope 21:17:00

Nyl 5 km

1. Lähteenmäki Salla Uur.urh. 21:26:00

2. Laukkanen Enna Viitasaaren viesti 21:32:00

Myl 10 km

1.  Heinonen Samuli Äänekosken Huima 35:12:00

2. Huuskonen Toni Viitasaaren Viesti 37:10:00

Pylkön Hiihdot lauantaina 27.2.2010 tulokset

 

 tulokset : http://www.pylkonmaki.fi/index.php?id=56

 

KANSALLISET 61. PYLKÖN HIIHDOT P

Keski-Suomen pitkien matkojen mestaruushiihdot

 Pylkönmäen keskuskoululla

Lauantaina 27.2.2010 klo 10

 

Hiihtotyyli: perinteinen

Sarjat ja matkat:

 M 50 km                       N 20 km

M 35 : 50 km               N 35:  20 km

M 45:  50 km               N 20:  15 km

M 50:  50 km               N 18:  15 km

M 55 : 30 km               N 16:  5 km

M 20 : 30 km               N 14:  3 km

M 18 : 30 km                N 12:  3 km

M 16:  5 km                  N 10:  2 km

M 14:  3 km

M 12:  3 km

M 10 : 2 km

 

Ilmoittautumiset: Kirjallisesti lisenssinumeroineen

17.2.2009 mennessä osoitteella:

Juha Länkinen, Kuoppalantie 511, 43440 PYLKÖNMÄKI

sähköposti: juha.lankinen@metso.mhy.fi

Osanottomaksut: 10 €, alle 16-v 6 €

Tili: K-S OP 537609 – 43507

Maksun saaja: Pylkönmäen Yrittävä / hiihtojaosto

 

tiedustelut: internet: http://www.pylkonmaenyrittava.fi  ja  http://www.pylkonmaki.fi/index.php?id=53

Pentti Särkioja 0400 759 368

Juha Länkinen: 040 568 9152

 

TERVETULOA PYLKÖNMÄELLE KAMPPAILEMAAN

TUNNETUSTI HYVISTÄ PALKINNOISTA!

Pylkönmäen Yrittävä ry

 

 

 

Saarijärven kyläkoulujen yleisurheilukisojen 10.9.2009 tulokset

SAARIJÄRVEN KYLÄKOULUJEN YU-KISAT 10.09.2009

TULOKSET

 

T3 60m loppukilpailu

1.Noora Lahtinen Linna 10,7

2.Jenna Kokkinen Pyhähäkki 10,8

3.Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 10,9

4.Millariina Kuusela Kolkanlahti 11,6

5.Helmi Ikonen Kalmari 11,6

6.Katriina Manninen Mahlu 11,6

7.Anna-Leena Heinämäki Tarvaala 11,7

8.Veera Tuittu Mahlu 11,9

 

T3 60m alkuerät

Noora Lahtinen Linna 10,4

Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 10,6

Jenna Kokkinen Pyhähäkki 10,8

Helmi Ikonen Kalmari 11,2

Millariina Kuusela Kolkanlahti 11.5

Katriina Manninen Mahlu 11,6

Veera Tuittu Mahlu 11,7

Anna-Leena Heinämäki Tarvaala 11,7

Veera Talvilahti Lannevesi 12,0

Noora Pasanen Mahlu 12,1

Selina Mäkiranta Tarvaala 12,2

Janica Konttinen Lannevesi 12,3

Roosa Kyyrä Lannevesi 12,3

Emma Hoppula Tarvaala 12,4

Meri Oksanen Lannevesi 13,1

 

P3 60m loppukilpailu

1.Juho Kauppinen Kolkanlahti 9,6

2.Tuukka Sironen Pylkönmäki 9,8

3.Lauri Melgin Kolkanlahti 10,4

4.Jani Jämsen Pylkönmäki 10,6

5.Atte Suonvieri Lannevesi 10,6

6.Mika Peura Kalmari 10,7

7.Kimmo Viitanen Pylkönmäki 10,9

8.Topi Korkeamäki Lannevesi 11,1

 

P3 60m alkuerät

Tuukka Sironen Pylkönmäki 9,9

Juho Kauppinen Kolkanlahti 9,9

Lauri Melgin Kolkanlahti 10,2

Jani Jämsen Pylkönmäki 10,3

Kimmo Viitanen Pylkönmäki 10,5

Mika Peura Kalmari 10,6

Topi Korkeamäki Lannevesi 10,6

Atte Suonvieri Lannevesi 10,9

Karri Viitanen Pylkönmäki 11,0

Werner Hänninen Tarvaala 11,0

Aatu Vilkkinen Kolkanlahti 11,1

Roni Mönttinen Kolkanlahti 11,2

Leo Tamminen Linna 11,3

Ossi Tarvainen Kalmari 11,4

Leevi Toivanen Mahlu 11,6

Sami Temonen Linna 11,7

Jerry Hyytiäinen Linna 11,9

Riku Tuohimetsä Pyhähäkki 11,9

Elmeri Lehtomäki Lannevesi 11,9

Aaro Liimatainen Pyhähäkki 12,2

Maunu Perus Tarvaala 12,3

Riku Piironen Lannevesi 12,5

Tomi Kalliokoski Lannevesi 14,0

 

T4 60m loppukilpailu

1.Noora Korkeamäki Kalmari 10,3

2.Minttu Kuusela Kolkanlahti 10,6

3.Riina Anttila Pyhähäkki 10.7

4.Annukka Markkula Kolkanlahti 10,7

5.Johanna Jämsen Lannevesi 10,7

6.Emma Rosenström Lannevesi 10,9

7.Sofia Muittari Kalmari 11,1

8.Emilia Leppämäki Mahlu 11,1

 

T4 60m alkuerät

Noora Korkeamäki Kalmari 10,2

Minttu Kuusela Kolkanlahti 10,6

Johanna Jämsen Lannevesi 10,6

Riina Anttila Pyhähäkki 10,8

Annukka Markkula Kolkanlahti 10,7

Sofia Muittari Kalmari 10,8

Emma Rosenström Lannevesi 11,0

Emilia Leppämäki Mahlu 11,0

Rosa Wuorela Lannevesi 11,1

Jenna Jokinen Lannevesi 11,2

Jenna Kauppinen Kolkanlahti 11,4

Sonja Oinonen Lannevesi 11,4

Hanna-Riikka Mikonmäki Mahlu 11,5

Sanni Rummakko Lannevesi 11,6

Marjaana Temonen Lannevesi 11,7

Julia Vesiaho Mahlu 11,9

Heli Hänninen Lannevesi 12,0

 

P4 60m loppukilpailu

1.Henrik Peränen Pylkönmäki 9,5

2.Niko Pyykkinen Linna 9,8

3.Eemeli Etelämäki Lannevesi 10,1

4.Tino Kiminkinen Kalmari 10,2

5.Petteri Kovanen Tarvaala 10,3

6.Joel Parhiala Linna 10,7

7.Atte Sauranen Linna 10,8

8.Mikko Nyrönen Lannevesi 10,9

 

P4 60m alkuerät

Henrik Peränen Pylkönmäki 9,5

Niko Pyykkinen Linna 9,8

Tino Kiminkinen Kalmari 10,2

Eemeli Etelämäki Lannevesi 10,3

Petteri Kovanen Tarvaala 10,5

Atte Sauranen Linna 10,6

Joel Parhiala Linna 10,6

Mikko Nyrönen Lannevesi 10,7

Eetu Mäkinen Pylkönmäki 10,8

Miiko Parhiala Kalmari 10,8

Tero Turtinen Tarvaala 11.0

Tommi Kynnäs Lannevesi 11,0

Eetu Humppi Pylkönmäki 11.5

Eelis Minkkinen Tarvaala 12,0

Aleksi Matilainen Lannevesi 12,2

Niko Temonen Lannevesi 12,4

Teemu Soukka Pyhähäkki 12,5

Roope Järvenpää Lannevesi 14,6

 

T5 60m loppukilpalu

1.Laura Rautiainen Linna 9,2

2.Viivi Berg Kolkanlahti 10,1

3.Petra Hänninen Tarvaala 10,2

4.Suvi Muittari Kolkanlahti 10,2

5.Anni Anttonen Linna 10,2

6.Aada Mäkinen Lannevesi 10,6

7.Karoliina Lönnblad Kalmari 10,7

8.Vilma Honkonen Lannevesi 10,8

 

T5 60m alkuerät

Laura Rautiainen Linna 9,1

Anni Pirttiniemi Kalmari 10,7

Viivi Berg Kolkanlahti 10,0

Petra Hänninen Tarvaala 10,2

Aada Mäkinen Tarvaala 10,4

Karoliina Lönnblad Kalmari 10,4

Anni Anttonen Linna 10,6

Vilma Honkonen Lannevesi 10,6

Suvi Muittari Kolkanlahti 10,6

Marika Karttunen Lannevesi 10,7

Saara Talvilahti Lannevesi 10,8

Saara Saarela Linna 10,9

Sini Miettinen Pylkönmäki 11,1

Johanna Marjoniemi Kolkanlahti 11,1

Sofia Toivonen Mahlu 11,1

Eveliina Roikonen Tarvaala 11,2

Kielo Perälä Linna 11,2

Jenni Hakala Tarvaala 11,4

Lotta Tollola Kalmari 12,1

Emmi Niskanen Pyhähäkki 12,4

Sara Pasanen Mahlu 13,1

Maria Kärki Linna 13,4

Vilma Riihinen Tarvaala 13,4

Minna Jalkanen Pyhähäkki 13,9

Jenna Kekki Pyhähäkki 14,5

P5 60m loppukilpailu

1.Henri Liupakka Tarvaala 9,1

2.Topi Vertanen Tarvaala 9,1

3.Teemu Upla Pylkönmäki 9,2

4.Tuukka Kotanen Pylkönmäki 9,6

5.Pekka Talaskivi Mahlu 9,8

6.Jaakko Saavalainen Mahlu 10,0

7.Taneli Suomäki Mahlu 10,2

8.Topi Asikainen Pyhähäkki 10,4

 

P5 60m alkuerät

Topi Vertanen Tarvaala 9,1

Henri Liupakka Tarvaala 9,2

Teemu Upla Pylkönmäki 9,4

Tuukka Kotanen Pylkönmäki 9,5

Pekka Talaskivi Mahlu 9,8

Jaakko Saavalainen Mahlu 10,2

Taneli Suomäki Mahlu 10,2

Topi Asikainen Pyhähäkki 10,5

Pyry Mäkinen Pylkönmäki 10,5

Timo Rinneaho Mahlu 10,6

Kauri Isoviita Linna 10,7

Heikki Backman Kolkanlahti 10,7

Jarkko Rautava Kalmari 10,7

Lassi Tuohimetsä Pyhähäkki 11,2

Sami Peura Kalmari 11,6

Jani Temonen Linna 11,6

Leevi Anttonen Linna 11,6

Janne Pokela Mahlu 11,8

Jere Jokela Mahlu 11,9

Vesa Miettinen Mahlu 12,0

Arttu Reini Kolkanlahti 12,8

 

T6 60m loppukilpailu

1.Kaisa Koskimäki Mahlu 9,3

2.Janika Ahola Lannevesi 9,4

3.Sini Salonen Tarvaala 9,8

4.Tiina Tarvainen Tarvaala 9,8

5.Janika Jokinen Lannevesi 9,9

6.Aino Salminen Mahlu 10,0

7.Kati Reipas Kolkanlahti 10,0

8.Teea Tenosalmi Pyhähäkki 10,6

 

T6 60m alkuerät

Janika Ahola Lannevesi 9,7

Kaisa Koskimäki Mahlu 9,8

Janika Jokinen Lannevesi 9,9

Kati Reipas Kolkanlahti 9,9

Aino Salminen Mahlu 9,9

Sini Salonen Tarvaala 10,1

Tiina Tarvainen Tarvaala 10,2

Teea Tenosalmi Pyhähäkki 10,2

Ira Hyytiäinen Linna 10,3

Miina Risikko Linna 10,3

Emmi-Lotta Kinnunen Tarvaala 10,4

Sara Reipas Kolkanlahti 10,4

Seela Räsänen Tarvaala 10,6

Anna Viertamo Linna 10,6

Janika Koskinen Lannevesi 10,7 Emmi Anttonen Linna 10,8

Jonna Rentola Pylkönmäki 10,9

Jemima Autonen Pylkönmäki 11.0

Roosa Järvenpää Lannevesi 11,0

Anniina Mikonmäki Mahlu 11,0

Katriina Sorri Pylkönmäki 11,2

Kirsi Kalenius Mahlu 11,2

Sonja Salokivi Mahlu 11,3

Julia Ahola Lannevesi 11,8

Helena Temonen Lannevesi 11,8

Jutta Hakala Tarvaala 12,0

Riina Tarvainen Pyhähäkki 12,6

Taija Soukka Pyhähäkki 13,7

 

P6 60m loppukilpailu

1.Niklas Valuri Pyhähäkki 9,3

2.Konsta Minkkinen Tarvaala 9,5

3.Patrik Heinänen Kolkanlahti 9,6

4.Paavo Vertanen Pyhähäkki 10,1

5.Taito Pohjonen Kalmari 10,1

6.Niki Lakonen Tarvaala 10,2

7.Henry Parhiala Kalmari 10,4

8.Arsi Liimatainen Pyhähäkki 10,4

P6 60m alkuerät

Niklas Valuri Pyhähäkki 9,1

Konsta Minkkinen Tarvaala 9,3

Patrik Heinänen Kolkanlahti 9,5

Henry Parhiala Kalmari 9,9

Paavo Vertanen Pyhähäkki 9,9

Niki Lakonen Tarvaala 9,9

Taito Pohjonen Kalmari 10,5

Arsi Liimatainen Pyhähäkki 10,6

Roy Mustamäki Kalmari 10,7

Miika Pollari Tarvaala 11,1

Juho Luotola Lannevesi 11,1

Matias Karhila Pylkönmäki 11,9

Niilo Miettinen Pylkönmäki 12,6

 

T3 pituus

1.Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 284

2.Noora Lahtinen Linna 272

3.Jenna Kokkinen Pyhähäkki 264

4.Noora Pasanen Mahlu 244

5.Helmi Ikonen Kalmari 239

6.Meri Oksanen Lannevesi 230

7.Jenica Konttinen Lannevesi 229

8.Veera Tuittu Mahlu 218

9.Emma Hoppula Tarvaala 212

10.Anni Jousmäki Tarvaala 210

11.Roosa Kyyrä Lannevesi 197

12.Noora Rautiainen Lannevesi 174

13.Selina Mäkiranta Tarvaala 156

 

P3 pituus

1.Tuukka Sironen Pylkönmäki 337

2.Juho Kauppinen Kolkanlahti 325

3.Lauri Melgin Kolkanlahti 309

4.Aatu Vilkkinen Kolkanlahti 304

5.Mika Peura Kalmari 300

6.Atte Suonvieri Lannevesi 292

7.Jani Jämsen Pylkönmäki 282

8.Topi Korkeamäki Lannevesi 281

9.Ossi Tarvainen Kalmari 277

10.Leevi Toivanen Mahlu 273

11.Roni Mönttinen Kolkanlahti 267

12.Sami Temonen Linna 267

13.Jerry Hyytiäinen Linna 266

14.Elmeri Lehtomäki Lannevesi 260

15.Leo Tamminen Linna 259

16.Tomi Kalliokoski Lannevesi 257

17Werner Hänninen Tarvaala 257

18.Riku Tuohimetsä Pyhähäkki 255

19.Jami Parkkonen Tarvaala 255

20.Aaro Liimatainen Pyhähäkki 250

21.Ilmari Perälä Linna 239

22.Riku Piironen Lannevesi 237

23.Maunu Perus Tarvaala 227

24.Niilo Pohjonen Kalmari 220

25.Aku Tarvainen Kalmari 200

 

T4 kuula

1.Riina Anttila Pyhähäkki 5.55

2.Amanda Suomäki Mahlu 5.17

3.Emma Rosenström Lannevesi 5.05

4.Kristiina Ahonen Linna 4.99

5.Sofia Muittari Kalmari 4.97

6.Julia Vesiaho Mahlu 4.84

7.Johanna Jämsen Lannevesi 4.73

8.Emilia Leppämäki Mahlu 4.72

9.Hanna-Riikka Mikonmäki Mahlu 4.69

10.Jenna Jokinen Lannevesi 4.37

11.Elisa Anttonen Pylkönmäki 4.33

12.Sanni Rummakko Lannevesi 4.27

13.Noora Lampinen Mahlu 4.14

14.Heli Hänninen Lannevesi 3.82

15.Rosa Wuorela Lannevesi 3.79

16.Kaisa Penttilä Kalmari 3.75

17.Hilla Lompolojärvi Kalmari 3.15

18.Seija Toikka Pylkönmäki 2.90

19.Jasmin Rissanen Pylkönmäki 2.12

 

P4 kuula

1.Juha-Matti Paananen Pylkönmäki 7.58

2.Miiko Parhiala Kalmari 6.86

3.Joel Parhiala Linna 6.75

4.Niko Pyykkinen Linna 6.42

5.Aukusti Moilanen Mahlu 6.28

6.Jani Piirainen Linna 6.91

7.Eetu Hoppula Tarvaala 5.83

8.Eemeli Etelämäki Lannevesi 5.71

9.Atte Sauranen Linna 5.52

10.Mikko Miettinen Mahlu 5.52

11.Mikael Harju Mahlu 5.41

12.Iiro Kalenius Mahlu 5.35

13.Petteri Kovanen Tarvaala 5.00

14.Eetu Humppi Pylkönmäki 4.62

15.Tino Kiminkinen Kalmari 4.84

16.Tero Turtinen Tarvaala 4.82

17.Roope Järvenpää Lannevesi 4.71

18.Niko Ollinen Pylkönmäki 4.62

19.Tommi Kynnäs Lannevesi 4.46

20.Niko Temonen Lannevesi 4.35

21.Teemu Soukka Pyhähäkki 4.09

22.Mikko Nyrönen Lannevesi 3.60

23.Aleksi Matilainen Lannevesi 3.45

 

T5 korkeus

1.Laura Rautiainen Linna 115

2.Marika Karttunen Lannevesi 110

3.Vilma Honkonen Lannevesi 105

4.Karoliina Lönnblad Kalmari 105

5.Aada Mäkinen Lannevesi 95

6.Viivi Berg Kolkanlahti 90

6.Johanna Marjoniemi Kolkanlahti 90

8.Anni Pirttiniemi Kalmari 90

9.Iida Rautiainen Lannevesi 85

10.Saara Saarela Linna 85

11.Sini Miettinen Pylkönmäki 85

12.Suvi Muittari Kolkanlahti 80

13.Riia Mäkinen Kalmari 80

14.Sara Pasanen Mahlu 80

 

P5 korkeus

1.Pekka Talaskivi Mahlu 120

2.Jaakko Saavalainen Mahlu 115

3.Valtteri Kovanen Tarvaala 110

4.Ilja Ruhlman Tarvaala 110

5.Arttu Kinnunen Tarvaala 110

6.Teemu Upla Pylkönmäki 105

7.Tuukka Kotanen Pylkönmäki 105

8.Aleksi Väisänen Mahlu 100

9.Topi Asikainen Pyhähäkki 100

10.Taneli Suomäki Mahlu 95

11.Janne Pokela Mahlu 90

12.Timo Rinneaho Mahlu 90

13Jere Jokela Mahlu 85

 

T6 keihäs

1.Sara Reipas Kolkanlahti18.98

2.Kati Reipas Kolkanlahti18.25

3.Aino Salminen Mahlu 17.72 4.Janika Koskinen Lannevesi 14.52

5.Anniina Mikonmäki Mahlu 14.29

6.Janika Jokinen Lannevesi 13.52

7.Tiina Tarvainen Tarvaala 12.70

8.Julia Ahola Lannevesi 11.17

9.Kaisa Koskimäki Mahlu 10.84

10.Roosa Järvenpää Lannevesi 10.80

11.Katariina Rekonen Pyhähäkki 10.50

12.Sonja Salokivi Mahlu 10.11

13.Helena Temonen Lannevesi 9.54

14.Kirsi Kalenius Mahlu 8.10

 

P6 keihäs

1.Niklas Valuri Pyhähäkki29.92

2.Henry Parhiala Kalmari 27.48

3.Taito Pohjonen Kalmari 24.80

4.Aleksi Mustajärvi Tarvaala 23.93

5.Taneli Rautiainen Mahlu 20.96

6.Patrik Heinänen Kolkanl 20.91

7.Eetu Rasinkangas Kolkanl 19.75

8.Arttu Karttunen Lannevesi 18.69

9.Joonas Sironen Pylkönm 18.49

10.Jeremias Kannasoja Mahlu 17.81

11.Roy Mustamäki Kalmari 17.37

12.Sami Kinnunen Kalmari 16.90

13.Juho Pyykkinen Linna 16.80

14.Matias Karhila Pylkönm 11.65

15.Juho Luotola Lannevesi 9.82

16.Niilo Miettinen Pylkönm 9.13

17.Janne Sironen Pylkönm 7.88

 

T3 600m

1.Nora-Sofia Siikamäki Mahlu 2.32

2.Noora Lahtinen Linna 2.34

 

P3 600m

1.Kimmo Viitanen Pylkönmäki 2.22

2.Topi Korkeamäki Lannevesi 2.24

3.Roni Mönttinen Kolkanlahti 2.31

4.Atte Suonvieri Lannevesi 2.35

5.Juho Kauppinen Kolkanlahti 2.39

6.Aatu Vilkkinen Kolkanlahti 2.40

7.Jami Parkkonen Tarvaala 2.42

8.Leevi Toivanen Mahlu 2.45

9.Lauri Melgin Kolkanlahti 2.49

10.Elmeri Lehtomäki Lannevesi 2.51

11.Tomi Kalliokoski Lannevesi 2.52

12.Riku Tuohimetsä Pyhähäkki 2.53

13.Werner Hänninen Tarvaala 2.56

14.Maunu Perus Tarvaala 2.57

15.Riku Piironen Lannevesi 3.13

 

T4 600m

1.Noora Korkeamäki Kalmari 2,22

2.Johanna Jämsen Lannevesi 2.23

3.Sofia Muittari Kalmari 2.32

4.Riina Anttila Pyhähäkki 2.35

5.Emilia Leppämäki Mahlu 2.38

6.Jenna Jokinen Lannevesi 2.41

7.Sanni Rummakko Lannevesi 2.43

8.Heli Hänninen Lannevesi 2.47

9.Rosa Wuorela Lannevesi 2.50

10.Amanda Suomäki Mahlu 2.51

 

 

 

 

P4 600m

1.Miiko Parhiala Kalmari 2.20

2.Henrik Peränen Pylkönmäki 2.22

3.Tommi Kynnäs Lannevesi 2.25

4.Eetu Hoppula Tarvaala 2.29

5.Tino Kiminkinen Kalmari 2.31

6.Niko Pyykkinen Linna 2.31

7.Eemeli Etelämäki Lannevesi 2.32

8.Mikko Nyrönen Lannevesi 2.34

9.Joel Parhiala Linna 2.36

10.Mikael Harju Mahlu 2.37

11.Jani Piirainen Linna 2.39

12.Eetu Humppi Pylkönmäki 2.45

13.Roope Järvenpää Lannevesi 2.59

14.Tero Turtinen Tarvaala 3.23

 

T5 600m

1.Laura Rautiainen Linna 2.16

2.Sofia Toivonen Mahlu 2.24

3.Saara Saarela Linna 2.26

4.Marika Karttunen Lannevesi 2.42

5.Petra Hänninen Tarvaala 2.33

6.Viivi Berg Kolkanlahti 2.45

7.Suvi Muittari Kolkanlahti 2.48

 

P5 600m

1.Topi Vertanen Tarvaala 2.07

2.Tuukka Kotanen Pylkönmäki 2.15

3.Taneli Suomäki Mahlu 2.16

4.Aleksi Väisänen Mahlu 2.22

5.Valtteri Kovanen Tarvaala 2.23

6.Pyry Mäkinen Pylkönmäki 2.29

7.Topi asikainen Pyhähäkki 2.29

8.Timo Rinneaho Mahlu 2.30

9.Jaakko Saavalainen Mahlu 2.32

10.Pekka Talaskivi Mahlu 2.33

11.Heikki Backman Kolkanlahti 2.48

12.Lassi Tuohimetsä Pyhähäkki 2.50

13.Sami Peura Kalmari 2.53

14.Vesa Miettinen Mahlu 3.51

 

T6  600m

1.Emmi-Lotta Kinnunen Tarvaala 2.16

2.Kaisa Koskimäki Mahlu 2.19

3.Miina Risikko Linna 2.21

4.Anna Viertamo Linna 2.21

5.Kirsi Kalenius Mahlu 2.24

6.Kati Reipas Kolkanlahti 2.24

7.Sini Salonen Tarvaala 2.34

8.Sara Reipas Kolkanlahti 2.35

9.Anniina Mikonmäki Mahlu 2.37

10.Seela Räsänen Tarvaala 2.47

11.Aino Salminen Mahlu 2.50

12.Roosa Järvenpää Lannevesi 2.50

13.Julia Ahola Lannevesi 2.58

14.Jutta Hakala Tarvaala 3.05

 

P6 600m

1.Niklas Valuri Pyhähäkki 1.59

2.Patrik Heinänen Kolkanlahti 2.08

3.Paavo Vertanen Pyhähäkki 2.08

4.Taneli Rautiainen Mahlu 2.15

5.Henry Parhiala Kalmari 2.26

6.Arsi Liimatainen Pyhähäkki 2.28

7.Taito Pohjonen Kalmari 2.31

8.Juho Luotola Lannevesi 2.32

 

 

 

SUKKULAVIESTI

1.LINNA 1.28,7

Noora Lahtinen, Leo Tamminen, Kristiina Ahonen, Niko Pyykkinen Laura Rautiainen, Kauri Isoviita, Ira Hyytiäinen, Juho Pyykkinen

 

2.KOLKANLAHTI 1.28,7

Millariina Kuusela, Juho Kauppinen, Minttu Kuusela, Annukka Markkula,

Viivi Berg, Heikki Backman, Kati Reipas, Patrik Heinänen

 

3.PYLKÖNMÄKI 1,29,3

Kimmo Viitanen, Tuukka Sironen, Seija Toikka, Henrik Peränen,

Sini Miettinen, Tuukka Kotanen, Jonna Rentola, Joonas Sironen

 

4.TARVAALA 1.30,8

5.MAHLU 1.32,0

6.KALMARI 1.33,0

7.LANNEVESI 1.33,5

8.PYHÄHÄKKI 1.36,8