Archive for the ‘Uutiset’ Category

67. Kansalliset Pylkön Hiihdot 4.3. 2018

4.3.2018 132 67. Kansalliset Pylkön Hiihdot  /  Saarijärvi
V
MYL V 15 km, NYL V 10 km, M10 V 2 km, N10 V 2 km, M12 V 3 km, N12 V 3 km, M14 V 3 km, N14 V 3 km, M16 V 5 km, N16 V 5 km, M18 V 10 km, N18 V 5 km, M20 V 10 km, N20 V 10 km, M35 V 15 km, N35 V 10 km, M50 V 15 km, M55 V 15 km
Käytössä olevat ladut: 2 km, 3 km ja 5 km.
klo 11.00
Ilmoittautumiset sähköpostilla lisenssinumeroineen 2.3. klo 18 mennessä: pylkonhiihdot@gmail.com
osallistumismaksut: sarjat 10-16: 8€. sarjat 18-55: 15€
FI14 5376 0940 0035 07 Pylkönmäen Yrittävä hiihtojaosto
Määräaikaan mennessä perjantaina klo 18
ilmoittautui 110 hiihtäjää.
Pj Pentti “Särkkä” Särkioja varmisti, että palkintojen yhteisarvo tänäkin vuonna “useamman tuhannen euroa”.
Kiitos avokätisille ja pitkäaikaisille sponsoreille!
Palkinnot pidetään kuitenkin salassa kisoihin asti…
Lähtölista tulee Yrittävän nettisivuille lauantai-iltana, kun kisatoimisto ja ajanottojärjestelmä on saatu kuntoon.

Pylkönmäen koulukeskus

Rahikaisentie 5, 43440 Pylkönmäki
Pylkönmäen Yrittävä, Juha Länkinen
puhelin: 0405689152

www.pylkonmaenyrittava.fi

 

Pylkön Hiihtojen osallistujat

22187998
Topi Kuorelahti MYL
Äänekosken Huima
27478521
Titta Kuorelahti NYL
Äänekosken Huima
40401426
Alma Syrjä N10
Kinnulan Kinuski Team
40215551
Tatu Syrjä M12
Kinnulan Kinuski Team
40136152
Viivi Syrjä N16
Kinnulan Kinuski Team
40411804
Aleksi Jalasaho M10
Äänekosken Huima
33240921
Aino Veijalainen N18
Kontiolahden Urheilijat
26127912
Heini Hokkanen NYL
Kainuun Hiihtoseura
27531947
Anna Pitkänen NYL
Punkalaitumen Kunto
31861823
Sara Niittyviita N18
Kouvolan hiihtoseura
3185854
Anne Penttilä NYL
Vehkalahden Veikot
27158618
Marie Sippus N10
Vörä IF
27436123
Jari Holm M35
Viitasaaren Viesti
40156016
Johanna Holm N35
Viitasaaren Viesti
40139972
Lottaliina Holm N12
Viitasaaren Viesti
32304004
Peppiina Holm N18
Viitasaaren Viesti
25001592
Jussi Pesonen MYL
Kuusamon Erä-Veikot
32004032
Ellinlor Sundqist NYL
IF Mikken
31344722
Benjamin Sundqist MYL
IF Mikken
31078454
Sandra Jordman N20
One Way Pro Team
3185709
Elisa Parkkinen N20 1998 Pyhäjärven Pohti
40252842
Riina Hakala N18
Kuoreveden Kärki
29632611
Joonas Leppä M18
Kuoreveden Kärki
27474745
Henri Kaukanen MYL
Kuoreveden Kärki
40059874
Emilia Silkkola N18
Rautalammin Urheilijat
33266455
Olli Laitinen M18
Rautalammin Urheilijat
40343181
Viola Jokiaho N10
Ähtu
28566966
Karri Hakala MYL
Ilmajoen Kisailijat
32260229
Emma Hirvonen N20
Kangasniemen Kalske
24870397
Piritta Määttä NYL
Kuusamon Erä-Veikot
29476974
Krista Vohlakari NYL
Kuusamon Erä-Veikot
34396049
Emilia Sillantaus N18
Vantaan Hiihtoseura
31030298
Teemu Sillantaus MYL
Vantaan Hiihtoseura
27473610
Kimmo Kouru M55
Rasti-Lukko
40198954
Meeri Kauppi N12
Kyrön Voima
40143100
Niilo Kauppi M14
Kyrön Voima
32944956
Kalle Kauppi M16
Kyrön Voima
28402949
Emilia Myllykoski NYL
Noormarkun Nopsa
27480328
Anni Kaipainen NYL
Juvan Urheilijat
31128647
Tiia Kauppinen N20
Juvan Urheilijat
27439340
Anne Hyytiäinen N35
Saarijärven Pullistus
22159049
Jari Kuhno M50
Saarijärven Pullistus
27499432
Sami Lähdemäki MYL
Saarijärven Pullistus
40551140
Kati Vertanen N16
Saarijärven Pullistus
32445675
Eemil Helander M18
Keuruun Kisailijat
40138518
Iiris Helander N16
Keuruun Kisailijat
40460104
Erkka-Voitto Heinonen M10
Keuruun Kisailijat
40200259
Antto-Ville Heinonen M12
Keuruun Kisailijat
40081590
Aki Pennanen M14
Kiuruveden Urheilijat
30991095
Jessika Rolig NYL
Enon Kisa-Pojat
28014939
Anni Ahonen NYL
Imatran Urheilijat
40141959
Reetta Silvasti N20
Puijon Hiihtoseura
30303010
Verneri Poikonen MYL
Äänekosken Huima
31240978
Joona Mäkelä M20
Vetelin Urheilijat
27505119
Jari Mäkelä M55
Vetelin Urheilijat
26762131
Silja Tarvonen NYL
Kangasniemen Kalske
40282464
Jenna Ravolainen N12
Kangasniemen Kalske
40143205
Siiri Suomi N12
Kangasniemen Kalske
40282468
Jesse Ravolainen M10
Kangasniemen Kalske
60168680
Taru Kautto N10
Äänekosken Huima
27601217
Aki Järvelä MYL
Iso-Mustajärven Urheilijat
32152395
Heidi Lindfors NYL
Vaasan hiihtäjät
34492875
Emmi Hakomäki N20
Tampereen Pyrintö
32046825
Krista Laitinen N20
Tampereen Pyrintö
30195147
Eero Aittolampi MYL
OHS
40230996
Eemil Salonen M16
Kuoreveden Kärki
29984385
Tomi Kyrönlahti MYL
Jämsänkosken Ilves
26183464
Janne Häkkinen MYL
Jämsänkosken Ilves
30817975
Arttu Kaario MYL
Jämsänkosken Ilves
34100248
Markus Malmberg MYL
Jämsänkosken Ilves
40465181
Aapo Kuronen M12
Jämsänkosken Ilves
31846631
Patrik Siekkinen M18
Jämsänkosken Ilves
27547326
Riikka-Liisa Räsänen NYL
Jämin Jänne
33840693
Tomi Santasalo M20
Jämin Jänne
29044746
Roosa-Maria Niemi N20
Jämin Jänne
27464218
Markku Mäkelä M55
Virtain Urheilijat
27537284
Eerik Puranen MYL
Saarijärven Pullistus
40286488
Alva Svenlin N12
IF Åsarna
31333623
Emelie Svenlin N20
IF Åsarna
29416798
Fanny Storvall NYL
IF Åsarna
27471379
Maarit Korpi NYL
IF Åsarna
23327184
Eeric Storvall MYL
IF Åsarna
40390778
August Högnabba MYL
IF Åsarna
26764786
Stefan Storvall M55
IF Åsarna
30560442
Tuuli Liukkonen N18
Joutsan Pommi
27546068
Marja-Terttu Repo NYL
Lahden Hiihtoseura
60163992
Vilho Hietala M10
Ski Jyväskylä
22987198
Jenni Raivio NYL
Ski Jyväskylä
29000476
Ida Meriläinen NYL
Ski Jyväskylä
31876397
Ronja Linna N20
Ski Jyväskylä
31942483
Maiju Kovanen N20
Ski Jyväskylä
26607461
Maria Mikkonen NYL
Ski Jyväskylä
40356615
Kalle Tossavainen M12
Ski Jyväskylä
40126804
Siiri Tossavainen N14
Ski Jyväskylä
27438354
Toni Huuskonen MYL
Ski Jyväskylä
27474046
Jarkko Kauppinen M50
Ski Jyväskylä
40094302
Marika Aho N18
Ski Jyväskylä
40126801
Sakari Hynynen M18
Ski Jyväskylä
21715730
Jani Hämäläinen MYL
Ski Jyväskylä
31866310
Emmi Rajala NYL
Tampereen Pyrintö
30855788
Anni-Sofia Ankkuri N18
Seinäjoen Hiihtoseura
32313406
Arsi Ruuskanen M20
Siilijärven Hiihtoseura
29025600
Elmeri Voutilainen M18
Siilijärven Hiihtoseura
3181236
Anton Damlin M20
IF Femman
40266846
Iiris Kuorinki N12
Äänekosken Huima
27537284
Eerik Puranen MYL
Saarijärven Pullistus
27530058
Lasse Paakkonen MYL
Pyhäjärven Pohti
40209755
Topias Vuorela M12
Ylistaron Kilpa-Veljet
31983730
Aliina Vuorela N18
Ylistaron Kilpa-Veljet
31013859
Johannes Vuorela M18
Ylistaron Kilpa-Veljet

Pylkön hiihdot – Latukartta ja profiili

Katso latukartta tästä linkistä.

Katso latuprofiili tästä linkistä.

 

 

 

67. Pylkön Hiihdot peruttu

Huonon lumitilanteen vuoksi 5.3. pidettäviksi suunnitellut Pylkön Hiihdon on peruttu.

Torstain 23.2. Iltahiihtojen osalta kilometrin latua koitetaan saada hiihdettävään kuntoon viikonloppuna.

Yrittävän nuoret urheilijat 2017

Yrittävän Piirimestaruusmitalisteja vuosimallia 2017

Lenkkikirkko sunnuntaina 21.8.2016 klo 19. Kahvit seurakuntatalolla

25. Sakun Hölkkä lauantaina 10.9.2016 klo 15.00

Ilmoittautuminen klo 14.30 paikanpäällä!

Sakun Hölkkä
la 10.09. Saarijärvi / Pylkönmäki, Pylkönmäen Urheilukenttä
Järjestävä seura Pylkönmäen Yrittävä
Www http://www.pylkonmaenyrittava.fi
Sarjat/Lajit
Lajien lisätiedot
Ilmoittautuminen Lisätiedot: kilpasarjat 10e, hölkkäsarja 5e, T/P 5e, ilmoittautuminen paikanpäällä 14.30 mennessä.
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Juhani Kiminkinen
Sähköpostiosoite: juhani.kiminkinen@pp.nic.fi
Puhelin: 0400 766115
Tulospalvelu
Lisätietoja Kaikille osallistumismitalli, kolmelle parhaalle kilpasarjoissa tavarapalkinnot. Hölkkäsarjassa arvontapalkinnot. Kaikkien kesken arvotaan 50e. Lapsille karkkikierros. M, M40,M50, M60, 7km. N, N40, N50, N60 7km. Hölkkäsarja 3/7 km. T/P 12, 14, 3km, T/P 8, 10 1,7km.

Tulokset 42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016

Tulokset 42. Pentin Olympialaiset Pylkönmäki 16.7.2016

 

käsiajat, ei eräjakoja

 

P15 300m

 

  1. Samu Tuominen PylkYr 48,4
  2. Hugo Schoug Ruotsi 53,7
  3. Aatu Sammalisto Tikkakoski 1.05,3

 

P15 keihäs

 

  1. Juho Järvinen KarstKi 60.11
  2. Heikki Marin PihtipTui 56.14
  3. Jonatan Kinnunen SaarijPu 35.06
  4. Eetu Marin PihtipTui 33.31

 

P15 Pituus, tuulimittaus

 

  1. Jonatan Kinnunen SaarijPu 565 (+1,6)
  2. Samu Tuominen PylkYr 472 (+1,5)
  3. Joona Tuominen PylkYr 460 (-0,9)
  4. Hugo Schoug Ruotsi 393 (+0,9)
  5. Aatu Sammalisto Tikkakoski 290 (-2,4)

 

P13 300m

 

  1. Francis Doumboya SaarijPu 54,3
  2. Joona Kokkonen Jyväskylä 60,0
  3. Kristian Moreno PylkYr 1.10,6

 

P13 Pituus, tuulimittaus

 

  1. Francis Doumboya SaarijPu 344 (+2,8)
  2. Kristian Moreno PylkYr 301 (+2,1)

 

P 13 Keihäs

 

  1. Matias Viikilä SaarijPu 26,88

 

P13 Korkeus

 

  1. Kristian Moreno PylkYr 110

 

P11 100m

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 15,2
  2. Otto Hautanen PylkYr 15,3
  3. Vilho Stenman UurUrh 15,9
  4. Juho Mikkonen SaarijPu 16,5
  5. Elias Saarinen ViPa 16,7
  6. Aksel Jakosuo Jyväskylä 16,8
  7. Miska Filppula Hämeenlinna 18,3
  8. Joni-Pekka Kallio Vammala 21,4

 

P11 Pituus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 430
  2. Otto Hautanen PylkYr 383
  3. Vilho Stenman UurUr 380
  4. Juho Mikkonen SaarijPu 356
  5. Matias Viikilä SaarijPu 353
  6. Viljami Salmelin Saarijärvi 337
  7. Aksel Jakosuo Jyväskylä 314
  8. Miska Filppula Hämeenlinna 303
  9. Elias Saarinen ViPa 294

 

P11 Korkeus

 

  1. Roni Muhonen KarstKi 140
  2. Juho Mikkonen SaarijPu 110
  3. Otto Hautanen PylkYr 100
  4. Oliver Hautanen Dallas Texas ei tulosta

 

P9 100m

 

  1. Mikael Behm Porvoo 17,3
  2. Oliver Hautanen Dallas Texas 17,4
  3. Aatu Silvonen SoiSi 17,5
  4. Joona Hänninen Vantaa 17,6
  5. Patrik Kinnunen SaarijPu 17,6
  6. Viljami Poikonen Jyväskylä 17,7
  7. Ramin Yousefi KaiplVi 17,8
  8. Frans Parhiala SaarijPu 18,6
  9. Leevi Olkkola ToholUr 19,2
  10. Topi Löytömäki PylkYr 19,4
  11. Hessu Alanen KarstKi 19,9
  12. Miro Lehtonen KarstKi 20,2
  13. Janne Kettunen PylkYr 20,6
  14. Remu Tuominen PylkYr 21,9

 

P9 Pituus

 

  1. Patrik Kinnunen SaarijPu 344
  2. Viljami Poikonen Jyväskylä 325
  3. Joona Hänninen Vantaa 321
  4. Aatu Silvonen SoiSi 301
  5. Frans Parhiala SaarijPu 291
  6. Oliver Hautanen Dallas Texas 280
  7. Timi Saariniemi KarstKi 274
  8. Joonatan Kinnunen PylkYr 274
  9. Leevi Olkkola ToholUr 267
  10. Miro Lehtonen KarstKi 265
  11. Hessu Alanen KarstKi 262
  12. Ramin Yousefi KaipolVi 261
  13. Onni Matilainen Palokka 257
  14. Marcel Kiminkinen Ruotsi 255
  15. Remu Tuominen PylkYr 246
  16. Topi Löytömäki PylkYr 226
  17. Ukko-Pekka Tuomainen Vantaa 225
  18. Reino Hautanen PylkYr 215
  19. Olli Ylitalo Palokka 98

 

P8 60m

 

  1. Onni Matilainen Palokka 11,1
  2. Oskari Katajamäki Alavus 11,2
  3. Ukko-Pekka Tuomainen Vantaa 11,6
  4. Toivo Saksala UurUrh 11,7
  5. Timi Saariniemi KarstKi 12,0
  6. Otto Lahti PylkYr 12,1
  7. Reino Hautanen PylkYr 12,4
  8. Marcel Kiminkinen Ruotsi 12,6
  9. Aatu Hakala Vaasa 13,0
  10. Leo Hilditch Espoo 13,1
  11. Olli Ylitalo Palokka 18,2

 

P7 60m

 

  1. Anton Lingren KarstKi 10,9
  2. Ramin Yousefi KaipVi 11,0
  3. Elias Liettya Jyväskylä 11,2
  4. Joonatan Kulmala PylkYr 11,2
  5. Samuel Salo Espoo 11,4
  6. Vertti Poikonen Jyväskylä 11,6
  7. Ropi Hämäläinen Vantaan Erä 12,3
  8. Viljami Kortelainen Palokka 12,5
  9. Markus Kaasalainen ViPa 12,9
  10. Antti Nyholm Kerava 12,9
  11. Hugo Joenpolvi Leppävesi 13,5

 

P6 60m

 

  1. Eetu Villman KarstKi 13,1
  2. Valtteri Valkola SaarijPu 13,2
  3. William Siminson Karstula 13,9
  4. Jimi Rautiainen Saarijärvi 14,0
  5. Aatu Päivärinta JKU 15,8
  6. Eemil Saxell Tukholma 16,4

 

P5 60m

 

  1. Luciano Hautanen Dallas Texas 14,3
  2. Niilo Matilainen Palokka 14,4
  3. Eetu Sivula Jyväskylä 14,5
  4. Enso Silvonen SoiSi 14,6
  5. Kaapo Sormunen Rajamäki 16,6
  6. Kimi Kemppainen PylkYr 18,1
  7. Jaakko Hautanen PylkYr 38,6

 

P4 40m

 

  1. Kero Hämäläinen Vantaan Erä 10,9
  2. Viljami Tuomainen Vantaa 11,0
  3. Peetu Jeskanen Uurainen 11,5
  4. Arttu Rantala KarstKi 11,6
  5. Marco Kallionsivu PylkYr 11,7
  6. Roope Moreno PylkYr 11,9
  7. Jesse Leppä Jyväskylä 12,3
  8. Eemi Päivärinta Jyväskylä 13,0
  9. Joa Kivistö Pylkönmäki 16,9
  10. Sakari Hilditch Espoo 20,7

 

P3 40m

 

  1. Matias Nyholm Kerava 13,2
  2. Verneri Viitanen PylkYr 14,4
  3. Roni Hänninen ToholUr 14,8
  4. Eeli Rantala Karstki 16,0
  5. Nooa Virtanen Helsinki 16,1
  6. Manu Jalasaho Jyväskylä 17,2
  7. Leevi Ahlgren PylkYr 18,7
  8. Rikhard Koivisto Uurainen 20,6
  9. Paavo Vihanninjoki Pylkönmäki 21,1
  10. Sakari Moreno PylkYr 24,3
  11. Leonard Virtanen Helsinki 35,4
  12. Niki Kemppainen PylkYr 1.04,0

 

 

T15 300m

 

  1. Johanna Kulmala PylkYr 49,9
  2. Aliina Lehtonen TampVoim 51,4
  3. Katri Mikkonen SaarijPu 57,9

 

T15 Korkeus

 

  1. Aliina Lehtonen TampVoim 135

 

T13 300m

 

  1. Jenni Kiminkinen PylkYr 47,9
  2. Kerttu Saksala UuraisUr 52,9
  3. Riikka Sorri PylkYr 54,7
  4. Emilia Malinen PylkYr 56,8
  5. Jonna Urpilainen Karstki 58,4
  6. Jenni Honkonen SaarijPu 58,7
  7. Sara Kaasalainen Vihtavuori 1.05,3

 

T13 Korkeus

 

  1. Riikka Sorri PylkYr 130
  2. Jenni Honkonen SaarijPu 125 (2:lla)
  3. Emilia Malinen PylkYr 125 (3:lla)
  4. Jonna Urpilainen KarstKi 115

 

T13 Pituus

 

  1. Jenni Kiminkinen PylkYr 419 (+0,7)
  2. Riikka Sorri PylkYr 402 (-1,3)
  3. Jenni Honkonen SaarijPu 369 (+1,3)
  4. Kerttu Saksala UurUrh 368 (+2,2)
  5. Emilia Malinen PylkYr 365 (+0,6)

 

T13 Keihäs

 

  1. Jenni Honkonen SaarijPu 19.94
  2. Emilia Malinen PylkYr 16.63
  3. Suvi Seppälä PylkYr 10.48

 

T11 100m

 

  1. Netta Kallio PylkYr 15,2
  2. Sofia Moreno PylkYr 15,9
  3. Sanni Salo Espoo 16,1
  4. Eevi Ylitalo Jkl 16,5Peppi Perkiö SaarijPu 16,5
  5. Nea Laine PylkYr 16,8
  6. Iisa Silvonen SoiSi 16,9
  7. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 17,2
  8. Jutta Urpilainen KarstKi 17,3
  9. Peppi Alapiha Karstki 17,7
  10. Anna Korpela Jkl 17,9
  11. Marjaana Malinen PylkYr 18,6

 

T11 Pituus

 

  1. Netta Kallio PylkYr 395
  2. Sofia Moreno PylkYr 380
  3. Iida Sironen PylkYr 350
  4. Eevi Ylitalo Jkl 347
  5. Peppi Perkiö SaarijPu 346
  6. Julia Kiminkinen PylkYr 326
  7. Nea Laine PylkYr 324
  8. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 320
  9. Marjaana Malinen PylkYr 314
  10. Peppi Alapiha KarstKi 296

 

 

 

T11 Korkeus

 

  1. Nea Laine PylkYr 110
  2. Vilma-Riina Valkola SaarijPu 107
  3. Jutta Urpilainen KarstKi 100 (1:llä)
  4. Peppi Alapiha KarstKi 100 (2:lla)

 

T9 100m

 

  1. Iida Sironen PylkYr 16,6
  2. Julia Kiminkinen PylkYr 17,8
  3. Senni Haapakoski SaarijP u 17,9
  4. Neela Kuokkanen JKU 18,5
  5. Taru Kaasalainen Vihtavuori 18,9

 

T9 Korkeus

 

  1. Iida Sironen PylkYr 105
  2. Aino-Maria Valkola SaarijPu 90 (al.kor 75)
  3. Meea Oikari KarstKi 90 (al.kor 70)
  4. Julia Kiminkinen PylkYr 90 (3:lla)
  5. Senni Haapakoski SaarijPu 85
  6. Vilma Järvinen KarstKi 75 (1:lla)
  7. Lilli Alapiha KarstKi 75 (2:lla)

 

T 8 60m

 

  1. Aino-Maria Valkola SaarijPu 10,4
  2. Helmiina Malinen Uurainen 11,3
  3. Meea Oikari KarstKi 11,4
  4. Olivia Lehtonen Raholan Pyrk 11,5
  5. Lilli Alapiha KarstKi 11,6
  6. Sofia Valkeejärvi Jkl 11,7
  7. Vilma Hautanen PylkYr 12,0
  8. Vilma Järvinen Karstki 12,2
  9. Lilja Löytömäki PylkYr 12,5
  10. Siiri Mäkinen Hämeenlinna 12,8

 

T7 60m

 

  1. Elsi Leppä Jyväskylä 12,3
  2. Lumi Salovaara Kirkkonummi 12,5
  3. Sara Haapakoski SaarijPu 12,6
  4. Pihla Saxell Tukholma 12,9
  5. Hilma Tamminen Äänekoski 13,1Savanna Mäkinen Kalif.USA 13,1
  6. Vilja Sormunen Rajamäki 13,4
  7. Emmi Hautanen PylkYr 14,4
  8. Edith Ylisaari Helsinki 17,1

 

 

 

T6 60m

 

  1. Peppi Kärkkäinen SaarijPu 13,0
  2. Sinni Kärkkäinen SaarijPu 13,1
  3. Tinja Saariniemi KarstKi 13,2
  4. Neelia Oikari KarstKi 13,9
  5. Elisa Hilditch Espoo 15,1
  6. Kiia Askinen KarstKi 16,6
  7. Aada Lahti Mahlu 19,1

 

T5 60m

 

  1. Kati Paananen Jyväskylä 13,2
  2. Lilja Hautakangas JKU 13,3
  3. Veera Viitanen PylkYr 15,8
  4. Aino Mäkinen Hämeenlinna 15,9
  5. Katriina Katajamäki Alavus 16,6

 

T4 40m

 

  1. Säde Lingren KarstKi 10,2
  2. Sofia Rautiainen Saarijärvi 11,0
  3. Aino Lehtonen Jyväskylä 11,4
  4. Rebekka Koivisto Uurainen 11,5
  5. Elisabeth Siminson Karstula 11,8
  6. Selma Tamminen Äänekoski 12,1
  7. Milja Ahlgren PylkYr 12,3
  8. Miisa Kärkkäinen Saarijärvi 13,6
  9. Aino Eetula Seinäjoki 14,2
  10. Vilma Länkinen Pylkönmäki 17,9
  11. Tinja Vihanninjoki Pylkönmäki 23,0

 

T3 40m

 

  1. Vilma Kortelainen Palokka 15,5
  2. Julia Kivistö PylkYr 20,8
  3. Amelia Kuisma Mikkeli 27,0
  4. Emilia Saariniemi Karstula 29,9
  5. Vanessa Pekkanen Jyväskylä 30,0
  6. Venla Jalasaho Jkl 39,7
  7. Eeva Lehtonen Jyväskylä 1.02,7
  8. Jade Lehtonen Ähtäri 1.05,2
  9. Linnea Peltonen Hämeenlinna 1.15,6

 

Äidit 300m

 

  1. Veronica Ivanova Venäjä 57,0
  2. Satu Nyberg-Shoug Ruotsi 1.00,8
  3. Kristina Petrova Venäjä 1.13,5

 

42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016 saappaanheiton tulokset

 

Miehet (miesten saapas nro 43)

 

  1. Antti Ruusuvirta KivKiv 55.60
  2. Miika Pekkala KivKiv 44.16
  3. Toni Hyökyvaara Yrittävä 39.52
  4. Antti Rantala Kiva 36.38
  5. Jyri Lehtonen Yrittävä 36.24
  6. Pyry Nissinen Muurame 30.90
  7. Francis Zaninger Ranska 30.25
  8. Tuomo Toivanen Kiva 25.59
  9. Sami Ylisaari Helsinki 22.05

 

Naiset (miesten saapas nro43)

 

  1. Katja Honkonen Yrittävä 22.04
  2. Kaisa-Leena Juvonen Vantaa 20.73
  3. Satu Honkonen Kiva 20.35
  4. Satu Nyberg-Shoug Ruotsi 19.93
  5. Sanna Hautanen Yrittävä 18.59
  6. Eveliina Lehtonen Rahola 16.15
  7. Anja Filppula Hattula 12.13
  8. Karoliina Alapiha Yrittävä 11.85
  9. Saara Juvonen Helsinki 9.92
  10. Edit Ylisaari Helsinki 3.34
  11. Aino Päivärinta Jyväskylä 2.58

 

 

 

Löytövaatteita/tavaroita Pentin Olympialaiset

Löytövaatteita 16.7

Vaatteet ja IvanaHelsinki sateenvarjo löytyvät Pylkönmäen Urheilukentältä ilmoittautumiskopista.

42. Pentin Olympialaiset 16.7.2016 klo 11.30

Lisätietoa: http://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=16784

kilpailu42. Pentin Olympialaiset
la 16.07. Saarijärvi / Pylkönmäki, Pylkönmäen Urheilukenttä
Järjestävä seura Pylkönmäen Yrittävä
Www http://www.pylkonmaenyrittava.fi
Sarjat/Lajit 16.07. klo 12:00 alkaen:
P15: 300m, pituus, keihäs
T15: 300m, korkeus, keihäs
P13: 300m, korkeus, pituus, keihäs
T13: 300m, korkeus, pituus, keihäs
P11: 100m, korkeus, pituus
T11: 100m, korkeus, pituus
P9: 100m, pituus
T9: 100m, korkeus
Lajien lisätiedot
Ilmoittautuminen 16.07.2016 mennessä
Lisätiedot: 5e/laji,Ilmoittautuminen kilpailupaikalla 11.30 mennessä
Ilmoittautumismaksut Ei annettu.
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Juhani Kiminkinen
Sähköpostiosoite: juhani.kiminkinen@pp.nic.fi
Puhelin: 0400 766115
Tulospalvelu
Lisätietoja T/P 3, 4 40m, T/P 5,6,7,8 60m, äidit/isät 300m, N/M saapas