Archive for the ‘Uutiset’ Category

Yrittävän nuoret urheilijat 2017

Yrittävän Piirimestaruusmitalisteja vuosimallia 2017

Lenkkikirkko sunnuntaina 21.8.2016 klo 19. Kahvit seurakuntatalolla

25. Sakun Hölkkä lauantaina 10.9.2016 klo 15.00

Ilmoittautuminen klo 14.30 paikanpäällä!

Sakun Hölkkä
la 10.09. Saarijärvi / Pylkönmäki, Pylkönmäen Urheilukenttä
Järjestävä seura Pylkönmäen Yrittävä
Www http://www.pylkonmaenyrittava.fi
Sarjat/Lajit
Lajien lisätiedot
Ilmoittautuminen Lisätiedot: kilpasarjat 10e, hölkkäsarja 5e, T/P 5e, ilmoittautuminen paikanpäällä 14.30 mennessä.
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Juhani Kiminkinen
Sähköpostiosoite: juhani.kiminkinen@pp.nic.fi
Puhelin: 0400 766115
Tulospalvelu
Lisätietoja Kaikille osallistumismitalli, kolmelle parhaalle kilpasarjoissa tavarapalkinnot. Hölkkäsarjassa arvontapalkinnot. Kaikkien kesken arvotaan 50e. Lapsille karkkikierros. M, M40,M50, M60, 7km. N, N40, N50, N60 7km. Hölkkäsarja 3/7 km. T/P 12, 14, 3km, T/P 8, 10 1,7km.

Tulokset 42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016

Tulokset 42. Pentin Olympialaiset Pylkönmäki 16.7.2016

 

käsiajat, ei eräjakoja

 

P15 300m

 

  1. Samu Tuominen PylkYr 48,4
  2. Hugo Schoug Ruotsi 53,7
  3. Aatu Sammalisto Tikkakoski 1.05,3

 

P15 keihäs

 

  1. Juho Järvinen KarstKi 60.11
  2. Heikki Marin PihtipTui 56.14
  3. Jonatan Kinnunen SaarijPu 35.06
  4. Eetu Marin PihtipTui 33.31

 

P15 Pituus, tuulimittaus

 

  1. Jonatan Kinnunen SaarijPu 565 (+1,6)
  2. Samu Tuominen PylkYr 472 (+1,5)
  3. Joona Tuominen PylkYr 460 (-0,9)
  4. Hugo Schoug Ruotsi 393 (+0,9)
  5. Aatu Sammalisto Tikkakoski 290 (-2,4)

 

P13 300m

 

  1. Francis Doumboya SaarijPu 54,3
  2. Joona Kokkonen Jyväskylä 60,0
  3. Kristian Moreno PylkYr 1.10,6

 

P13 Pituus, tuulimittaus

 

  1. Francis Doumboya SaarijPu 344 (+2,8)
  2. Kristian Moreno PylkYr 301 (+2,1)

 

P 13 Keihäs

 

  1. Matias Viikilä SaarijPu 26,88

 

P13 Korkeus

 

  1. Kristian Moreno PylkYr 110

 

P11 100m

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 15,2
  2. Otto Hautanen PylkYr 15,3
  3. Vilho Stenman UurUrh 15,9
  4. Juho Mikkonen SaarijPu 16,5
  5. Elias Saarinen ViPa 16,7
  6. Aksel Jakosuo Jyväskylä 16,8
  7. Miska Filppula Hämeenlinna 18,3
  8. Joni-Pekka Kallio Vammala 21,4

 

P11 Pituus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 430
  2. Otto Hautanen PylkYr 383
  3. Vilho Stenman UurUr 380
  4. Juho Mikkonen SaarijPu 356
  5. Matias Viikilä SaarijPu 353
  6. Viljami Salmelin Saarijärvi 337
  7. Aksel Jakosuo Jyväskylä 314
  8. Miska Filppula Hämeenlinna 303
  9. Elias Saarinen ViPa 294

 

P11 Korkeus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 140
  2. Juho Mikkonen SaarijPu 110
  3. Otto Hautanen PylkYr 100
  4. Oliver Hautanen Dallas Texas ei tulosta

 

P9 100m

 

  1. Mikael Behm Porvoo 17,3
  2. Oliver Hautanen Dallas Texas 17,4
  3. Aatu Silvonen SoiSi 17,5
  4. Joona Hänninen Vantaa 17,6
  5. Patrik Kinnunen SaarijPu 17,6
  6. Viljami Poikonen Jyväskylä 17,7
  7. Ramin Yousefi KaiplVi 17,8
  8. Frans Parhiala SaarijPu 18,6
  9. Leevi Olkkola ToholUr 19,2
  10. Topi Löytömäki PylkYr 19,4
  11. Hessu Alanen KarstKi 19,9
  12. Miro Lehtonen KarstKi 20,2
  13. Janne Kettunen PylkYr 20,6
  14. Remu Tuominen PylkYr 21,9

 

P9 Pituus

 

  1. Patrik Kinnunen SaarijPu 344
  2. Viljami Poikonen Jyväskylä 325
  3. Joona Hänninen Vantaa 321
  4. Aatu Silvonen SoiSi 301
  5. Frans Parhiala SaarijPu 291
  6. Oliver Hautanen Dallas Texas 280
  7. Timi Saariniemi KarstKi 274
  8. Joonatan Kinnunen PylkYr 274
  9. Leevi Olkkola ToholUr 267
  10. Miro Lehtonen KarstKi 265
  11. Hessu Alanen KarstKi 262
  12. Ramin Yousefi KaipolVi 261
  13. Onni Matilainen Palokka 257
  14. Marcel Kiminkinen Ruotsi 255
  15. Remu Tuominen PylkYr 246
  16. Topi Löytömäki PylkYr 226
  17. Ukko-Pekka Tuomainen Vantaa 225
  18. Reino Hautanen PylkYr 215
  19. Olli Ylitalo Palokka 98

 

P8 60m

 

  1. Onni Matilainen Palokka 11,1
  2. Oskari Katajamäki Alavus 11,2
  3. Ukko-Pekka Tuomainen Vantaa 11,6
  4. Toivo Saksala UurUrh 11,7
  5. Timi Saariniemi KarstKi 12,0
  6. Otto Lahti PylkYr 12,1
  7. Reino Hautanen PylkYr 12,4
  8. Marcel Kiminkinen Ruotsi 12,6
  9. Aatu Hakala Vaasa 13,0
  10. Leo Hilditch Espoo 13,1
  11. Olli Ylitalo Palokka 18,2

 

P7 60m

 

  1. Anton Lingren KarstKi 10,9
  2. Ramin Yousefi KaipVi 11,0
  3. Elias Liettya Jyväskylä 11,2
  4. Joonatan Kulmala PylkYr 11,2
  5. Samuel Salo Espoo 11,4
  6. Vertti Poikonen Jyväskylä 11,6
  7. Ropi Hämäläinen Vantaan Erä 12,3
  8. Viljami Kortelainen Palokka 12,5
  9. Markus Kaasalainen ViPa 12,9
  10. Antti Nyholm Kerava 12,9
  11. Hugo Joenpolvi Leppävesi 13,5

 

P6 60m

 

  1. Eetu Villman KarstKi 13,1
  2. Valtteri Valkola SaarijPu 13,2
  3. William Siminson Karstula 13,9
  4. Jimi Rautiainen Saarijärvi 14,0
  5. Aatu Päivärinta JKU 15,8
  6. Eemil Saxell Tukholma 16,4

 

P5 60m

 

  1. Luciano Hautanen Dallas Texas 14,3
  2. Niilo Matilainen Palokka 14,4
  3. Eetu Sivula Jyväskylä 14,5
  4. Enso Silvonen SoiSi 14,6
  5. Kaapo Sormunen Rajamäki 16,6
  6. Kimi Kemppainen PylkYr 18,1
  7. Jaakko Hautanen PylkYr 38,6

 

P4 40m

 

  1. Kero Hämäläinen Vantaan Erä 10,9
  2. Viljami Tuomainen Vantaa 11,0
  3. Peetu Jeskanen Uurainen 11,5
  4. Arttu Rantala KarstKi 11,6
  5. Marco Kallionsivu PylkYr 11,7
  6. Roope Moreno PylkYr 11,9
  7. Jesse Leppä Jyväskylä 12,3
  8. Eemi Päivärinta Jyväskylä 13,0
  9. Joa Kivistö Pylkönmäki 16,9
  10. Sakari Hilditch Espoo 20,7

 

P3 40m

 

  1. Matias Nyholm Kerava 13,2
  2. Verneri Viitanen PylkYr 14,4
  3. Roni Hänninen ToholUr 14,8
  4. Eeli Rantala Karstki 16,0
  5. Nooa Virtanen Helsinki 16,1
  6. Manu Jalasaho Jyväskylä 17,2
  7. Leevi Ahlgren PylkYr 18,7
  8. Rikhard Koivisto Uurainen 20,6
  9. Paavo Vihanninjoki Pylkönmäki 21,1
  10. Sakari Moreno PylkYr 24,3
  11. Leonard Virtanen Helsinki 35,4
  12. Niki Kemppainen PylkYr 1.04,0

 

 

T15 300m

 

  1. Johanna Kulmala PylkYr 49,9
  2. Aliina Lehtonen TampVoim 51,4
  3. Katri Mikkonen SaarijPu 57,9

 

T15 Korkeus

 

  1. Aliina Lehtonen TampVoim 135

 

T13 300m

 

  1. Jenni Kiminkinen PylkYr 47,9
  2. Kerttu Saksala UuraisUr 52,9
  3. Riikka Sorri PylkYr 54,7
  4. Emilia Malinen PylkYr 56,8
  5. Jonna Urpilainen Karstki 58,4
  6. Jenni Honkonen SaarijPu 58,7
  7. Sara Kaasalainen Vihtavuori 1.05,3

 

T13 Korkeus

 

  1. Riikka Sorri PylkYr 130
  2. Jenni Honkonen SaarijPu 125 (2:lla)
  3. Emilia Malinen PylkYr 125 (3:lla)
  4. Jonna Urpilainen KarstKi 115

 

T13 Pituus

 

  1. Jenni Kiminkinen PylkYr 419 (+0,7)
  2. Riikka Sorri PylkYr 402 (-1,3)
  3. Jenni Honkonen SaarijPu 369 (+1,3)
  4. Kerttu Saksala UurUrh 368 (+2,2)
  5. Emilia Malinen PylkYr 365 (+0,6)

 

T13 Keihäs

 

  1. Jenni Honkonen SaarijPu 19.94
  2. Emilia Malinen PylkYr 16.63
  3. Suvi Seppälä PylkYr 10.48

 

T11 100m

 

  1. Netta Kallio PylkYr 15,2
  2. Sofia Moreno PylkYr 15,9
  3. Sanni Salo Espoo 16,1
  4. Eevi Ylitalo Jkl 16,5Peppi Perkiö SaarijPu 16,5
  5. Nea Laine PylkYr 16,8
  6. Iisa Silvonen SoiSi 16,9
  7. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 17,2
  8. Jutta Urpilainen KarstKi 17,3
  9. Peppi Alapiha Karstki 17,7
  10. Anna Korpela Jkl 17,9
  11. Marjaana Malinen PylkYr 18,6

 

T11 Pituus

 

  1. Netta Kallio PylkYr 395
  2. Sofia Moreno PylkYr 380
  3. Iida Sironen PylkYr 350
  4. Eevi Ylitalo Jkl 347
  5. Peppi Perkiö SaarijPu 346
  6. Julia Kiminkinen PylkYr 326
  7. Nea Laine PylkYr 324
  8. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 320
  9. Marjaana Malinen PylkYr 314
  10. Peppi Alapiha KarstKi 296

 

 

 

T11 Korkeus

 

  1. Nea Laine PylkYr 110
  2. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 107
  3. Jutta Urpilainen KarstKi 100 (1:llä)
  4. Peppi Alapiha KarstKi 100 (2:lla)

 

T9 100m

 

  1. Iida Sironen PylkYr 16,6
  2. Julia Kiminkinen PylkYr 17,8
  3. Senni Haapakoski SaarijP u 17,9
  4. Neela Kuokkanen JKU 18,5
  5. Taru Kaasalainen Vihtavuori 18,9

 

T9 Korkeus

 

  1. Iida Sironen PylkYr 105
  2. Aino-Maria Valkola SaarijPu 90 (al.kor 75)
  3. Meea Oikari KarstKi 90 (al.kor 70)
  4. Julia Kiminkinen PylkYr 90 (3:lla)
  5. Senni Haapakoski SaarijPu 85
  6. Vilma Järvinen KarstKi 75 (1:lla)
  7. Lilli Alapiha KarstKi 75 (2:lla)

 

T 8 60m

 

  1. Aino-Maria Valkola SaarijPu 10,4
  2. Helmiina Malinen Uurainen 11,3
  3. Meea Oikari KarstKi 11,4
  4. Olivia Lehtonen Raholan Pyrk 11,5
  5. Lilli Alapiha KarstKi 11,6
  6. Sofia Valkeejärvi Jkl 11,7
  7. Vilma Hautanen PylkYr 12,0
  8. Vilma Järvinen Karstki 12,2
  9. Lilja Löytömäki PylkYr 12,5
  10. Siiri Mäkinen Hämeenlinna 12,8

 

T7 60m

 

  1. Elsi Leppä Jyväskylä 12,3
  2. Lumi Salovaara Kirkkonummi 12,5
  3. Sara Haapakoski SaarijPu 12,6
  4. Pihla Saxell Tukholma 12,9
  5. Hilma Tamminen Äänekoski 13,1Savanna Mäkinen Kalif.USA 13,1
  6. Vilja Sormunen Rajamäki 13,4
  7. Emmi Hautanen PylkYr 14,4
  8. Edith Ylisaari Helsinki 17,1

 

 

 

T6 60m

 

  1. Peppi Kärkkäinen SaarijPu 13,0
  2. Sinni Kärkkäinen SaarijPu 13,1
  3. Tinja Saariniemi KarstKi 13,2
  4. Neelia Oikari KarstKi 13,9
  5. Elisa Hilditch Espoo 15,1
  6. Kiia Askinen KarstKi 16,6
  7. Aada Lahti Mahlu 19,1

 

T5 60m

 

  1. Kati Paananen Jyväskylä 13,2
  2. Lilja Hautakangas JKU 13,3
  3. Veera Viitanen PylkYr 15,8
  4. Aino Mäkinen Hämeenlinna 15,9
  5. Katriina Katajamäki Alavus 16,6

 

T4 40m

 

  1. Säde Lingren KarstKi 10,2
  2. Sofia Rautiainen Saarijärvi 11,0
  3. Aino Lehtonen Jyväskylä 11,4
  4. Rebekka Koivisto Uurainen 11,5
  5. Elisabeth Siminson Karstula 11,8
  6. Selma Tamminen Äänekoski 12,1
  7. Milja Ahlgren PylkYr 12,3
  8. Miisa Kärkkäinen Saarijärvi 13,6
  9. Aino Eetula Seinäjoki 14,2
  10. Vilma Länkinen Pylkönmäki 17,9
  11. Tinja Vihanninjoki Pylkönmäki 23,0

 

T3 40m

 

  1. Vilma Kortelainen Palokka 15,5
  2. Julia Kivistö PylkYr 20,8
  3. Amelia Kuisma Mikkeli 27,0
  4. Emilia Saariniemi Karstula 29,9
  5. Vanessa Pekkanen Jyväskylä 30,0
  6. Venla Jalasaho Jkl 39,7
  7. Eeva Lehtonen Jyväskylä 1.02,7
  8. Jade Lehtonen Ähtäri 1.05,2
  9. Linnea Peltonen Hämeenlinna 1.15,6

 

Äidit 300m

 

  1. Veronica Ivanova Venäjä 57,0
  2. Satu Nyberg-Shoug Ruotsi 1.00,8
  3. Kristina Petrova Venäjä 1.13,5

 

42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016 saappaanheiton tulokset

 

Miehet (miesten saapas nro 43)

 

  1. Antti Ruusuvirta KivKiv 55.60
  2. Miika Pekkala KivKiv 44.16
  3. Toni Hyökyvaara Yrittävä 39.52
  4. Antti Rantala Kiva 36.38
  5. Jyri Lehtonen Yrittävä 36.24
  6. Pyry Nissinen Muurame 30.90
  7. Francis Zaninger Ranska 30.25
  8. Tuomo Toivanen Kiva 25.59
  9. Sami Ylisaari Helsinki 22.05

 

Naiset (miesten saapas nro43)

 

  1. Katja Honkonen Yrittävä 22.04
  2. Kaisa-Leena Juvonen Vantaa 20.73
  3. Satu Honkonen Kiva 20.35
  4. Satu Nyberg-Shoug Ruotsi 19.93
  5. Sanna Hautanen Yrittävä 18.59
  6. Eveliina Lehtonen Rahola 16.15
  7. Anja Filppula Hattula 12.13
  8. Karoliina Alapiha Yrittävä 11.85
  9. Saara Juvonen Helsinki 9.92
  10. Edit Ylisaari Helsinki 3.34
  11. Aino Päivärinta Jyväskylä 2.58

 

 

 

Löytövaatteita/tavaroita Pentin Olympialaiset

Löytövaatteita 16.7

Vaatteet ja IvanaHelsinki sateenvarjo löytyvät Pylkönmäen Urheilukentältä ilmoittautumiskopista.

42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016 klo 11.30

Lisätietoa: http://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=16784

kilpailu42. Pentin Olympialaiset
la 16.07. Saarijärvi / Pylkönmäki, Pylkönmäen Urheilukenttä
Järjestävä seura Pylkönmäen Yrittävä
Www http://www.pylkonmaenyrittava.fi
Sarjat/Lajit 16.07. klo 12:00 alkaen:
P15: 300m, pituus, keihäs
T15: 300m, korkeus, keihäs
P13: 300m, korkeus, pituus, keihäs
T13: 300m, korkeus, pituus, keihäs
P11: 100m, korkeus, pituus
T11: 100m, korkeus, pituus
P9: 100m, pituus
T9: 100m, korkeus
Lajien lisätiedot
Ilmoittautuminen 16.07.2016 mennessä
Lisätiedot: 5e/laji,Ilmoittautuminen kilpailupaikalla 11.30 mennessä
Ilmoittautumismaksut Ei annettu.
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Juhani Kiminkinen
Sähköpostiosoite: juhani.kiminkinen@pp.nic.fi
Puhelin: 0400 766115
Tulospalvelu
Lisätietoja T/P 3, 4 40m, T/P 5,6,7,8 60m, äidit/isät 300m, N/M saapas

Viispiikkinen Cup 7.7.2016 tulokset

Viispiikkinen Cup Pylkönmäki/Saarijärvi 7.7.2016

 

Ei eräjakoja, käsiajat, ei tuulilukemia

 

P15 Keihäs

 

  1. Juho Järvinen KarstKi 53,68

 

P13 300m

 

  1. Pate Piamphrom PylkYr 1.02,1
  2. Kristian Moreno PylkYr 1.08,0

 

P13 Keihäs

 

  1. Toivo Laitinen KarstKi 34.56
  2. Tuukka Toropainen SuolUr 25.58
  3. Pate Piamphrom PylkYr 16.44
  4. Kristian Moreno PylkYr 6.68

 

P11 300m

 

  1. Otto Hautanen PylkYr 54,9
  2. Juho Mikkonen Sapu 56,8
  3. Santtu Kynnäs Sapu 1.02,6
  4. Matias Viikilä Sapu 1.06,8

 

P11 Keihäs

 

  1. Matias Viikilä Sapu 26.62
  2. Otto Hautanen PylkYr 23.48
  3. Santtu Kynnäs Sapu 19.80
  4. Juho Mikkonen Sapu 16.72

 

P9 100m

 

  1. Eero Taavila Asikkala 17,9
  2. Onni Laitinen KarstKi 18,8
  3. Topi Löytömäki PylkYr 19,8
  4. Otto Lahti PylkYr 19,9

 

P9 Pituus

 

  1. Onni Laitinen KarstKi 277
  2. Topi Löytömäki PylkYr 240

 

P7 100m

 

  1. Jonatan Kulmala PylkYr 19,2
  2. Elias Oittinen Sapu 19,4
  3. Eetu Vilman KarsKi 20,5
  4. Martti Liimatainen Sapu 21,2
  5. Valtteri Valkola Sapu 22,3
  6. William Siminson KarstKi 24,7
  7. Antti Leppänen Sapu 29,5

 

P7 Pituus

 

  1. Joonatan Kulmala PylkyR 272
  2. Elias Oittinen Sapu 249
  3. Martti Liimatainen Sapu 229
  4. Eetu Vilman KarstKi 225
  5. Valtteri Valkola Sapu 213
  6. Antti Leppänen Sapu 197
  7. William Siminson KarstKi 161

 

P5 40m

 

  1. Anreas Oittinen Sapu 9,9
  2. Joas Oittinen Sapu 15,0

 

P5 Pituus

 

  1. Joas Oittinen Sapu 165
  2. Anreas Oittinen Sapu 68

 

T15 300m

 

  1. Katri Mikkonen Sapu 2.27,4

 

T 15 Kuula

 

  1. Katri Mikkonen Sapu 8,48

 

T13 300m

 

  1. Jenni Kiminkinen PylkYr 48,5
  2. Helmiina Kynnäs Sapu 51,8
  3. Riikka Sorri PylkYr 55,1
  4. Veera Jokinen KarstKi 55,2
  5. Emilia Malinen PylkYr 55,6
  6. Jenni Honkonen Sapu 57,6
  7. Aada Honkonen KarstKi 58,7
  8. Jonna Urpilainen KarstKi 59,0
  9. Susanne Jukkala KarstKi 1.02,9

 

T13 Korkeus

 

1.Helmiina Kynnäs Sapu 130

Riikka Sorri PylkYr 130

3. Jenni Honkonen Sapu 125

4. Emilia Malinen PylkYr 120

5. Jonna Urpilainen KarsKi 120 (2.)

6. Veera Jokinen KarstKi 115

7. Aada Honkonen KarstKi 110

8. Susanne Jukkala KarstKi 95

 

T11 300m

 

  1. Sofia Moreno PylkYr 55,7
  2. Netta Kallio PylkYr 58,6
  3. Jutta Urpilainen KarsKi 1.00,1
  4. Vilma-Riina Valkola Sapu 1.00,7
  5. Nea Laine PylkYr 1.02,3
  6. Anni Honkonen KarstKi 1.04,3
  7. Helka Taavila Asikkala 1.04,8

 

T11 Korkeus

 

  1. Jutta Urpilainen KarstKi 110
  2. Nea Laine PylkYr 110 (2.)
  3. Vilma-Riina Valkola Sapu 105
  4. Sofia Moreno PylkYr 95

 

T9 100m

 

  1. Iida Sironen PylkYr 17,0
  2. Julia Kiminkinen PylkYr 17,7
  3. Senni Haapakoski Sapu 17,8
  4. Aino-Maria Valkola Sapu 17,9
  5. Meea Oikari KarstKi 18,9
  6. Mianna Liimatainen Sapu 20,1
  7. Vilma Järvinen KarstKi 20,6
  8. Lilja Löytömäki PylkYr 21,3
  9. Annika Leppänen Sapu 22,0
  10. Hilda Viikilä Sapu 22,2

 

T9 Pituus

 

  1. Iida Sironen PylkYr 356
  2. Senni Haapakoski Sapu 320
  3. Julia Kiminkinen PylkYr 313
  4. Aino-Maria Valkola Sapu 304
  5. Meea Oikari KarstKi 286
  6. Miann Liimatainen Sapu 277
  7. Vilma Järvinen KarsKi 263
  8. Lilja Löytömäki PylkYr 242
  9. Hilda Viikilä Sapu 217
  10. Annika Leppänen Sapu 212

 

T7 100m

 

  1. Sara Haapakoski Sapu 21,3
  2. Lotta-Stella Turpeinen KarstKi 22,5
  3. Neelia Oikari KarstKi 25,5

 

T7 Pituus

 

  1. Sara Haapakoski Sapu 238
  2. Lotta-Stella Turpeinen Karstki 185
  3. Neelia Oikari Karstki 144

 

T5 40m

 

  1. Kiia Askinen Karstki 11,1

 

T5 pituus

 

  1. Kiia Askinen KarstKi 129

 

 

KLL:n maastot 11.5.2016

Keskiviikkona 11.5.2016 Pylkönmäen koulukeskuksessa KLL:n maastokilpailut

lähtölista päivitetty la 27.2.2016 klo 22.09

lähtölista 66. Pylkön Hiihdot

(160) Kansalliset 66. Pylkön Hiihdot su 28.2.2016 (P)
Pojat 10 vuotta 3 km P
3 10.01.30 40221218 Konsta Peltola Keuruun Kisailijat
4 10.02.00 40200259 Antto-Ville Heinonen Keuruun Kisailijat
Tytöt 10 vuotta 3 km P
7 10.03.30 40337266 Kaisa Koivisto KaipolanVire
8 10.04.00 40278671 Inka Toikkanen Rautalammin Urheilijat
9 10.04.30 Sofia Moreno Pylkönmäen Yrittävä
10 10.05.00 40336871 Minttu Salonen KaipolanVire
Pojat 12 vuotta 5 km P
13 10.06.30 40158050 Tuomas Peltola Keuruun Kisailijat
14 10.07.00 40218308 Vilho Stenman Uuraisten Urheilijat
Tytöt 12 vuotta 5 km P
17 10.08.30 40222077 Siiri Yijälä KaipolanVire
18 10.09.00 40212465 Lotta Salonen KaipolanVire
Pojat 13 vuotta 5 km P
21 10.10.30 33859419 Lauri Pulkkinen Huhtasuon Hiihto 2000
22 10.11.00 33607331 Tatu Kyrönlahti Laukaan Urheilijat
23 10.11.30 33252430 Markus Saarinen Huhtasuon Hiihto 2000
Tytöt 13 vuotta 5 km P
26 10.13.00 33288705 Maria Yijälä KaipolanVire
27 10.13.30 33791179 Siiri Rasimus Huhtasuon Hiihto 2000
28 10.14.00 40065674 Varpu-Maria Heinonen Keuruun Kisailijat
29 10.14.30 40271760 Hanna Koivsto KaipolanVire
30 10.15.00 34551127 Iina Koskela Haapaveden Urheilijat
31 10.15.30 40138518 Iiris Helander Keuruun Kisailijat
Pojat 14 vuotta 7,5 km P
34 10.17.00 32712052 Atte Mäkelä Seinäjoen Hiihtoseura
35 10.17.30 40276188 Lauri Ström Laukaan Urheilijat
36 10.18.00 33798512 Antti Rolig Huhtasuon Hiihto 2000
Tytöt 14 vuotta 7,5 km P
39 10.19.30 40147801 Elena Konstari KaipolanVire
40 10.20.00 34483583 Sara Leppäsalmi Multian Jyske
41 10.20.30 40085952 Peppi Salonen KaipolanVire
Pojat 15 vuotta 7,5 km P
44 10.22.00 32445675 Eemil Helander Keuruun Kisailijat
45 10.22.30 40126801 Sakari Hynynen Huhtasuon Hiihto 2000
46 10.23.00 30836189 Samuli Peltola Keuruun Kisailijat
Tytöt 15 vuotta 7,5 km P
47 10.23.30 40140167 Nea Inola Pihtiputaan Tuisku
48 10.24.00 40059874 Emilia Silkkola Rautalammin Urheilijat
49 10.24.30 33240902 Aino Veijalainen Huhtasuon Hiihto 2000
Pojat 16 vuotta 10 km P
52 10.26.00 40278673 Saku Toikkanen Rautalammin Urheilijat
53 10.26.30 29984385 Tomi Kyrönlahti Laukaan Urheilijat
54 10.27.00 30817975 Arttu Kaario Huhtasuon Hiihto 2000
55 10.27.30 31846631 Patrik Siekkinen Laukaan Urheilijat
56 10.28.00 31088127 Alexander Kansa Närpes Kraft Skidförening
Tytöt 16 vuotta 10 km P
61 10.30.30 40094302 Marika Aho Huhtasuon Hiihto 2000
Miehet 50 vuotta 50 km P
64 10.32.00 27473610 Kimmo Kouru Rasti-Lukko
Miehet 35 vuotta 50 km P
67 10.33.30 27474046 Jarkko Kauppinen Iisalmen Visa
Miehet 50 km P
71 10.35.30 26389446 Miikka Kinnunen Pyhäjärven Pohti
72 10.36.00 27544581 Jarmo Rissanen Oulun Hiihtoseura
73 10.36.30 22187998 Topi Kuorelahti Äänekosken Huima
74 10.37.00 26301602 Henri Jelonen Jämsänkosken Ilves
75 10.37.30 27469491 Mikko Kuusela Vantaan Hiihtoseura
76 10.38.00 23895360 Veli-Matti Räsänen Jämsänkosken Ilves
Naiset 20 km P
79 10.39.30 29434518 Emmi Floor Huhtasuon Hiihto 2000
80 10.40.00 31081661 Tiia Niemelä Keuruun Kisailijat
81 10.40.30 32152395 Heidi Lindfors Vaasan Hiihtäjät
82 10.41.00 22987198 Jenni Raivio Vieremän Koitto
83 10.41.30 29000476 Ida Meriläinen Huhtasuon Hiihto 2000
84 10.42.00 27478521 Titta Kuorelahti Äänekosken Huima
85 10.42.30 25925380 Eeva Ahervo Vantaan Hiihtoseura
86 10.43.00 31806150 Emma Hämäläinen Huhtasuon Hiihto 2000
87 10.43.30 28402949 Emilia Myllykoski Noormarkun Nopsa
88 10.44.00 27547326 Riikkaliisa Räsänen Jämin Jänne
Naiset 35 vuotta 20 km P
91 10.45.30 27601356 Katri Munukka Huhtasuon Hiihto 2000
92 10.46.00 27549984 Tuula Rasimus Huhtasuon Hiihto 2000
Miehet 20 vuotta 30 km P
94 10.47.00 24235880 Jonatan Lindqvist If Minken
95 10.47.30 31160883 Kalle Määttä Oulun Hiihtoseura
Miehet 18 vuotta 30 km P
98 10.49.00 40140164 Inkki Inola Pihtiputaan Tuisku
99 10.49.30 34520475 Ravinder Kohtaniemi Ykspihlajan Reima
Miehet 55 vuotta 30 km P
100 10.50.00 40067152 Juhani Välimäki Karstulan Kiva
101 10.50.30 27537394 Keijo Poikonen Jämsänkosken Ilves
102 10.51.00 27531248 Leo Pokolainen Koiviston Kipinä
Naiset 20 vuotta 15 km P
105 10.52.30 28980076 Sanna-Mari Purola Järviseudun Hiihtoseura
106 10.53.00 30983142 Niina Kauppinen Huhtasuon Hiihto 2000
Naiset 18 vuotta 15 km P
109 10.54.30 31523831 Tanja Heinjoki Huhtasuon Hiihto 2000
110 10.55.00 31876397 Ronja Linna Huhtasuon Hiihto 2000
111 10.55.30 30017487 Tessa Kuorelahti Äänekosken Huima
112 10.56.00 30984730 Satu Kauppinen Huhtasuon Hiihto 2000